Güncellemek için aşağı sürükleyin

Teknoloji 20 Tem

50 Bin Liraya Kadar Alınabilecek Arabalar

Ülkemizde artık bir yatırım haline gelen arabaların fiyatları her geçen gün daha da artıyor. Özellikle son 2-3 aydır araba fiyatları iyice tavan yapmış durumda, buna sebep olarak da pandemi öne çıkıyor. İnsanların birçoğu Corona virüsüne yakalanmamak için ve toplu taşımadan uzak durmak adına, ucuz da olsa bir araba almak istiyor. Bir anda gelen aşırı talep karşısında da fiyatlar uçuşa geçti maalesef. Pandemi süreci boyunca birçok otomobil firması sıfır araç üretimini durdurdu, ülkemizde zaten sıfır araç bulmak son 6-7 aydır oldukça zorken, corona virüs ile beraber imkânsız hale geldi. Şu an piyasada sıfır araç bulunmuyor, haliyle insanlar 2.el otomobillere yönelmiş durumda. Bunu da bir fırsat olarak gören bazı uyanıklar araçlarını değerinin çok üstünde fiyatlara satışa çıkardı, herhangi bir denetim ve yaptırım da olmayınca önüne geçilemeyen bir hale büründü. Şu sıralar gerçek değeri 5 para etmez otomobilleri bile 20-30 bin liraya satıyorlar. Bu durumun daha ne kadar süreceği belli değil, ama görünen köy de kılavuz istemez. Ben şu ana kadar ömrümde araç fiyatlarının düştüğünü görmedim, kısa süreli düşüşler hariç araç fiyatları sürekli artıyor. Bunu artık bir gelir kapısı olarak gören binlerce kişi bulunuyor, halk tarafından al-satçı olarak tabir edilen bu kişiler, araç alıp satarak kısa süre içerisinde kar ediyorlar. Herhangi bir işletmeleri ve dükkânları olmadan gayri resmi olarak galericilik yapıyorlar. Maalesef bu arkadaşlar da kar etmek için fiyatları yükseltip vatandaşı zor durumda bırakıyorlar. Hal böyle olunca, araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar mecburen daha ekonomik araçlara yönelmek zorunda kalıyor. Şu sıralar vatandaşların otomobil almak için baktığı fiyat aralığı genel olarak, 40 bin lira ile 50 bin lira arası. Ben de bu yazımda, bu fiyat aralığında ki araçlardan bahsedip, önerilerde bulunacağım. 2. el eski bir otomobil alırken nelere dikkat etmek gerekiyor, kabaca bunları açıklamaya çalışacağım.

Öncelikle şunu söyleyeyim; araba almaya karar verdiyseniz çevrenizdeki herkes birdenbire otomobil kurduna dönüşür, bunu fark etmişsinizdir. Herkes olur olmaz tavsiyelerde bulunur. Kimisi, kilometresi yüksek dizel araba alınmaz derken, falanca marka otomobilden uzak dur, der. Siz ilk olarak bu çok bilen arkadaşlardan sıyrılın, bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyin ve ona göre bir araştırma yapın. Beğendiğiniz bir araba olursa ustasına götürüp baktırın ve içinize sinerse alın. Yoksa karar verene kadar bir 5-10 bin lira daha artabilir. Paranız durduğu yerde erir gider.

40-50 Bin Lira Bandındaki Araçlar

1- Citröen C4: Fransız otomobil üreticisi Citröen’in geliştirmiş olduğu C4 modeli, sınıfının en dolu otomobillerinden biri. Ülkemizde de çok tutulan C4’ler, hem düşük yakıt olmalarından ötürü, hem de parçalarının nispeten ucuz olmasından ötürü oldukça sevildi. Hem dizel hem de benzin seçenekleri bulunan C4’ler de, airbag, ABS, EBD. EBV, klima, hız sabitleyici ve yol bilgisayarı gibi özellikler bulunuyor. 2005-2009 arası Citröen C4’lerin dizel ve benzinli modellerinin fiyatları hemen hemen aynı durumda. 20 Temmuz 2020 itibari ile en düşük dizel C4’ün fiyatı 40 bin lira ve 2006 model. Benzin-LPG seçeneklerinde de durum aynı; en düşük fiyat 40 bin lira ve 2008 model. Citröen C4 alınır mı? Bence alınır. Oldukça dolu ve konforlu bir araba, seri ve ekonomik. Gerçekte az yakan bir araba. 45-50 bin lira civarına temizi bulunabilir. Eğer temizini bulursanız, dizel veya benzin-LPG fark etmez, kaçırmayın.

2- Renault Clio: Yine bir Fransız otomobili karşımızda. Ülkemizde peynir ekmek gibi satılan bir araç; Clio. B segment bir otomobil olan Clio, ekonomik oluşu ile öne çıkıyor. Clio’ların parçaları genel olarak oldukça ucuz, yakıt olarak da oldukça iyi bir performans veriyor. Birçok farklı seçeneği bulunan Clio’ların en çok tutulan modelleri 1.5 Dci dizel motorlar. Hem güçlü hem de yakıt olarak tasarruflu bir motor. Ama alacağınız Clio’nun taksi veya ticari çıkması olup olmadığına mutlaka dikkat edin. Dizel veya benzin-LPG seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Yüksek model istiyorsanız 2011 model 1.2 motorlu ve benzinli bir Clio’yu şu sıralar 50 bin liraya almak mümkün. Modeli düşürseniz çok daha ucuza bulmanıza da mümkün. Eğer dizel versiyonunu isterseniz; yine 2010 ve üstü modellerden birini tercih edebilirsiniz, fiyatlar genel olarak 40- 50 bin lira bandında.

3- Renault Megan: Fransız arabalarından devam ediyoruz, çünkü ülkemizde satılan en ekonomik arabalar genel olarak Fransız arabaları. Megane 2’ler genel olarak ülkemizde oldukça sevildi, herhangi bir kronik sorunu olmayan Megane serisi otomobilleri şu sıralar 40-50 bin lira bandında bulmak mümkün. Özellikle sedan kasa araç sevenlerin tercih etmesi gereken bir model. Megane 2’ler genel olarak oldukça dolu araçlar. 2009 model, benzinli ve dolu bir Megane 2’de tam 8 tane airbag bulunuyor. Müthiş güvenlikli bir araba diyebiliriz. Megane 2’lerin dolusu, uzun yıllar sizi üzmeden bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek düzeyde. 1.4 benzinli veya 1.5 dizel seçeneklerini tercih edebilirsiniz. İki seçenek de oldukça iyidir. Fiyatlar genel olarak şu sıralar 45-50 bin lira bandında.

4- Seat Cordoba: İşte sonunda, karşınızda bir Alman! Gerçekten sorunsuz ve sağlam araba isteyenlere tavsiye edilebilecek bir araba. Dizel ve Benzin seçenekleri mevcut. Özellikle 1.4TDI motorlu versiyonu genel olarak tercih ediliyor. TDI motorlar zaten Wolkswagen tarafından üretilen bir motor, oldukça sağlam ve kendini kanıtlamış, 3 silindirli ve müthiş az yakan bir motor. Cordoba, B segment bir otomobil olmasına rağmen oldukça donanımlı olmasıyla dikkat çekiyor. Aracın en dolu modelinde, 4 ya da 6 adet airbag, ABS, ESP, TCS, dijital klima, sunroof, elektrikli ve ısıtmalı aynalar.. gibi donanımlar bulunuyor. Ve işin en güzel yanı da; 2008 model Cordoba Stylance’ ın fiyatı 35 bin liradan başlıyor. Temiz bir tanesini 40-45 bin liraya almak mümkün. 1.4 TDI motorların tek olumsuz yanı biraz fazla sesli çalışırlar, ama araç yalıtımı iyi olduğu için sesi içeriye pek vermez. Cordoba B segmenti bir araç dedik ama, oldukça da geniş bir araç, zaten bagajı ile meşhur bir araç. Geniş aileler için oldukça ideal, sorunsuz ve kaliteli bir araba.

5- Wolkswagen Polo: Alman kalitesi ile devam ediyoruz. Polo B segment bir araba, çok fazla donanıma sahip bir araba da değil, ama şunu da belirtmek lazım ki; Polo’lar oldukça sağlam ve sorunsuz arabalar. Uzun yıllar binilebilecek türden arabalar. Dize ve benzin seçenekleri mevcut. Şu sıralar, 2005 model üstü Wolkswagen Polo’yu 40 bin liradan itibaren bulmak mümkün. Temizleri 50 bin lira bandına yaklaşmış durumda. Çok donanımlı değil dedik Polo’lar için ama, o kadar da öldürmeyelim, yeteri kadar donanıma sahip bir araba. Airbag, ABS,ESP,EPC,klima,4 cam otomatik ve yol bilgisayarı gibi gayet yeterli bir donanıma sahip. Polo’nun en büyük donanımı imzasında gizli; Alman teknolojisi. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde binebileceğiniz kullanışlı bir araba, oldukça ekonomik ve düşük yakıtlı.

6- Fiat Punto: Nihayet İtalyan otomobillere geldik. Fiat Punto, B segment bir araç olmasına rağmen iyi sayılabilecek donanımı ve ekonomik oluşu ile dikkat çeken bir hatchback araç. Airbag, ABS, EBD, FPS, klima, yol bilgisayarı gibi donanımlara sahip aracın hem dizel hem de benzinli versiyonları mevcut. 2006-2012 model Fiat Punto’ları 40-50 bin lira aralığında bulmak mümkün. Dizel seçeneğinde, Fiat’ın kendini yıllardır kanıtlamış olan dizel motoru 1.3 multijet yer alaıyor. Oldukça seri ve ekonomik bir motor, ayrıca epey de uzun ömürlü.

7- Ford Fiesta: Listede bir Amerikan yapımı araç olmasaydı ayıp etmiş olurduk. Elbette bu fiyatlara Amerikan otomobiller de bulmak mümkün. Fiesta, B segment bir otomobil. Dizel ve benzinli seçenekleri bulunan araç, donanım olarak da dikkat çekici. İhtiyacınız olan bütün donanımlar araçta yer alıyor. Airbag, ABS, EBD, klima gibi standart donanımlara sahip. Oldukça iyi bir yol tutuşuna sahip olan Fiesta, az yakması ile biliniyor. 2008-2011 model, dizel ya da benzinli Ford Fiesta’ları, şu sıralar 40-50 bin lira civarına bulabilmek mümkün. Kaliteli araç isteyenlere duyurulur.

8- Ford Focus: Bir başka Amerikan modeli olan Ford Focus ile devam ediyoruz. Focus, C segment bir araç. Yüksek donanımı ve konforu ile ön plana çıkıyor. 2006 model Ford Focus Ghia Benzinli modelinde 7 adet airbag bulunuyor. Güvenlik açısından oldukça önemli bir faktör. Araçta gerçekten yok yok, konfor ve güvenlik en üst seviyede. Dizel ve benzinli modelleri olan Focus’ların, sedan ve hatchback seçenekleri de mevcut. 2005-2008 arası Ford Focus model araçları 40-50 bin lira civarına bulabilmek mümkün. Performanslı ve kaliteli bir araç isteyenler tercih edebilirler.

9- Honda Civic: Sonunda Japon arabalarına geldi sıra. Efsaneleşmiş bir model önereceğim; Civic. C segment bir araç olan Civic, japon kalitesini sonuna kadar bünyesinde barındırıyor. Kolay kolay arıza yapmayan uzun ömürlü araçların mimarı Japonların klasikleşmiş olan modeli Civic, ülkemizde de oldukça seviliyor. Donanım açısından oldukça yeterli olan araç, en çok performansı ve dayanıklılığı ile öne çıkıyor. 2001 Model bir Honda Civic’de bile 4 adet airbag, 4 cam otomatik, elektrikli ve ısıtmalı ayna, yol bilgisayarı gibi özellikler bulunuyor. 2001-2005 model Honda Civic’lerin satış fiyatı şu sıralar 40-50 bin lira bandında. Temiz bir tane bulursanız düşünebilirsiniz.

10- Hyundai Accent ve Accent Era: Uzak doğu kalitesinde devam ediyoruz. Sıra geldi Hyundai markasının Accent ve Accent Era model araçlarına. Her iki modelde ülkemizde oldukça tutuldu ve halen sevilerek biniliyor. C segmentinde yer alan iki model de donanım olarak yeterli seviyede, ihtiyacınız olan bir çok standart donanım araçta yer alıyor. Dizel ve benzinli seçenekleri olan Accent’lerin, uzun ömürlü ve kolay kolay arıza yapmaması sebebiyle taksilerde de uzun yıllardır kullanıldığı söyleyelim. 2005-2011 model Accent ve Accent Era’ların, benzinli ve dizel seçeneklerini 40-50 bin lira civarına bulabilmek mümkün.

11- Hyundai Getz: Güney Kore otomobillerine devam ediyoruz, sırada Getz var. B segment bir otomobil olan Hyundai Getz, hatchback bir araç. B sınıfı olmasına rağmen yüksek donanımı ile dikkat çeken aracın fiyatı son yıllarda epey bir artış gösterdi. Dizel ve benzinli seçenekleri bulunan Getz’lerde donanım olarak; Airbab, ABS, EBD, navigasyon ve klima gibi donanımlar bulunuyor. Ufak ve sağlam bir araç arayanlar için biçilmiş kaftan. 2005-2011 yıllarına ait benzinli ve dizel Hyundai Getz fiyatları 40-50 bin lira civarına bulunabiliyor. İşinizi her açıdan görebilecek kaliteli bir otomobil.

12- Kia Cerato: Güney Kore otomobillerine bir seçenek daha ekliyoruz; Kia Cerato. C segment bir otomobil olan Cerato’lar, yüksek donanımı ve uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. 1.5 ve 1.6 dizel gibi güçlü motor seçeneklerine sahip Cerato’ların en full modellerinde 6 adet airbag bulunuyor. Airbag’lerin yanı sıra, ABS, EBD, ısıtmalı arka cam ve klima gibi özellikleri mevcut. Cerato’lar yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi ile oldukça kullanışlı araçlar, ayrıca oldukça sağlam ve konforlu bir yapıdalar. Kia Cerato’ların 2005-2008 modellerini 40-50 bin lira civarına bulabilirsiniz.

13- Kia Picanto: Ve yine Güney Kore otomobili. B segment bir araç olan Picanto, oldukça küçük bir motora sahip. 1.1 lt motor hacmine sahip benzinli motor ile düşük yakıt tüketimi ve iyi de bir performans sunabiliyor. B sınıfı bir araç olmasına rağmen, airbag, ABS, EBD ve klima gibi özelliklere sahip. Tam bir ekonomik araç gerçekten. Picanto çekirdek aileler için uygun bir araç. 2004-2010 modellerini 40-50 bin lira civarına bulabilirsiniz.

14- Kia Rio: Güney Kore temsilcisi Kia, ekonomik otomobil listelerini domine etmeye devam ediyor. Sırada ki eseri; Rio. C sınıfında yer alan Kia Rio’nun benzinli ve dizel seçenekleri bulunuyor. Güçlü donanımı ile dikkat çeken modelde; Airbag, ABS, EBD, navigasyon ve klima gibi standart özellikler yer alıyor. 2005-2011 model Kia Rio’ları 40-50 bin lira bandında bulabilmek mümkün. Yüksek performans ve düşük yakıt tüketimine sahip bir araca sahip olmak istiorsanız, Rio’yu tercih edebilirsiniz.

15- Nissan Primera: Japon arabalarına bir yenisini ekliyoruz; Primera. D sınıfı bir otomobil olan Primera, yüksek konfor ve performansı bir arada sunuyor. Donanım açısından oldukça zengin olan araçta ihtiyacınız olan bütün özellikler bulunuyor. Listemizin belki de en dolu arabası olabilir. Tekna paketinde 6 adet airbag bulunurken, ABS, EBA, EBD, bilgi ekranı ve klima gibi özellikler bulunuyor. Nissan’ın ürettiği motorlar, oldukça uzun ömürlü olmaları ile bilinir, belki de dünyanın en iyi birkaç motor üreticisinden biri olabilirler. Uzun yıllar binebileceğiniz bir araç arıyorsanız, bir bakın derim. Dizel ve benzin seçenekleri de bulunan aracın 2003-2006 arası modellerini 40-50 bin lira civarına bulabilirsiniz.

16- Mazda 626: Japon arabalarından devam ediyoruz. Yine sağlamlığı ile adını duyurmuş ve efsaneleşmiş bir araba var karşımızda; Mazda 626. Bir dönemin efsanesi gerçekten. Parçası biraz pahalı olabilir ama parçaya da hiçbir zaman ihtiyacınız olmayabilir, öyle bir araba işte Mazda. Kolay kolay arıza yapmaz. D segment bir otomobil olan 626, üretildiği döneme göre oldukça iyi bir kasa ve donanım ile dikkat çekiyor. 2000 model 626’da bile 4 adet airbag, ABS, TCS, dijital klima, yol bilgisayarı gibi özellikler bulunuyor. Oldukça sağlam ve yakışıklı bir kasaya sahip olan 626’ların 2.0 cc motorlu versiyonları daha çok tutuldu. Aracın motor performansı gerçekten oldukça etkileyici. Aracım eski olsun ama sağlam olsun diyorsanız, Mazda 626 tam size göre. 2000-2001 model 626’ları 50 bin liraya kadar bulmak şu sıralar mümkün.

17- Opel Astra: Yeniden Alman araçlarına geldik, sırada Astra var. Alman teknolojisini ve kalitesini sonuna kadar hissettiren Astra, C sınıfında yer alan bir otomobil. Ülkemizde de çok tutulan Astra’ların birçok farklı motor seçenekleri bulunuyor. Dizel olarak 1.3 CDTİ ve 1.7 CDTİ motorunu kullanan Opel, benzinli versiyonlarında ise 1.4 ve 1.6 motor seçeneklerini sunuyor. Astraların genel olarak donanımlarının da gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz. Airbag, ABS,EBA, yokuş kalkış desteği, klima.. gibi özelliklere sahip. Genel olarak sağla, performanslı ve ekonomik araçlar olarak göze çarpan Astra’ların 2004-2010 arası modellerini, 50 bin liraya kadar bulabilmek mümkün.

18- Opel Corsa: Böyle bir listede Corsa’yı eklemezsek olmaz. Ülkemizin en çok tutulan araçlarından biri olan Corsa, ekonomik ve performanslı oluşu sebebiyle dikkat çeken bir otomobil. Corsa’larda motor seçenekleri epeyce bir fazla. Bu fiyatlara; 1.0 cc – 1.2cc – 1.3 CDTİ ve 1.4cc motor seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. B segment bir otomobil olmasına rağmen donanım olarak da oldukça güçlü olduğunu söyleyebiliriz Corsa’ların. İhtiyacınız olan bütün standart donanımlar mevcut. 2004-2010 arası modellerini 50 bin lira civarlarına bulabilirsiniz. Satarken asla zorlanmayacağınız bir araba.

19- Opel Vectra: Opel’in önereceğimiz son modeli Vectra. D sınıfı bir otomobil olan Vectra, kaliteli kasası ve yüksek donanımı ile dikkat çekiyor. Vectra’da donanım olarak; 7 adet airbag, ABS, ASR, ECS, ön-arka park radar sistemi, elektrikli koltuklar, bilgi ekranı, klima .. gibi donanımlar yer alıyor. Araçta yok yok diyebiliriz. Dizel ve benzinli seçenekleri bulunan Vectra’ların 2005-2007 arası modellerini 50 bin liraya kadar bulabilirisiniz. Kaliteli, konforlu ve ekonomik bir araç arayanlar için oldukça idealdir.

20- Peugeot 407: Yine bir Fransız aracı. Peugeot’un en sevilen araçlarından biri olan 407, D sınıfı bir otomobil. Donanım gücü olarak dikkat çeken araçta; 8 adet airbag, ABS, ASR, AFU, ESP, REF, yol bilgisayarı, klima gibi özellikler bulunuyor. Dizel ve benzin seçenekleri bulunan 407’de 1.6 hdi – 2.0 hdi ve 2.0 cc motor seçenekleri bulunuyor. Yüksek donanım, iyi performans ve düşük yakıt tüketimi isteyenler için ideal bir araba. Spor araba görüntüsüne de sahip. 2005-2008 arası modellerini 50 bin lira civarlarına bulabilmek mümkün.

21- Renault Laguna: Gerçek bir efsane, dönemin makam aracı. D sınıfında yer alan Laguna, döneminin en donanımlı aracı idi. Günümüzün son model arabalarında olmayan donanımlar eski kasa Laguna’larda mevcut. Laguna’larda donanım olarak; 8 adet airbag, ABS, EBA, EBV, ısıtmalı ve elektrikli koltuklar, elektrikli aynalar, elektrikli sunroof, hız sabitleyici, dijital klima.. gibi özellikler bulunuyor. Dönemine göre gerçekten inanılmaz dolu bir araba. Ama söylemekte fayda var eski model yüksek donanımlı araç alırken birkaç kere düşünün, ne kadar çok elektronik aksam varsa o kadar çok arızalanma ihtimali vardır. Yine de kalitesi tartışılmaz bir araç olan Laguna almak isterseniz, 2003-2006 arası modellerini 50 bin liraya kadar bulabilirsiniz. Aracı almadan önce bütün elektronik aksamının çalıştığından emin olun.

22- Seat İbiza: Cordoba’nın hatchback versiyonu olarak bilinen İbiza’lar, ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. Tıpkı Cordoba’da olduğu gibi, İbiza’nın da dizel seçeneğinde Wolkswagen imzası görüyoruz; 1.4 TDİ motor. 3 silindirli oldukça performanslı ve ekonomik bir motor. Yukarıda da yazdım zaten, kolay kolay arıza vermez. İbiza genel hatları ile kaliteli ve sorunsuz bir araç olarak öne çıkıyor. B sınıfında olmasına rağmen yeterli donanımı ile bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şekilde tasarlanmış. Airbag, ABS, TCS, hız sabitleyici, klima gibi özelliklere sahip. Dizel ve benzinli versiyonları bulunan İbiza’ların 2004-2009 arası modellerini 50 bin liraya kadar bulabilmek mümkün. Az yakan, sorunsuz ve performanslı bir araç isteyenler için ideal.

23- Skoda Fabia: Alman teknolojisi ile üretilen bir otomobil daha; Fabia. B segment olan araç donanım olarak çok fazla özellik barındırmasa da, klima ve airbag gibi önemli bazı özellikleri bünyesinde barındırıyor. En dolu paketlerini tercih edebilirsiniz bu açıdan. Oldukça sorunsuz ve uzun yıllar rahatlıkla binilebilecek türden bir araç. Dizel ve benzinli seçenekleri olan Fabia’ların en çok, 1.4 ve 1.4 TDİ motorları tercih ediliyor. 2001-2010 arası modellerini 50 bin lira civarlarına bulabilmek mümkün. Kolay kolay arıza yapmayan, basit ve kullanışlı bir araç isteyenler tercih edebilir.

24- Suzuki Swift: Yine bir japon arabası; Skoda Swift. Ezber bozan bir araç. B sınıfında yer alan hatchback bir araç olmasına rağmen 4x4 özelliğine sahip. B segment olmasına rağmen donanım olarak da oldukça güçlü bir araç; Airbag, ABS, AFU, EBD, ısıtmalı arka cam, yol bilgisayarı, elektrikli ve ısıtmalı dış aynalar, klima.. gibi oldukça iyi bir donanıma sahip. 1.3 cc, 4 silindirli ve 92 HP benzinli motora sahip Suzuki Swift, tam bir aile arabası. Performansı oldukça iyi, kolay kolay sorun çıkaran bir araba da değil. 2006-2009 arası modellerini 50 bin lira bandında bulabilmek mümkün. Ekonomik ve oldukça donanımlı bir araç olduğunu belirtelim.

25- Toyota Avensis: Japon arabalarından devam ediyoruz. Dünyanın en büyük otomobil şirketlerinden biri olan Toyota’nın D sınıfı için üretmiş olduğu Avensis var sırada. Araç sağlamlığı ve konforu ile öne çıkarken, donanım olarak da oldukça iyi bir yerde. En dolu modelinde 8 adet airbag, ABS, EBA, EBD, elektrikli ve ısıtmalı dış aynalar, hız sabitleyici, klima gibi özelliklere sahip. Dizel ve benzinli seçenekleri bulunan Avensis; 1.6 cc– 2.0 cc ve 2.0 D motor seçeneklerine sahip. 2001-2006 arası modelleri şu sıralar 50 bin lira bandında dolanıyor. Temiz bir tane bulabilirseniz, uzun yıllar keyifle binebileceğiniz, üst sınıf bir araçtır.

2 Puan

Benzer gönderiler