Güncellemek için aşağı sürükleyin

Oyunlar 17 May

League of Legends 10.10 Yama Notları

Oyuncuların büyük bir beğeni ile oynadığı League of Legends oyununun yeni güncellemesi olan 10.10 sunuculara geldi. Yayınlanan League of Legends 10.10 güncelleme notlarını karmaşık bulanları için yeni güncellemeye dair her şeyi özet olarak aktarıyoruz.

League of Legends 10.10 Yama Notları

League of Legends 10.10 ile birlikte oyuncular tarafından beklenen tatmin edici güçlendirmeler ya da zayıflatmalar yapılmadı. Annie metaya ayak uydurmaya başlarken, Kayn ise zayıflamaya başladı.
League of Legends 10.10 güncellemesinin getirilerinden birisi de, LoL oyuncularının uzun zamandır şikeyet ettiği raporlama sistemiydi. League of Legends 10.10 güncellemesi ile birlikte Riot Games, tüm oyuncular için etkili bir raporlama sistemi getireceğini göstermeye başladı. İlerleyen dönemde seçim ekranında da raporlama imkanı olacağının ve oyunda beslenmekten ziyada oyunu kazanmak istemeyenlerin, elinden geleni yapmayan ve takımını trolleyen oyuncular için sistem geliştirildiği Riot Games tarafından açıklandı. League of Legends 10.10 güncellemesi ile birlikte cezalandırma sistemi biraz daha hassas hale geldi.

 League of Legends 10.10 Güçlenen Şampiyonlar

League of Legends 10.10 güncellemesiyle birlikte güçlenen şampiyonlar arasında Annie yer alıyor. E’sinin hasar azaltması arttırıldı. Yeni güncelleme ile birlikte Annie artık dar alanda takım savaşlarında daha etkili olması için Tibbers’ın etrafa yaydığı hasarı iki kat arttırıyor. LoL oyuncuların en çok sevdiği şampiyonların başında gelen Irelia ise ilk çıktığı zamanlardaki gücünden eser olmayan şampiyonlar arasında yer almaya devam ediyor. Oyuna büyük katkı sağlayan taşıma potansiyeli uzun zaman önce elinden alınan Irelia, League of Legends 10.10 güncellemesinde ilgi odağı olacağı bir güçlendirme almadı. Yeni güncelleme ile birlikte Irelia’nın sadece E yeteneğinin taban hasarı arttırıldığı için şampiyon biraz güçlendirilmiş olsa da yerinde saymaya devam edecek gibi görülüyor. League of Legends oyuncuların artık seçmediği şampiyonlardan birisi olan Nidalee’nin mızrağının verdiği hasar da geç aşamalarda daha fazla olacak şekilde güçlendirildi.

League of Legends 10.10 Yama Notları

Uzun süredir nişancı metasında kendisine yer bulamayan şampiyonlardan olan Sivir’e ufak bir iyi haber geldi. League of Legends 10.10 yaması ile birlikte ufak bir güçlendirme alan Sivir’e metanın kapılarının hala kapalı olduğunu söyleyebiliriz. Yeni güncelleme ile birlikte Sivir’in E’sinin sağladığı mana miktarı arttırıldı. E’sinden kazandığı mana ile birlikte Sivir’in dürtme mekaniği ve koridor itme özellikleri iyileştirilmiş oldu. Yeni güncelleme ile birlikte Soraka ise son yamaların pek çoğunda güçlendirme almasına rağmen eski gücünün çok gerisinde. Oyunculardan gelen geri bildirimleri dikkate alan Riot Games Soraka’yı League of Legends 10.10 güncellemesi ile bir kez daha güçlendirdi. Q’sunun taban hasarı ufak miktarda artan Sokara’nın W’sunun can bedeli azaltma oranı ise erken seviyelerde arttı. Yapılan bu iyileştirmeler canını fazla kaybetmeden Soraka’nın erken koridor takasları yapabilmesini mümkün hale getirecek. League of Legends 10.10 güncellemesinde ayrıca Twisted Fate şampiyonu da uzun bir zamanın ardından güçlendirme alan şampiyonlar arasında yer aldı. Yeni güncelleme ile birlikte Twisted Fate’in Taban saldırı gücü 3 ve zırh değeri 1 olarak arttırıldı. Twisted Fate’in mana miktarı ise 50 olarak düşürüldü. Yeni yama ile birlikte son güçlendirilen şampiyon ise Trick2g oldu. Udyr’ın en çok ihtiyaç duyduğu taban değeri arttırıldı desek yanlış olmaz. Şampiyonun hareket hızı ile birlikte taban mana yenilemesi, taban mana miktarı ve can miktarı arttırıldı.

League of Legends 10.10 Zayıflatılan Şampiyonlar

Son güncellemeler ile birlikte kendisine yeni yeni üst koridorda da yer bulan Kayn, zayıflatma aldı. Yeni güncelleme ile birlikte Darkin halinde verdiği hasara göre iyileştirmesi %34,5 – 43’ten %30 – 40 olarak güncellendi. LoL oyuncuların en çok sevdiği şampiyonlardan birisi olan Taric’in seviyesine bağlı can artışı hızı yavaşlatıldı ve W’sunın kendine ve dostuna sağlamış olduğu zırh miktarı azaltıldı. LoL dereceli sıraları şu sıralar mahveden şampiyonlardan olan Maokia ise zayıflatılan şampiyonlar arasında yer aldı. Ligimizde göremediğimiz ve mobilitesinin yanında hasarının da yüksek olduğu şampiyonlardan olan Miss Fortune’un W yeteneğinden kazanmış olduğu ilave hareket hızı tüm yetenek seviyelerinde 10 azaldı. Yapılan bu zayıflatmalar ile birlikte Miss Fortune koridor aşamasında minyon kaçırabilir. Üst koridorun güçlü şampiyonlarından olan Kled ise erken oyundaki gücüne önemli bir darbe aldı. Q’sunun bekleme süresi erken yetenek seviyelerinde arttı. Yeni güncelleme ile birlikte artık oyuncuların üzerine daha az atılan Kled görmek mümkün. League of Legends 10.10 ile birlikte ayrıca Katarina’nın pasifinin hasar oranı da düşürüldü. Bu düşürülmenin ufak bir miktar olduğu söylenebilir. League of Legends 10.10 güncellemesi ile birlikte son olarak Diana’da zayıflama aldı. Orta koridorun en çok oynanan şampiyonlarından birisi olan Diana’nın taban canı 24 ve saldırı gücü ise 1 azaltıldı. Diana’nın bu zayıflatmasının erken oyunda girdiği takaslarda üstün çıkmasının önüne geçecek gibi görünüyor.

League of Legends 10.10 güncellemesi ile birlikte Ekko, Lucian, Pulsefire Fiora ve Pantheon kostümleri ise oyuna eklendi.

0 Puan

Benzer gönderiler

Oyunlar 14 May
0 Puan
Oyunlar 11 Tem

Değeri 269 TL Olan Watch Dogs 2, Ubisoft Tarafından Ücretsiz Olarak Verilecek

Ubisoft, son zamanlarda alışkanlık haline getirdiği oyunseverlerin gönlünde taht kurduğu etkinliklerinden bir tanesi daha pazar günü yapacak. Pazar günü gerçekleşecek etkinliğin ismi ‘’Ubisoft Forward’’ Bu etkinliğe katılan oyun aşıkları güzel bir hediyeyle ödüllendirilecekler, değeri normal şartlarda 269 TL olan Watch Dogs 2’yi ücretsiz almaya hak

2 Puan 0Yorum