Güncellemek için aşağı sürükleyin

Oyunlar 18 May

GTA 5 Mod Yükleme Rehberi

GTA 5 modlarını PC sürümleri üzerinde nasıl kurabileceğinizi sizler için detaylı olarak anlattık.

PC oyuncuları türlü türlü GTA 5 modları kurarak oyunu birçok açıdan değiştirebiliyor, çok farklı oyun deneyimleri yaşayabiliyor. Eğer siz de bazı modlar kurmayı düşünüyorsanız, aşağıda sizin için hazırladığımız GTA 5 Modları Yükleme Rehberi işinizi çok kolaylaştırabilir.

Genel olarak baktığımızda çoğu mod'un yüklenmesi çok kolay. Ama başlamadan önce bazı dosyaların daha önceden kurulmuş olması gerekiyor.

GTA 5 Hileleri | GTA 5 Para Hilesi | GTA 5 Paraşüt Hilesi
GTA 5 İndir | En İyi GTA 5 Modları

Bu arada, aslında çoğumuz için, ihtiyacımız olan yegane mod zaten oyunda mevcut, ve hiçbir şey yapmamıza gerek yok. Teknik detaylar içerisinde boğulmak istemiyorum diyorsanız, kullanacağınız bazı GTA 5 hileleri ile basitçe klavyenizden bazı oyun kodları tuşlayarak neredeyse her şeyi yapabiliyorsunuz. Örneğin bu hilelerle istediğiniz silahlara ve araçlara zaten sahip olabiliyorsunuz, ya da polisler yakanızdan düşebiliyor.

Devam etmeden önce, şu önemli noktayı hatırlatalım: kurduğunuz modları yalnızca tek kullanıcı olarak oynarken kullanın. Bunları GTA Online üzerinde oynarken kullanırsanız banlanma olasılığınız çok yüksek. Sonra sıkıntı çıkmasın, biz sizi en baştan uyarmış olalım.

Anlaştıysak, işe koyulalım. Aslında sadece iki şey kurmamız gerekiyor - Script Hook V ve LUA eklentisi. Ve bu aslında birkaç dakikamızdan fazlasını almayacak bir hadise.

Script Hook V

Script Hook V, Alexander Blade tarafından geliştirilmiş bir kütüphane. Mod geliştiricilerinin çeşitli scriptler hazırlayarak bunları Grand Theft Auto'nun tek kullanıcı moduna ekleyebilmesini sağlıyor.

 1. Script Hook V kütüphanesini indirin ve zip arşivini bir klasöre açın.

 2. İçeride bulunan ScriptHookV.dlldosyasını GTAV kurulum dizinine kopyalayın.

  GTAV kurulum dizininiz,

  • Eğer uygulamayı Epic veya Rockstar üzerinden oynuyorsanız, oyunu kurarken yarattığınız GTAV dizini olacaktır,
  • Eğer uygulamayı Steam üzerinden kurduysanız, \SteamApps\common\Grand Theft Auto Vdizini olacaktır.
 3. Aynı işlemi dsound.dllve NativeTrainer.asi dosyaları için de tekrar edin.

GTAV LUA Eklentisi

İşin temeli olan Script Hook V'yi kurduktan sonraki adım, mod geliştirmeyi bir tık daha kolaylaştıran GTAV LUA eklentisini kurmanız. LUA, insanların oyunlar dahil çeşitli uygulamalara pratik ve hızlı çalışan eklentiler geliştirebilmesi için sıklıkla tercih edilen bir programlama dili. Ama merak etmeyin, sizin tek yapmanız gereken şunlar olacak:

 1. GTAV LUA Plugin eklentisini indirin ve zip arşivini bir klasöre açın.
 2. Aynı yukarıda yaptığımız gibi, scripts dizini ve LUA.asi dosyasını GTAV kurulum dizinine kopyalayın.
 3. scriptsdizini içerisine baktığınızda addins diye bir dizin göreceksiniz. İleride indireceğiniz modların LUA dosyalarını bu dizin içerisine kopyalamanız gerekiyor. O yüzden şu anda bu dizin boş.

Mod Yüklenmesi

Modlar yüklenmesi esnasında bazen kendilerine özel bazı kurulum adımları isteyebiliyorlar. Bu nedenle bir mod indirdiğinizde o mod'un kurulum sayfasına bir göz atmanızı öneriyoruz. Genellikle az önce yaptığımıza benzer dosya kopyalama işlemleri söz konusu olabiliyor.

Bundan sonra "Hangi mod'u kursam acaba?" diye düşünüyorsanız, sizler için derlediğimiz en iyi GTA 5 modları rehberimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

0 Puan

Benzer gönderiler

Oyunlar 11 Tem

Değeri 269 TL Olan Watch Dogs 2, Ubisoft Tarafından Ücretsiz Olarak Verilecek

Ubisoft, son zamanlarda alışkanlık haline getirdiği oyunseverlerin gönlünde taht kurduğu etkinliklerinden bir tanesi daha pazar günü yapacak. Pazar günü gerçekleşecek etkinliğin ismi ‘’Ubisoft Forward’’ Bu etkinliğe katılan oyun aşıkları güzel bir hediyeyle ödüllendirilecekler, değeri normal şartlarda 269 TL olan Watch Dogs 2’yi ücretsiz almaya hak

2 Puan 0Yorum