Güncellemek için aşağı sürükleyin

Oyunlar 15 Tem

Gezip Dolaşmanın En Zor Olduğu Farklı GTA 6 Haritası

GTA severlerin GTA 5’i oynarken büyük bir bekleyişle GTA 6’yı beklediği dönemde Rockstar Games oyunla ilgili bir açıklama yapmamışken GTA 6 için konsept bir harita yapıldı. Bir oyunsever tarafından oluşturulan bu devasa harita, bugüne kadar çıkıp bizi oynarken mest eden bütün GTA haritalarını kapsıyor ve ABD’nin gerçek hayattaki haritasına uyarlanıyor.
Oyun alanındaki en büyük şirketlerden biri olan Rockstar Games, uzun zamandır çıkması beklenen GTA 6 ile oyunseverlerin dilinden düşmüyor. Rockstar Games’in piyasaya sürülecek olduğunu bir kere bile açıklamadığı oyun için sevenlerinin beklentisi açıklama olmamasına rağmen oldukça yüksek. GTA 5 çıkalı üzerinden 6 yıl geçmesi ve oyunseverlerin artık yavaş yavaş sıkılmaya başlamasıyla herkesin tek isteği bir an önce oyunun yeni versiyonunun piyasaya sürülmesi. Şirketin genellikle yeni oyun çıkaracağı süreyi önceden belirlemiş olması ve GTA 5 ile GTA 6 arasındaki bu süre oldukça uzamasıyla birlikte herkesin düşüncesi hala neden çıkmıyor, neden çıkarmak için bekliyorlar oldu.
Rockstar Games gerek çıkardığı oyunlar olsun gerek şirket yapılanması olsun piyasanın en iyilerinden birisi olma özelliğini hep korudu. Ancak oyunseverleri bekletmeyi biraz seviyor. GTA 5’in çıkmasının üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen GTA 6 ile ilgili bir kere bile açıklama yapmadılar durum böyle olunca da oyunun bir resmiyeti oluşmadı, belki de beklentilerimiz boşa çıkacak ve yeni oyun piyasaya sürülmeyecek. Bazı oyunseverler artık şirketin açıklama yapmasını beklemeyip kendileri araştırma içine girdiler ve yeri geldiğinde önemli bilgilere ulaştılar, bu bilgilerde bizim oyunla ilgili ümitlenmemizi sağladı. Bu şekilde araştırma yapan oyunseverlerden bir tanesi GTA 6 ile ilgili konsept bir harita oluşturdu ve oyunun çıkacağına dair umutlarımızı yeşertti.

Oyunseverler oyunun çıkmamasıyla birlikte kendi araştırma ve çabalarıyla bir çok kez haritalar oluşturdular. Oluşturdukları bu haritalar ile bir nebze olsun GTA 6 bekleyişlerini azalttılar, bazı haritalar daha önceden hiç olmayan haritalardı bazıları ise daha önceki GTA oyunlarındaki gördüğümüz haritalardan kesitler içerdi. Bu haritalar sayesinde oyunseverlerin yeni keşfettiği yerler oluştu ve eğlence alanları genişletildi. İşte bu yeni yapılan, bugüne kadar ki en büyük GTA haritası olma özelliği taşıyan haritayı da bir Reddit kullanıcısı olan "Megahurst" tasarladı ve oyunseverlere sundu.

Gezip Dolaşmanın En Zor Olduğu Farklı GTA 6 Haritası

Grand Theft Auto Hayranın Tasarladığı Harita

Bugüne kadar piyasaya sürülen her GTA oyununun merkezi ABD olmuştur. Haritaların hepsi ABD’nin eyaletlerinden oluşturulmuştur. Reddit kullanıcı olan Megahurst’ta durumun böyle olduğunun farkına vararak kendi yaptığı en büyük haritayı ABD merkezli bir harita olarak oluşturdu. Bu oyunseverin oluşturduğu devasa harita piyasaya sürülen tüm GTA oyunlarındaki haritaları toplayıp, birleştirip bir bütün haline getirerek Amerika’nın haritasının tıpatıp aynısını sunuyor. Örnek vermek gerekirse Vice City şehri bu konsept haritanın güneydoğusunda yer alıyor.

Biz oyunseverler olarak GTA serisinin bizde yeri apayrı. Kimimizin oynadığı ilk oyunlardan birisidir, kimisinin ise çocukluğunu geçirdiği oyundur. Biz bu seriye bu kadar bağlıyken Rockstar
Games’in 6 yıldır hala bir kere bile açıklama yapmamasına rağmen heyecanla beklediğimiz GTA 6 oyununun oldukça geciktiğini kabul etmemiz lazım ve şirketinde artık sevenlerini düşünüp en azından bir açıklama yapması lazım. 6 senedir bir kere bile açıklama yapılmaması, oyunla ilgili hiçbir resmi durum bulunmaması biz oyunseverlerin aklına getirdiği tek şey daha önce hiç yapılmamış bir oyun geliyor ve hala bu oyun üzerinde çalışmalar sürüyor. Eğer durum gerçekten böyleyse ve Rockstar Games daha önce hiç yapılmamış bir oyun piyasaya sürmeye hazırlanıyorsa büyük ihtimalle düşündüğümüz gibi daha önceki GTA serilerindeki tüm haritaları birleştirip tek bir harita haline getirerek devasa bir oyun ortaya çıkaracak ve bizim içinde 6 yıldır beklediğimize gerçekten değdi diyeceğimiz bir oyun olacak. Tabii ki her işin bir zorluğu vardır elbet sıkıntılar oluşur Rockstar Games’in serilerdeki tüm haritaları birleştirerek tek bir harita oluşturması halinde bir takım problemler oluşacaktır.

Bugüne kadar çıkarılan GTA serilerinde bizim en sevdiğimiz şey sürükleyici görevler ve hikayelerin güzelliği olmuştu. GTA 5 de hikayesiyle oldukça etkileyici oldu bizim için ama bu oyunda asıl sevdiğimiz şey yeni çevrimiçi modunun gelmesi oldu. Bu modla beraber oyunun kesinlikle kalitesi arttı ve GTA 5’in bu kadar fazla alıcı bulmasının sebeplerinden bir tanesi de çevrimiçi modudur. GTA 6’da oluşabilecek problemlerden bahsetmiştik. Rockstar Games eğer beklediğimiz gibi devasa bir haritayla karşımıza gelirse işte o zaman çevrimiçi mod oynarken görevleri yapmak epey zorlaşacak. Çünkü bu denli büyük bir haritada bir yerden bir yere gitmek büyük sıkıntı oluşturacaktır ki işte bu yüzden GTA 6’da uçakların önemi oyunun diğer serilerine göre kat ve kat artacaktır.

6 yıllık beklentinin sonunda gönlümüzü almasını istediğimiz Rockstar Games’in GTA 6 için hiçbir açıklama yapmadığını söylemiştik, eğer dediğimiz gibi daha önce hiç yapılmamış bir oyuna çalışılıyor ve tüm haritalar birleştiriliyorsa oyunun dosya boyutu oldukça fazla olacaktır. Bu denli büyük bir haritada tabii ki oyundaki nüfusta artacaktır ki nüfusun artmasıyla birlikte grafiklerde otomatik olarak artışa geçecektir buda oyunun güçlü bir sisteme ihtiyaç duyacağını açıklar. Herkesin sistemi ultra üst düzey bir sistem değil tabii ki ama Rockstar Games oyunu bu şekilde yaparsa yüksek sistemlere hitap edecek ve hayranlarının bana kalırsa büyük bir çoğunluğunu üzecek.

2 Puan

Benzer gönderiler

Oyunlar 11 Tem

Değeri 269 TL Olan Watch Dogs 2, Ubisoft Tarafından Ücretsiz Olarak Verilecek

Ubisoft, son zamanlarda alışkanlık haline getirdiği oyunseverlerin gönlünde taht kurduğu etkinliklerinden bir tanesi daha pazar günü yapacak. Pazar günü gerçekleşecek etkinliğin ismi ‘’Ubisoft Forward’’ Bu etkinliğe katılan oyun aşıkları güzel bir hediyeyle ödüllendirilecekler, değeri normal şartlarda 269 TL olan Watch Dogs 2’yi ücretsiz almaya hak

2 Puan 0Yorum