Güncellemek için aşağı sürükleyin

Mekanlar 31 May

Kibrit kutusu Cafe

Kibrit Kutusu Cafe, Kadıköy’un meşhur kahvaltıcılar sokağında yer alan ufacık ama bir o kadar tatlı cafe. Kibrit kutusu, adından da anlaşılacağı üzere ufacık kutu gibi bir mekan, ama içeri girer girmez Cafenin müdavimi olacağınızı söyleyebilirim. Cafenin dekoru renkli, canlı ve oldukça sevimli. Cafede ki tatlı, rengarenk temayı tuvalette bile görünce çok hoşuma gitmişti. Kibrit kutusu cafede, birbirinden farklı tasarıma sahip yüzlerce kibrit kutusu görmek mümkün, cafeye gelen herkes mutlaka burada bir fotoğraf çektiriyor.

Kibrit kutusu Cafe
Kibrit kutusu Cafe

Kibrit kutusunda saat 15:00 a kadar kahvaltı servisi devam ediyor, erken gitmenizi öneriyorum, mekan oldukça küçük olduğu için yer bulmak zor oluyor. Ben kibrit kutusuna ilk kez 5-6 yıl önce bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kahvaltı etmek için gitmiştim, kahvaltı servisi fiyatlar oldukça iyiydi, kahvaltı sofrasında gerçekten yok yoktu, Erzurum’un taze kaşar peynirinden Hatay’ın çörekotlu peynirine, Meşhur Tunceli çiçek balından Egenin siyah zeytinlerine kadar her şey sofrada vardı. Kahvaltının yanında ek olarak omlette veriliyor. Kahvaltıda servis edilen ürünler taze ve kaliteliydi, reçel çeşitleri el yapımıydı, üstelik kahvaltı ettiğiniz sürece boyunca da çay sınırsız ve ücretsiz. Ben zamanında kahvaltıya ne kadar ücret ödediğimi hatırlamıyorum ama şu an bu kahvaltının bedeli 34 TL ve tek kişilik servis ediliyor.

Kibrit kutusu Cafe
Bana kalırsa ürünlerin kalitesine göre fiyatlar çok iyi, mesela karışık bir menemen fiyatı 15 lira. Kibrit kutusunun en kahvaltısı kadar tostları ve özel soslu makarnaları da meşhur, damak zevkinize göre bir çok tost arasından birini seçebilirsiniz, benim favorim ise Bozcaada tostu, fiyatı da 12 lira. Kibrit kutusunda siyah çay fiyatı da 3 lira, Kadıköy’un merkezinde bir mekanda hala 3 liraya çay bulabilmek mutluluk verici.

Buraya gelen müşteriler de oldukça tatlı insanlar rahatsız edici tipleri burada görmek imkansız, mekanın sahibi de çalışan arkadaşlar da oldukça sıcak kanlı ve ilgiler. Tahmin edeceğiniz üzere kibrit kutusunda ki müzikler de Cafenin kendisi tatlı ve huzur verici. Eğer kahvaltı yapmak için küçük, tatlı bir yer arıyorsanız burayı size önerebilirim, ama dediğim gibi bunun için erken gitmeniz gerekiyor, aksi takdirde yer bulamazsınız.

3 Puan