Güncellemek için aşağı sürükleyin

Mekanlar 29 May

Avam kahvesi

Avam kahvesi İstanbul'un Beyoğlu bölgesinde meşhur Fransız sokağında bulunan küçük, tatlı ve nostaljik bir cafe. Avam kahvesinde yerli üretim 100 lerce değişik gazoz bulabilirsiniz, şahsen ben her gittiğimde farklı gazozlar denemeye bayılıyorum. Mekanın içi oldukça küçük ve genelde eski malzemeler kullanılarak dekorlar yapılmış bu da mekana nostaljik bir hava katmış. Masalarda hem dekor hem de müşterilerin oynaması amacıyla solo test bulunuyor, bence çok güzel düşünülmüş, unutulmuş olan eski bir oyunu bu şekilde hatırlamak bizim için çok hoş oldu.

Avam kahvesi
Fransız sokağının kendisi zaten başlı başına çok tatlı ve nostaljik, bu açıdan avam kahvesi sokağa çok iyi uyum sağlamış. Özellikle akşamları bu tatlı mekanda oturup gazoz içmek ve gazozun yanında ikram olarak verilen leblebileri yemek insanı, çalan güzel şarkılarla birlikte geçmişe götürüyor. Fiyatlar Beyoğlu’nda ki bir mekana göre oldukça normal bence, en son 5-6 ay önce gitmiştim ve gazoz fiyatları 6 liraydı.
Avam kahvesi
Gazozun yanında mekanda çok güzel ve değişik türden şerbetler de bulunuyor, benim favorim böğürtlen şerbeti, fiyatı da 10 lira. Mekanda oldukça ucuza aparatif yiyecekler ve güzel el yapımı bir kaç çeşit yemekler de bulunuyor . Sabah saatlerinde 25 liraya çok güzel kahvaltı edebilirsiniz. Avam kahvesi bizim gözümüzde bir gazozcu, ben genelde kız arkadaşımla gazoz içmek için gidiyorum ama belirtmek fayda var mekanda çok güzel kahveler ve bitki çayları da bulunuyor. Bir de söylemek istediğim bir şey daha var, bir mekanın iyi olup olmadığı sadece ürünlerine, dekoruna ya da fiyatlarına bakılıp söylenemez, bana göre mekanın çalışanları, işletmecileri ve mekana gelen müşteriler de oldukça önemli bir etken. Avam kahvesinin çalışanları da işletmecileri de çok ilgili ve sıcak kanlı insanlar, ayrıca mekana gelen müşteri profili de oldukça kaliteli, denyo tipleri burada görmek imkansız. Kız arkadaşınız ile rahatlıkla gidip oturabilirsiniz, hiç rahatsızlık durmayacağınıza eminim. Önerim; avam kahvesinde damak zevkinize göre bir gazoz söyleyin ve kitap okuyun, inanılmaz keyif alacak ve bana teşekkür edeceksiniz.
Avam kahvesi

3 Puan
 • 30 May

  Fransiz Sokagi diyecegime Cezayir sokagina goturecegim sizi deyip arkadaslarimi goturdugum minik tatlis poncik bir mekan :) hayir arkadaslarim aklimin 5 karis havada oldugunu biliyor da sevgili adayi beye karsi biraz mahcup oldukkkk ? cafe kutu gibi tabir edilebilecek kadar kucuk ama bir o kadar da samimi bir mekan duvarlarindaki donem fotograflari posterleri bana cocukluk zamanlarimi hatirlatmisti gazozlarin yaninda eski usul cay tabaklarinin icerisinde sari leblebi geliyor gazozlari da hos aromalara sahip ben en cok cikolatali ve reyhanli olanini begenmistim

  1 Puan
  • 29 May

   Ah aah kız arkadaşım ile gittigimiz ilk Cafe burası. İlk kez gidisimizin üzerinden uzun zaman geçti ama Avam kahvesi kendini hiç bozmadı, fiyat olarak da Beyoğlunun en uygun cafelerinden biridir. Antalya gazozu ile Bor gazozu, kız arkadaşım ile bizim favori gazozlarımız. Cafenin haricinde Fransız sokağı kendi başına zaten mukkemmel bir sokak, sokak kültür kokuyor adeta, istiklali esir alan araplar ve suriyeliler burayı bilmezler, kaliteli insanlar gelir buraya

   1 Puan