Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

x

IOS uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

1

Alt menüden seçeneğine dokunun.

2

Açılan menüden ("Ana Ekrana Ekle") seçeneğine dokunun.

3

Artık ana ekranınızdan ikonuna dokunarak Blogio'yu bir uygulama olarak kullanabilirsiniz!

x

Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio İçerik Politikası ve Kuralları

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2019

Blogio, insanların açık bir ortamda tartışabileceği ve birbirleriyle paylaşımda bulunabileceği bir sosyal medya platformudur.

Tüm kullanıcılarımızın fikirleri, bilgileri ve bakış açılarını anında, engelsiz olarak oluşturma ve paylaşma gücüne sahip olması gerektiğine inanıyoruz. Bununla birlikte, hem insanların deneyimini ve güvenliğini korumak, hem de geniş bir yelpazede insanın anlamlı konuşmalara girebilmesi için güvenli ve samimi bir ortam sağlamak için belirli içerik türleri ve davranışlara sınırlamalar getiriyoruz.

Kurallarımızın ihlali, hesap kısıtlamaları, gönderilerinizin sınırlı dağıtımı ve hesabınızın askıya alınması gibi sonuçlara neden olabilir. Tartışmalı veya aşırı içeriğin dağılımını sınırlayabiliriz.

Yasaklı İçerikler

Yasalara aykırı içerikler

Blogio hizmetlerinden yararlanırken geçerli tüm yerel, ulusal ve uluslararası yasalara saygılı davranmalısınız. Yasalar karşısında suç teşkil eden, suça özendiren, suça teşvik eden, kişilik haklarını ihlal eden ya da yayınlandığı takdirde infial yaratacağını bildiğimiz tüm içerik ve eylemler yasaktır.

Fikri mülkiyet haklarını ihlal eden içerikler

Blogio olarak fikri mülkiyet haklarını çok ciddiye alıyoruz. Blogio üzerinde yalnızca size ait olan veya Blogio üzerinde kullanma izniniz olan içerikleri paylaşmalısınız. Başka kişilerin telif haklarına ve ticari marka haklarına saygı göstermenizi rica ediyoruz. Bir başka deyişle, bizzat hazırlamadığınız içerikleri yüklemeyin, ya da telif haklarıyla korunan müzik parçaları, videolar, programları, gerekli izinlere sahip olmadan paylaşmayın.

İzinsiz bir içeriğin Blogio üzerinde paylaşılması durumunda bu içerik kaldırılabilir, ve bu aynı zamanda hesabınızın kalıcı olarak askıya alınmasıyla sonuçlanabilir.

Spam ya da sahte içerikler

Blogio olarak kullanıcılarımızı spam'den korumak için çaba gösteriyoruz. İçeriklerinizin daha fazla görüntülenmesi amacıyla yanıltıcı ya da sahte içerikler ya da açıklamalar kullanmayın, ya da bu amaçla sahte hesaplar oluşturmayın. Yorumlar ve mesajlarınız dahil olmak üzere, yüksek sayıda istenmeyen veya tekrarlanan içerik yayınlamayın. İnsanları sahte iddialarla tıklamaya, paylaşmaya veya oy vermeye teşvik etmeyin.

Spam hareketleri veya sahte içerikler tespit edildiğinde, bu durum tüm ilgili içeriklerinizin yayından kaldırılması ve hesabınızın kalıcı olarak askıya alınmasıyla sonuçlanabilir.

Cinsel içerikler

Blogio'da müstehcen ya da cinsel uyarı amacı taşıyan içeriklere izin verilmez. Bunun yanı sıra, çocukları cinsel açıdan istismar eden içeriklere kesinlikle izin verilmez, ve bu tür içerikler ilgili yasal mercilere bildirilir.

Rahatsız edici içerikler

Şiddet, ölüm, yaralanma, cerrahi prosedürler ve benzeri konulardaki her türlü korkutucu veya sarsıcı medyanın yayınlanmasına izin verilmez. Küfürlü ya da rahatsız edici bir dile ya da üsluba sahip içerikler yayından kaldırılır.

Ele geçirilen içerikler

Ele geçirme yoluyla ulaşılan, toplumda infial yaratma, insanları tehlikeye uğratma ihtimali bulunan, kişisel bilgiler içeren ya da ticari sırları içeren paylaşımlara müsade edilmez.

Tehlikeli içerikler

Başkalarının yaralanmasıyla veya zarar görmesiyle sonuçlanabilecek içeriklere, veya bu tür eylemlerin teşvik edilmesine müsaade edilmez.

Nefret söylemi barındıran içerikler

Blogio'da bireylere ya da gruplara karşı ırk, etnik köken, dini inanç, cinsiyet, yaş, milliyet, engellilik, gazilik durumu, cinsel kimlik, veya benzer ayrımcılaştırıcı nitelikler çerçevesinde nefreti teşvik etmek, şiddete yönlendirmek, ayrımcılığı özendirmek, küçük düşürmek eylemlerine karşı sıfır tölerans gösterilmektedir. Bu durumların tespiti halinde ilgili içerikler yayından kaldırılır, içerikleri yayınlayan hesaplar kalıcı olarak askıya alınabilir.

Topluluk Kuralları

Şiddet ve tehdit

Blogio olarak tüm kullanıcılarımızın güvenli bir ortamda paylaşımda bulunmalarını amaçlıyoruz. Bu nedenle, insanların güvenliğini tehlikeye düşürecek, bir bireye veya gruba karşı tehdit, taciz, gözdağı, saldırganlık ya da zorbalık unsurları bulunduran, kişisel bilgileri ifşa eden, bireylerin kendilerine ya da başkalarına zarar vermesini savunan ya da buna teşvik eden tüm eylemler yasaktır.

İntihar ve kendine zarar verme

İnsan hayatı ve güvenliği bizim açımızdan her şeyden önce gelir.

İntiharı veya kendi kendine zarar vermeyi kesinlikle destekleyemez ya da teşvik edemezsiniz. Benzer bir şekilde, intihar tehdidi, kasıtlı fiziksel yaralanma, yasa dışı ya da aşırı ilaç veya alkol kullanımı, tehlikeli araç kullanımı dahil olmak üzere, insan hayatını tehlikeye atabilecek veya fiziksel zarar meydana getirebilecek her türlü eylem ya da bu eylemlere teşvik edilmesi yasaktır.

Özel bilgilerin yetkisiz paylaşımı

Başkalarının kişisel bilgilerini, rızası olmaksızın üretilmiş veya dağıtılmış özel resim ya da videolarını, özel mülklerinin adreslerini açığa çıkaracak bilgileri veya medyaları izinsiz paylaşamaz, mahremiyetlerine saldırıda bulunamazsınız. Başkalarını, gizli bilgilerini veya özel görüntülerini ele geçirmek ya da ifşa etmekle tehdit edemezsiniz, ya da insanları bu tür eylemlere teşvik edemezsiniz.

Başkasının kimliğine bürünme

Başka bir birey, topluluk, şirket veya kuruluşun kimliğine bürünerek oluşturulan içerikler ve eylemler yasaktır. Kendilerini temsil etmek için yetkiniz yoksa, başka birey, topluluk, şirket veya kuruluşlar adına beyanda bulunmayınız.

Kötü niyetli davranış / kimlik hırsızlığı

Başkalarının cihazlarına zarar vermek ya da çalışmalarını aksatmaya yönelik saldırı niteliğinde kötü amaçlı yazılımlar ya da virüsler kullanamaz, bu tür içerikleri paylaşamaz ya da bu tür içeriklere bağlantı oluşturamazsınız.

Benzer bir şekilde, kimlik hırsızlığı, başkalarını aldatma/dolandırma, yalandan endişe yayma, zarar verme amacıyla kasıtlı bir şekilde yanlış bilgilendirme yapmak, tahrifat, kullanıcı hesaplarını satmak veya paylaşmak gibi eylemler kötü niyetli davranış olarak değerlendirilir ve yasaktır.

Yasa dışı faaliyetler

Blogio hizmetleri, yasa dışı faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla kullanılamaz. Blogio hizmetlerini kullanırken geçerli tüm yerel, ulusal ve uluslararası yasalara uymayı taahhüt edersiniz.