Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

x

IOS uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

1

Alt menüden seçeneğine dokunun.

2

Açılan menüden ("Ana Ekrana Ekle") seçeneğine dokunun.

3

Artık ana ekranınızdan ikonuna dokunarak Blogio'yu bir uygulama olarak kullanabilirsiniz!

x
Anasayfa Yardım

Tüm Topluluklar

Ekonomi Haberleri Ekonomi Haberleri

Son dakika gelişmeleri ve tartışmalar

Fitness Fitness

Fitness hedefleriniz ve bunlara nasıl ulaşabileceğiniz hakkında paylaşımlar

Ebeveynlik Ebeveynlik

Her yaşta çocuk yetiştirmenin bütün ayrıntılarıyla tartışıldığı yer

İlişkiler İlişkiler

Dertlerimizi paylaşıyor ve birbirimize yardımcı oluyoruz

Kilo Vermek Kilo Vermek

Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin yöntemleri

Teknoloji Teknoloji

Teknoloji dünyası hakkında haberler ve tartışmalar

Bilim Bilim

Bilimsel gelişmeleri ve araştırmaları paylaşıyor ve tartışıyoruz

Bitcoin Bitcoin

Tüm Bitcoin haberleri ve tartışmaları

Haberler Haberler

Haberler, son dakika gelişmeleri

Spor Haberleri Spor Haberleri

Futbol, basketbol ve tüm branşlarda son dakika gelişmeleri

Oyunlar Oyunlar

Oyunlarla ilgili herşey!

Girişimcilik Girişimcilik

Girişimcilik ve startuplarla ilgili tüm konular ve tartışmalar

Futbol Futbol

Futbol haberleri, transferler, yorumlar, maç sonuçları ve tartışmalar

Basketbol Basketbol

Basketbol haberleri, yorumlar, maç sonuçları, analizler ve tartışmalar

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe haberleri, transferler, yorumlar ve tartışmalar

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray haberleri, transferler, yorumlar ve tartışmalar

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş haberleri, transferler, yorumlar ve tartışmalar

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor haberleri, transferler, yorumlar ve tartışmalar

eSpor eSpor

eSpor haberleri, gelişmeler, yorumlar ve tartışmalar.

Öğretmenler Öğretmenler

Eğitimcilik ve öğretmenlik ile ilgili herşey!

Sanat Sanat

Kültür ve sanat haberleri

Magazin Magazin

Magazin haberleri, yorumlar ve tartışmalar

Borsa Borsa

Borsa haberleri, yorumlar ve analizler

Kobi Kobi

Kobi haberleri, gelişmeler ve tartışmalar

Fintech Fintech

Finansal teknolojiler

Donanım Donanım

Donanım haberleri, yeni ürünler ve tartışmalar

Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio Kullanıcı Sözleşmesi

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2019

Blogio Kullanıcı Sözleşmesi, blogio.com internet sitesi ve bağlantılı uygulama, ürün ve servislerin hangi hüküm ve şartlar altında kullanılabileceğin tespiti amacıyla hazırlanmıştır.

Lütfen Blogio'ya girmeden veya kullanmadan önce Blogio Kullanıcı Sözleşmesi'ni dikkatlice okuyunuz.

Blogio'nun herhangi bir bölümüne eriştiğinizde, kullandığınızda ya da bir Blogio hesabı oluşturduğunuzda, bu sözleşmede yer alan hüküm ve şartların tamamını açık iradenizle aynen kabul eder, bu hüküm ve şartlara bağlı olmayı taahhüt edersiniz.

Bu sözleşmenin tüm hüküm ve şartlarını kabul etmiyorsanız, Blogio'ya erişemez, kullanamaz, ya da bir Blogio hesabı oluşturamazsınız.

Madde 1 - Taraflar

İşbu Blogio Kullanıcı Sözleşmesi (bundan sonra kısaca "Sözleşme" anılacaktır) ve sözleşmeyle atıfta bulunulan ve sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan eklerden EK-1 Blogio Gizlilik Politikası ve EK-2 Blogio İçerik Politikası ve Kuralları, bir tarafta blogio.com alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan internet sitesi ve bu site ile bağlantılı olan hizmetlerin sunulmakta olduğu web uygulamaları, mobil veya masaüstü uygulamalar, online ürünler ve servislerin (bundan sonra müştereken kısaca "Blogio" olarak anılacaktır) yöneticisi, tüm fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi olan ve faaliyetlerini yürüten, ÇAYYOLU Mah. 2661/1 Sok. No: 4/7 ÇANKAYA / ANKARA adresinde mukim Venti Bilişim Teknolojileri ve Tic. Ltd. Şti. (bundan sonra kısaca "Şirket" olarak anılacaktır) ile diğer tarafta Blogio'nun herhangi bir bölümüne erişen, ziyaret eden, kullanan, ya da Blogio üyelik hesabı oluşturan tüm gerçek veya tüzel kişiler (bundan sonra kısaca "Kullanıcı" olarak anılacaktır) arasında tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin tespiti amacıyla akdedilmiştir.

Madde 2 - Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

2.1 Kullanıcılar, blogio.com internet sitesini ziyaret ettikleri, blogio.com'a üye oldukları, veya Blogio'nun web uygulamaları, mobil veya masaüstü uygulamalarını ya da servislerini kullandıkları andan itibaren işbu Sözleşme'yi okuduklarını ve bu Sözleşme'ye bağlı tüm hükümleri açık iradeleriyle onayladıklarını, Sözleşme'yi yapmak için gereken fiili ehliyete sahip olduklarını ve bu Sözleşme'nin kendileri için bağlayıcı nitelikte olduğunu kabul ve beyan ederler. Bu koşulları kabul etmeyen ya da onaylamayan kullanıcılar, Blogio'nun hizmetlerine erişemezler veya bu hizmetleri kullanamazlar. İşbu sözleşme, Kullanıcı Blogio'ya erişim sağladığı andan itibaren üyelik olup olmaması, ziyaret / üyelik süresi ve/veya işlem yapılmış olup olmaması gibi kriterlere bakılmaksızın Kullanıcılar bu Sözleşme'yi okumuş, anlamış ve onaylamış addedilirek hukuken tarafları bağlayıcı şekilde bu Sözleşme kurulmuş ve yürürlük kazanmış olur.

2.2 Blogio servislerinden yararlanmak isteyen bir kullanıcı, gerçek kişi ise 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. İşbu Sözleşme'yi onaylamak suretiyle kullanıcı, 18 yaşından büyük olduğunu beyan ve taahhüt etmektedir. 18 yaşından küçüklerin Blogio'da üyelik oluşturmaları yasaktır, bunun tespiti halinde ilgili üyelik derhal sonlandırılabilir. 18 yaşını doldurmamış kişi olduğu tespit edilen kullanıcılar, işbu Sözleşme'yi onaylamış olsalar dahi işbu Sözleşme feshedilir, ve kullanıcıların vermiş olduğu yanlış beyandan dolayı Blogio'nun herhangi bir sorumluluğu bulunmaz.

2.3 Kullanıcılar, sisteme üye oldukları takdirde, üyelik hesaplarına ilişkin bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde sağlamak ve bu bilgilerin güncel olmalarını temin etmekle yükümlüdür. Kullanıcıların Blogio'ya yanlış, eksik veya yanıltıcı bilgi vermesi durumunda tüm sorumluluk kullanıcılara aittir, ve Blogio'nun veya Şirket'in herhangi bir sorumluluğu bulunmaz.

2.4 Blogio'da erişimi mümkün olan her türlü bilgi, gönderi, yorum, yazı, makale, soru, cevap, görüş, link, bağlantı, yazılım, kod, grafik, resim, video, ses kaydı, program, dosya ve benzeri tüm görsel, yazınsal ve işitsel imgeler (bundan sonra müştereken "İçerik" olarak anılacaktır) Kullanıcı'lar tarafından oluşturulmaktadır, ve Blogio bu çerçevede 5651 sayılı yasa gereğince "Yer Sağlayıcı" sıfatına sahiptir. Blogio'nun 5651 sayılı yasada mevzubahis olan "İçerik Sağlayıcı" sıfatı bulunmamaktadır.

2.5 Kullanıcılar, Blogio hizmeti aracılığıyla paylaştıkları, yayınladıkları ya da yükledikleri İçerikler'in fikri mülkiyet haklarına sahip olmakla birlikte, söz konusu İçerikler'i Blogio'nun her hangü bir ücret ödemeden barındırması, kullanması, yayınlaması, dağıtması, uyarlaması, değiştirmesi, çalıştırması, kopyalaması, silmesi, herkese açık olarak sunması veya göstermesi, tercüme ettirmesi, türevlerini oluşturması, satması ve dağıtması, tanıtım malzemelerinde kullanması, herhangi bir form, ortam ya da teknolojiye aktarması için Blogio'ya münhasır olmayan, süresiz, geri dönülemez, telifsiz, devredilebilir, alt lisanslanabilir ve uluslararası bir hak ve lisans vermiş olur. Şirket, Kullanıcı tarafından verilen bu lisansı ve yetkiyi hiç kimseye önceden ya da sonradan herhangi bir şekilde ihbarda ya da bildirimde bulunmadan tek taraflı olarak dilediği biçim ve koşulda kullanabilir. Kullanıcılar, sahibi oldukları İçerikler'i sildiklerinde, eğer bu İçerik bir başkasıyla paylaşıldıysa ve bu kişi içeriği silmediyse, Kullanıcı içeriği silmiş olsa bile görünmeye devam edebilir. Bu sebeple, Kullanıcılar'ı lisansını vermek istemedikleri herhangi bir İçeriği Blogio üzerinde paylaşmamaları, yayınlamamaları ve/veya yüklememeleri gerekmektedir.

2.6 Blogio'nun alan adlarının, veritabanlarının, içeriklerinin (kullanıcılar tarafından sağlanan içerikler hariç olmak üzere), arayüzlerinin, yazılım kodlarının, algoritmalarının, tasarımlarının, uygulamalarının ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Blogio'yu oluşturan tüm öğelerin fikri ve sınai mülkiyet hakları Şirket'e aittir. Kullanıcılar hiçbir koşul, neden, veya sebep altında Blogio'yu veya Blogio'yu oluşturan bu öğelerden bir kısmını ya da tamamını kopyalama, değiştirme, çoğaltma, yayma, ya da tersine mühendislik işlemlerine tabi tutma hakkına sahip değildirler.

2.7 Blogio, 5651 sayılı kanun uyarınca "Yer Sağlayıcı" sıfatına sahip olması sebebiyle, Blogio üzerinde yer alan ve kendisi tarafından yayınlanmamış, yani Kullanıcılar tarafından sağlanmış, yayınlanmış, yüklenmiş, paylaşılmış İçerik'lerin hukuka uygun olup olmadığını ve/veya üçüncü tarafların haklarını ihlal edip etmediğini araştırmakla ve/veya tespit etmekle yükümlü ve sorumlu değildir, ve Blogio'nun bu İçeriğe ilişkin bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Şirket, Blogio'ya yüklenen ve/veya sunulan içeriklerin doğru, güvenilir, ve hukuka uygun olduğunu taahhüt ve garanti etmez. Blogio üyelerinin ve kullanıcılarının Blogio'daki her türden eylem ve işleminde hukuki ve cezai sorumluluk bizzat ilgili Üye veya Kullanıcıya aittir. Blogio'da Şirket dışındaki kullanıcılar veya üçüncü taraflar tarafından sağlanan içeriklerden dolayı Şirket, şirket yöneticilerinin veya şirket çalışanlarının hiçbir şekil ve şart altında sorumluluğu bulunmamaktadır. Blogio, böyle bir yükümlülüğü olmamasına rağmen ve takdiri tamamen kendisine ait olmak üzere, söz konusu İçeriği dileği zaman kontrol etme ve gerekli görürse erişime kapatma ve silme hakkına sahiptir.

2.8 Kullanıcılar, Blogio üzerinde diğer kullanıcılar tarafından yayınlanan, sağlanan, eklenen, paylaşılan, sunulan, herhangi bir şekilde görüntülenebilen tüm İçeriğin o İçeriği yayınlayan, sağlayan, ekleyen, paylaşan ya da sunanların sorumluluğunda bulunduğunu, bu İçeriklerin güvenilir ve/veya geçerli kabul edilmesi konusunda kararın ve insiyatifin tamamiyle kendilerine ait olduğunu bildiklerini, bu İçeriklerin kendileri tarafından görüntülenmesi, kullanılması ya da uygulanması neticesinde ortaya çıkabilecek her türlü sonuca ilişkin olarak Şirket'ten her ne nam ve surette olursa olsun, herhangi bir tazminat, hak, alacak ya da bedel talep etme hakları olmadığını gayrikabili rücu kabul, beyan ve taahhüt ederler.

2.9 Tüm kullanıcılar, Blogio platformu üzerinde gerçekleştirecekleri tüm eylem, işlem ve erişimlerde, en başta Türkiye Cumhuriyeti yasaları ve mevzuatı olmak üzere, Blogio'ya erişim gerçekleştirdikleri konum itibariyle yürürlükte bulunan tüm yerel, ulusal ve uluslararası yasalara ve mevzuata riayet edeceklerini, ilgili yasa ve mevzuatlar tarafından yapılan tüm düzenlemelere ilişkin sorumlulukların kendilerine ait olduğunu beyan ve kabul ederler. Kullanıcı ve üyeler, yürürlükteki kanunların taraflara yüklediği sorumlulukları bilmediklerini, farkında olmadıklarını, ya da bilebilecek durumda olmadıklarını ileri süremez. Şirket, mevzuata ya da yasalara aykırı olduğunu tespit ettiği İçerikler'i yayınlamaktan kaçınabilir. Kullanıcılar ve üyeler bu durumu peşinen kabul eder, ve bu durumu öne sürerek herhangi bir tazminat talebinde bulunamazlar.

2.10 Tüm kullanıcılar, Blogio'da üçüncü tarafların ya da Blogio'nun ya da Şirket'in şahsi ve ticari itibarını sarsacak ya da kişilik haklarına tecavüz eden ya da saldırı niteliğine haiz olabilecek fiilleri gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

2.11 Şirket'in Blogio platformunda yayınlanan, ya da yayınlanmadığı halde Blogio'ya veya platforma ait bilişim sistemleri üzerine kullanıcı veya üyeler tarafından girilen bir içerik, bilgi, veya veri sebebiyle bir hukuki ve/veya cezai sorumlulukla karşılaşması durumunda, Şirket'in kullanıcı ya da üyeye rücu hakkı her zaman saklıdır.

2.12 Tüm kullanıcılar Blogio'yu kullanırken işbu Sözleşme'nin hükümleriyle birlikte yürürlükte bulunan geçerli mevzuatların tamamına uygun bir şekilde davranmayı, aksi halde karşılaşacakları tüm hukuki ve/veya cezai yaptırımlardan, maddi ve manevi tazminat taleplerinden kendilerinin bizzat sorumlu olacaklarını, Blogio'yu veya Şirket'i hiçbir şekil ve surette sorumlu tutmayacaklarını ve Şirket'in üçüncü tarafların taleplerine maruz kalması durumunda kendilerine rücu edebileceğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

2.13 Blogio, herhangi bir gerekçe göstermeye gerek duymaksızın üyelik taleplerini geri çevirme, veya mevcut üyelik hesabı olan kullanıcıların üyelik hesaplarını geçici veya sürekli olarak geçersiz kılma hakkına haizdir. Üyeler bu duruma itiraz edemezler veya bu durumu öne sürerek herhangi bir tazminat talebinde bulunamazlar.

2.14. Blogio, dilediği zaman bir Üye'nin üyeliğini sebep göstermeksizin ya da ihbarda bulunmaksızın geçici, süresiz ya da kalıcı olarak yasaklayabilir, belirlenecek olan sair sınırlamalara tâbi tutabilir ya da bu Sözleşme'yi tek taraflı olarak feshedebilir. Tüm Kullanıcılar bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan EK-2 Blogio İçerik Politikası ve Kuralları ve Kuralları bölümünde yer alan yönergelere uymak zorundadır.

2.15 Blogio üyeliği kişiseldir, ve Blogio üyeliğinin bir başka gerçek veya tüzel kişiye ödünç verilmesi, devredilmesi, kiralanması ya da satılmasına izin verilmez. Bu tür eylemler neticesinde ilgili üyelik hesapları geçici veya kalıcı olarak askıya alınabilir ya da geçersiz kılınabilir. Üyeler bu durumu öne sürerek herhangi bir tazminat talebinde bulunamazlar.

2.16 Blogio'ya kayıt olunduğunda belirlenen şifre yalnızca üye tarafından bilinmektedir. Tüm Blogio üyeleri, kullanıcı adları ve şifrelerini koruma yükümlülüğüne sahiptir ve bu bilgileri üçüncü şahıslara açıklayamazlar. Bu yükümlülüklerin yerine getirilmemesi neticesinde oluşabilecek hukuka aykırı içerik yayınlanması dahil olmak üzere her türlü kötü niyetli kullanım, neticeler veya uğranılacak zararlar Kullanıcı'nın sorumluluğundadır, ve bu durumlardan kaynaklanabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Kullanıcı'ya aittir. Üyeler aynı zamanda şifrelerinin izinsiz kullanıldığını öğrendiklerinde bu durumu ivedilikle Şirket'e bildirmekle yükümlüdür. Üyelerin kullanıcı bilgisi ve şifre güvenliği hususlarında kendi kusurları nedeniyle Blogio'nun zarara uğraması halinde, üyeler bu zararı tazmin edeceğini kabul eder.

2.17 Üyeler, bir başka gerçek ya da tüzel kişiye ait e-posta adresi, şifre veya hesabı, yalnızca söz konusu e-posta adresi, şifre veya hesabın sahibinin açık izni ve onaylaması ile kullanabilirler. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyen üyeler, bu eylemleri neticesinde ortaya çıkabilecek tüm zarar ve kayıplardan sorumlu olacaklarını ve bu zarar ve kayıpları tazmin edeceklerini kabul eder.

2.18 Blogio ve Şirket, 5651 sayılı kanun ve bu kanunla ilgili yönetmelikler uyarınca Yer Sağlayıcısı sıfatına haizdir. Şirket, Yer Sağlayıcı olarak uyması gereken yükümlülükler çerçevesinde Kullanıcıların ve Üyelerin Blogio üzerinde gerçekleştirdikleri erişimlere ve işlemlere ilişkin olarak ilgili mevzuatta belirtilmiş bulunan niteliğe sahip verileri yasal süresi süresince kayıt altına alabilir ve saklayabilir. Blogio, yasalar karşısındaki hukuki yükümlülüklerini yerine getirmek amacıyla, ilgili yasalara uygun bir şekilde talep edilen kişisel verileri, bu verileri talep etmeye yetkili olan merciler ile paylaşabilir.

2.19 Blogio veya Şirket, çevrimiçi ya da çevrimdışı konumda olup olmamasına bakılmaksızın, hiçbir Kullanıcısı'nın davranışlarından, birbirleri arasındaki paylaşım, iletişim, mesajlaşma ve etkileşimden ya da hukuka aykırı eylemlerinden, ve bunlardan doğacak zarar, kayıp, hasar, ölüm ve sair de dahil olmak üzere hiçbir sonuçtan hiçbir surette sorumlu değildir, tüm bu durumlarda doğacak sorumluluk yalnızca Kullanıcı'lara ait olup Şirket'in, diğer kullanıcıların ya da üçüncü tarafların herhangi bir sebep nedeniyle bu tür işlemler ya da eylemler neticesinde uğrayabileceği her tür doğrudan ya da dolaylı ve/veya maddi ya da manevi zararların tazminini talep hakkı saklı tutar.

2.20 Üyeler ya da kullanıcılar arasında meydana gelecek anlaşmazlıklardan doğan herhangi maddi ya da manevi zarardan Blogio ya da Şirket sorumlu değildir.

2.21 Kullanıcılar üçüncü bir tarafın telif hakları, ticari marka hakları, yayın hakları, gizlilik hakları ve/veya diğer mülkiyet hakları tarafından korunmakta olan ya da bu sınıflara giren malzemelerden uyarlanmış bulunan hiçbir bilgi, içerik, malzeme ya da yazılımı sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın Blogio’da paylaşamaz, yayınlayamaz, erişime sunamaz, iletemez. Kullanıcılar gerçekleştirebilecekleri haksız rekabet hükümlerine aykırı davranış ya da hareketlerinden kendileri sorumludurlar, bunlardan Blogio'nun ve/veya Şirket'in sorumlu tutulması hiçbir şekil ve surette söz konusu değildir.

2.22 Şirket, Blogio üzerinde Kullanıcılar ve/veya Üyeler'e ilişkin bilgileri işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan EK-1 Blogio Gizlilik Politikası bölümünde yer alan düzenlemelere uygun olarak kullanabilir.

2.23 Şirket, Blogio'da sunduğu hizmetler kapsamında hiçbir kullanıcı veya üyesine belirli bir amaca uygunluk, işlevsellik, doğruluk, hatasızlık, kesintisiz devamlılık da dâhil olmak üzere, açık ya da zımni hiçbir garanti vermez.

2.24 Blogio üzerinden erişilen veya görüntülenen içeriklere ya da veri tabanlarına üçüncü taraflarca yalnızca ilgili İçeriklerin makul ve normal şekilde görüntülenmesi amacıyla erişim ve/veya Şirket'in yazılı olarak izin verdiği çerçeve ve sınırlarda erişilmesi hukuka uygun olarak kabul edilir. Bu hususlara uygun olmayan tüm erişimler görüntülenen içeriği elde etmek maksadı ile yoğun bir şekilde Blogio'dan bilgi çekmek de dâhil olmak üzere hukuka aykırı olup Şirket'in dava ve takip hakları bu tür durumlar açısından her zaman için saklıdır.

2.25 Blogio bilişim sistemleri, teknik sistemleri veya teknik altyapısı üzerinde makul olmayan ölçütte veya orantısız derecede büyük ölçütte yükleme yaratılması veya Blogio bilişim altyapısı ve teknik işleyişinde sorun ya da zarar verilecek faaliyetlerde bulunulması, Blogio'nun önceden yazılı izni alınmaksızın Blogio üzerinde yayınlanan, erişime sunulan ve/veya görüntülenen içeriklerin otomatik program, veri madenciliği, web crawler, robot, veri taraması gibi tüm "scraping" yazılımları ya da sistemleri kullanılması ve bu suretle Blogio'da yer alan herhangi bir içerik ya da verinin üçüncü taraflarca tamamının ya da bir kısmının izinsiz olarak bir başka ortama kopyalanması, bir başka ortamda yayınlanması ya da kullanılması ve/veya erişime sunulması yasaktır. Hukuka aykırı kullanım teşkil eden bu durumlarda ilgili yükümlülüklerine uymayan kullanıcılar, üyeler ya da taraflar, bu eylemleri neticesinde ortaya çıkabilecek tüm zarar ve kayıplardan sorumlu olacaklarını ve bu zarar ve kayıpları tazmin edeceklerini kabul eder.

2.26 Kullanıcı, Blogio üzerindeki üyelik hesabını bir üçüncü taraf hizmeti üzerinden oluşturuyorsa (örneğin Facebook), Kullanıcı'nın üçüncü taraf hizmeti üzerinde Blogio ile paylaşılmasına onay verdiği kişisel verilere Blogio'nun erişim sağlama ve muhafaza etme hakkı olacaktır.

2.27 Blogio üzerindeki bir içeriğin virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami çaba sarf edilmekle birlikte, Kullanıcıların herhangi bir nedenle bilgisayarına veya cihazına virüs geçmesi veya yaşayağı bir teknik sorun, her türlü servis sağlayıcıları, iletişim ağı, çevrimiçi sistemler, bilgisayar donanımları ve yazılımları ile ilgili başarısızlık ve sorunlar ve/veya internet trafiğindeki tıkanıklık kaynaklı sorunlar dolayısıyla zarara uğraması halinde uğranacak zararlardan ve/veya Kullanıcı'nın bilgisayarının cihazının ya da programlarının hasar görmesinden dolayı Blogio'nun veya Şirket'in bir sorumluluğu bulunmamaktadır, Kullanıcılar ve üyeler bu durumu kabul eder ve bu durumu öne sürerek herhangi bir tazminat talebinde bulunamazlar. Bahsi geçen zararlara uğramamak için gerekli önlemleri almak tamamen Kullanıcı'ların yükümlülüğündedir.

2.28 Blogio'nun, Şirket'in veya Blogio'nun hizmet aldığı bir üçüncü tarafın kusurundan dolayı yaşanabilecek herhangi bir veri kaybı durumunda, Blogio'nun herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüm Kullanıcılar kendi verilerini korumak üzere gerekli önlemleri almalıdır.

2.29 Blogio, tanıtımını yaptığı ya da bağlantı verdiği üçüncü taraf sitelerinin ve/veya uygulamalarının içeriklerinden hiçbir şekil ve surette sorumlu değildir. Blogio üzerinden başka sitelere ve/veya uygulamalara verilen bağlantılar ("linkler") ya da yönlendirmelerin varlığının söz konusu olması, Blogio dışındaki diğer internet siteleri ya da uygulamaların içeriklerinin denetlendiğini hiçbir şekilde ifade etmemektedir. Bu bağlantılardan ("linklerden") erişilebilecek Blogio dışındaki diğer içeriklerden dolayı Blogio’nun ya da Şirket'in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Blogio üzerindeki bağlantılar vasıtasıyla erişilebilen tüm üçüncü taraf bağlantılarda ("linklerinde") yapılacak erişim ya da işlemlerden doğacak zarardan Blogio ve Şirket hiçbir şekil ve surette sorumlu değildir. Kullanıcılar bu bağlantılara ("linklere") eriştiğinde her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun istisnasız bir şekilde tamamen ve yalnızca kendilerinde olduğunu kabul ve beyan ederler.

2.30 Şirket, gerekli gördüğü zamanlarda vermekte olduğu hizmetleri geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Şirket tarafından verilen hizmetlerin geçici bir süre askıya alınması ya da tamamen durdurulmasından dolayı Şirket'in Kullanıcılara veya Üyelere karşı herhangi bir sorumluluğu yoktur.

2.31 İşbu sözleşme, Blogio'nun herhangi bir sebeple yayınının durması ya da durdurulması halinde, durma süresince askıda addolunur.

2.32 İşbu sözleşme, Blogio’da sunulan Hizmet’in Şirket tarafından sona erdirilmesi durumunda kendiliğinden sona erer ve yürürlükten kalkar. Şirket ticari ortaklığını, işini ve/veya Blogio alan adını değiştirmeye, aynı faaliyeti başka bir alan adı üzerinden yürütmeye yetkilidir. Bu yönde herhangi bir değişikliğin bu Sözleşme'ye herhangi bir etkisi olmayacaktır.

2.33 İşbu sözleşmeye aykırılık hallerinde Şirket'in her türlü maddi ve manevi zararlarının tazminini talep hakkı her zaman, her durumda ve her koşul altında saklı olacaktır.

2.34 Taraflar, bu Sözleşme’den meydana gelebilecek ihtilaflarda Blogio’nun defter kayıtları ile bilgisayar kayıtlarının (log ve erişim kayıtları, internet trafik bilgisi kayıtları, e-posta yazışmaları ve benzeri kayıtlar dahil olmak üzere) 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında bağlayıcı, geçerli, kesin, muteber ve münhasır bir şekilde ve surette delil teşkil edeceğini ve bu maddenin bir "Delil Sözleşmesi" niteliğinde olduğunu istisnasız bir şekilde onaylar, kabul, beyan ve taahhüt eder, Blogio kayıtlarına her türlü itiraz ve bunların usulüne uygun tutulması hususunda yemin teklif hakkından peşin olarak feragat ettiğini onaylar, kabul, beyan ve taahhüt eder.

2.35 Sözleşmenin Kullanıcı tarafından kabul edildiği tarihte var olmayan ya da öngörülemeyen, Sözleşme taraflarının kontrolleri dışında ortaya çıkması ve gelişmesiyle taraflardan herhangi birisinin ya da her ikisinin birden Sözleşme gereği olarak yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bu borç ve sorumlulukları zamanında yerine getirmelerini imkânsız hale getiren (bunlarla sınırlı olmamakla beraber doğal afet, isyan, savaş, ayaklanma, terör, mevzuat hükümleri, el koyma ya da grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde arıza, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi, köktü hava koşulları ve benzeri) haller, zorlayıcı sebep, yani mücbir sebep olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep durumunda, Blogio'nun edimlerini yerine getirememesinden dolayı herhangi bir sorumluluğu söz konusu olmaz. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Şirket'in işbu Sözleşme'den doğan yükümlülüklerinden herhangi birisini geç ifa etme ve/veya ifa etmeme nedeniyle hukuken sorumlu olması söz konusu değildir. Bu ve bunun gibi durumlar ortaya çıktığında, Şirket açısından, gecikme, ifa etmeme veya temerrüt olarak addedilmeyecek veya bu durumlar için Şirket'in herhangi bir tazminat yükümlülüğü hiçbir surette doğmayacaktır. Mücbir sebep hali on gün süreyle devam ettiği takdirde, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak işbu Sözleşme'yi fesih hakkı doğar.

2.36 Şirket, dilediği bir anda herhangi bir ön ihbar olmaksızın Sözleşme'de kısmi veya bütünsel değişiklikler ya da güncellemeler yapabilme hak ve yetkisine tek taraflı olarak haizdir. Düzenlenmiş ya da değiştirilmiş Sözleşme Blogio üzerinde yayınlandığı tarihi itibariyle derhal geçerlilik kazanır. Kullanıcılar'ın Blogio'yu kullanmaya ve/veya Blogio hizmetlerinden yararlanmaya devam etmesi, yapılan değişiklikleri okudukları, anladıkları, onayladıkları ve kabul ettikleri anlamına gelecektir. Bundan dolayı Kullanıcılar'ın düzenli olarak Sözleşme'yi gözden geçirmesi ve yapılan değişiklikleri takip etmesi önemlidir. Sözleşmede gerçekleşecek herhangi bir değişiklik durumunda Blogio'da üyelik hesabı açmış kullanıcılar kazanılmış hak iddiasında bulunamaz. Şirket'in Sözleşme'de gerçekleşecek değişiklik hallerinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Bu Sözleşme'nin Kullanıcı'ların tek taraflı beyanı ile değiştirilebilmesi söz konusu değildir.

2.37 Bu Sözleşme’de yer alan maddelerden herhangi birisinin geçersiz ya da uygulanamaz hale gelmesi, Sözleşme’de yer alan diğer maddeleri geçersiz kılmayacaktır.

2.38 Taraflar’ın bu Sözleşme’den kaynaklanan haklarını kısmen veya tamamen kullanmamaları veya bunlara aykırı hareket etmeleri, hiçbir suretle bu haklardan feragat ettikleri anlamına gelmeyecektir.

2.39 Bu Sözleşme’nin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde Türk Hukuku uygulanacak olup; İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

2.40 İşbu Sözleşme ve Sözleşme'nin ayrılmaz birer parçası olan eklerden oluşan EK-1 Blogio Gizlilik Politikası ve EK-2 Blogio İçerik Politikası ve Kuralları, Üye'ler için Üyelik Hesabı'na elektronik olarak onay vermeleri anında, Kullanıcılar için ise Blogio'ya ilk erişimin sağlanması anında karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

EK-1 Blogio Gizlilik Politikası
EK-2 Blogio İçerik Politikası ve Kuralları