Güncellemek için aşağı sürükleyin

Kampçılık 26 May

Sizce Türkiye'nin en iyi kamp alanları hangileri?

Sizce Türkiye'de ki en iyi kamp alanları nerelerdir? Ücretli veya ücretsiz kamp alanlarını yazabilirsiniz. İlk olarak ben başlayayım. Benim Türkiye'de gördüğüm en güzel kamp alanı ; Muğla - Antalya sınırında bulunan saklıkent kanyonuydu. Geçen yaz kız arkadaşım ile gittik, gerek kanyon gerekse çevre büyüleyici. Acayip sulak bir alan, her yerden buz gibi sular fışkırıyor, hayatımda ilk defa bir kayaya ağzımı dayayıp tertemiz buz gibi su içtim. Saklıkent kanyonuna yakın 2 tane ücretli kamp alanı var benim görebildiğim kadarıyla, ücretsiz olarak da civarda ki ormanlarda kamp yapılabilir ama oldukça ıssız bir bölge. Ve şunu da söylemek istiyorum saklıkent kanyonu yazın ortasında bile çok sıcak olmayan bir yer özellikle geceleri epey serin olabiliyor buna dikkat etmenizi öneriyorum. Burada en çok sevdiğim şeylerden biri de çadırımıza 10 metre mesafede yer alan tatlı su kaynağı, su hemen burada kaynıyor, tertemiz ve inanılmaz soğuk, kaynadıgı yerde ufak bir havuz yapmış 2 kişinin gireceği kadar, ardından aşağı doğru ufak bir çay oluşturarak akmaya devam ediyordu. Sabahları kalkıp bu tatlı su kaynağının oluşturduğu küçük doğal havuza girip çivi gibi oluyorduk, su o kadar soğuk ki 10 saniye başımı su altında tutup çıktığım zaman gözlerim kısa süreliğine kararıyordu :] ve tabiki burada, akarsuların yanında ördekler ile birlikte kahvaltı yapmak inanilmaz bir huzur, kahvaltı yapmadan sakın dönmeyin. Son olarak bizim kamp yaptığımız yerde iki kişi çadır fiyatı 25 lira idi, alanda ki restoranlar da kahvaltı yapmanın bedeli ise 60-80 TL arası değişiyor. Kahvaltılar 2 kişilik ve 5 kişiye yetecek şekilde geliyor 

Sizce Türkiye'nin en iyi kamp alanları hangileri?

6 Puan
 • 27 May

  Ben Kelebekler Vadisi deriiiim. Yalnızca tekne ile ulaşılabiliyor dağ yolundan gitmek oldukça tehlikeli bir seçim . Adını bölgede yaşayan birçok kelebek türünden almış. Kayalıkların arasında adeta yeryüzünde varolmuş bir cennet gibi . Çadırınızla gidebilir ya da oradaki bungalovlardan birini kiralayabilirsiniz . Yaşadığım en güzel deneyimlerden biriydi huzuru buldum diyebilirim . Geceleri benim için her ne kadar biraz ürkütücü olsa da gökyüzünün muhteşem manzarası denizin huzuru getiren sesi yıldızların arasından kayıp giden uydular beni düpedüz büyüledi. Tavsiye ederim

  2 Puan
  • 27 May

   Çok güzel bir konu olmuş, herkes yazdıkça ileride bir çok insanın bakacağı bir rehber haline gelebilir, bu rehbere bende ücretsiz bir kamp alanını yazarak katkıda bulunmak istiyorum. Benim Türkiye’de gördüğüm en iyi ücretsiz kamp alanı; Kuşadasına bağlı Davutlar ilçesine ait sevgi plajına sınırı olan ormanlık alan. Burası aynı zamanda Kuşadası gençlik festivalinin de düzenlendiği bir yer, yalnız festival zamanki ziyaret etmenizi önermiyorum, her yer maalesef bir sürü ergen ve hippi olduğunu zanneden pis tipler ile kaynıyor o tarihlerde. Onun dışında burası ücretsiz olmasına rağmen duş, tuvalet, çeşme ve soyunma kabini gibi imkanlara sahip. Bir tek tuvaletten 1 TL ücret alıyorlar o da normal bence, tuvaletler tertemiz çünkü, 1 lira vermekten çekinmeyin. Diğer hizmetlerin tamamı ücretsiz. Kamp alanının tamamı çam ağaçları ile kaplı ve oldukça da geniş bir alan, kamp alanı ile plaj arasında 10 metre falan var, denize oldukça yakın bir konumda yani. Kamp alanında elektrik yok bilginize. Kamp alanına yakın, ormanlık alanın girişinde belediyeye ait bir sosyal tesis var, fiyatlar ucuz ama lezzet açısından çok bir şey beklemeyin. Bir de kamp alanına yakın 2 tane bakkal var, bütün ihtiyaçlarınızı oradan sağlayabilirsiniz. Kamp alanı genel olarak oldukça güvenli, ben arkadaşlarımla 10 gün kaldım, çoğu zaman çadırlarımızı kamp alanında bırakıp 10-15 saat gezdiğimiz bile oldu, döndüğümüzde çadırlarda herhangi bir problem yoktu. Yalnız haftasonu civarda ki Romen vatandaşlar bölgeyi işgal ediyorlar bilginize. Kimseye bir zararları yok ama kötü insanlar değiller, onlar da sizler gibi kamp grup denize girmek amacındalar.
   Deniz için yorum yapmak gerekirse; çok soğuk ve derin olmayan, temiz bir denize sahip. Plajda oldukça geniş ve temiz. Sahil hattının tam olarak uzunluğunu hatırlamıyorum ama aşağı yukarı 1.5 saat yürüyerek Kuşadası merkeze ulaşmak mümkün. Burada kamp yapmanın en güzel yanlarından biri de bir çok yere yakın olması sanırım, Efes antik kentine araba ile 20-30 dk mesafede. Şarapları ile ünlü İzmir’in Şirince köyüne de 45-60 dk mesafede. Ve son olarak Türkiye’nin belkide yaban ve doğal hayatı en iyi korunan milli parklarından olan Dilek Yarımadası Milli Parkı, 30 dakika mesafede. Dilek Yarımadası Milli Parkı oldukça büyük bir alanı kaplayan, sık ormanlar ile kaplı ve 3-5 tane harika koya ev sahipliği yapan bir milli park. Bu milli parkın girişinde Zeus mağarası var, Zeus mağarasının buz gibi sularında yüzmek serbest, yalnız dikkatli olmakta fayda var, mağara sularının sonu belli değil dipsiz bir kuyu gibi. Zeus mağarasından sonra milli park içerisinde yer alan her hangi bir koyda mutlaka denize girin, ben hayatımın en ilginç deneyimini burada yaşamıştım. Milli parkta 2. Koyda denize girerken arkadaki ormanlardan domuz sürüsü geldi ve domuzlar ile beraber yüzdük ardından domuzları yanımızda getirmiş olduğumuz yiyecekler ile bekledik, sanırım çok az yerde böylesine ilginç ve güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bu arada söylemeden geçersem çok ayıp olacak, milli parkın denizi kesinlikle gördüğüm en güzel denizdi.

   Son olarak şunu da söyleyeyim sevgi plajı kamp alanında arabaları park etmek için bir alan mevcut be ayrıca kamp alanında mangal yakmak serbest, alan belediyenin kontrolü altında, güvenlik ekipleri arada bir devriye atıyor.

   2 Puan

   Benzer gönderiler