Güncellemek için aşağı sürükleyin

Kampçılık 19 May

Okul çağında bir çocuk ile kamp yaparken nelere dikkat edilmeli? Yanımıza neler almalı?

Merhabalar arkadaşlar 8 yaşında ki kızımız ile kampa gitmek istiyoruz nelere dikkat etmeliyiz, nasıl bir çadır almalıyız? Çocukla gidilen kamplar güvenli olur mu?

1 Puan
 • 19 May

  Çocuklarla kampa gitmekte hiçbir sorun yok bence, hiçbir güvenlik sorunu olmaz. Çocuk disarda oyun oynarken daha çok tehlikelere açık diyebilirim. Çocukların doğada vakit geçirmesi odun toplaması ateş yakması gelişimlerine büyük katkıda bulunuyor ve doğa ile barışık insanlar yetiştirmiş oluyorsunuz. Benim biri 5 diğeri 7 yaşında iki kızım var kamp hayatını çok seviyorlar. Şikayetçi oldukları tek konu sivrisinekler bazı böcekler. Sivrisinek için sinek ilacı alabilirsiniz çünkü çocukları gercekten cok fazla isiriyorlar bizim kızlarin her yeri sismisti geçen yaz Kuşadası sahilde. Basit bir sinek ilacı ile sorunu çözdük. Bir de şunu söylemek istiyorum kamptayken çocukların iştahı belirgin derecede açık oluyor bütün gün yemek istiyorlar, temiz hava ve bütün gün aktif olunca insan acıkıyor haliyle, en az 3-4 saat yüzüyorlar. Çocuklarla kamp yaparken yanınızda mutlaka güneş kremi, sinek ilacı, ilk yardım seti, güneşi engelleyici branda, deniz simidi ve kolluk, düdük bulundurun, ben çocuklarıma birer tane kamp bilekliği verdim, bu bilekliğin içinde düdük ip ve pusula var, kaybolurlarsa yönlenrini bulabilsinler diye. Ayrıca yanınızda mutlaka kitap götürün ve akşamları ateş başında çocuklarıniz ile kitap okuyun büyük keyif alacaksanız.

  0 Puan
  • 19 May

   Biz de 9 yaşında ki oğlumuz ile birlikte bir çok kez kamp yaptık ufak tefek sorunlar dışında bir sorun ile karsilasmadik. Doğada özgürce hareket ettikleri için bazen düşüp yaralanmlar olabiliyor ama bunlar çok normal ve olması gereken şeyler böyle böyle hayatı öğreniyorlar zaten. Yanınızda bir ilk yardım seti bulundurun sorun olmaz. Bizim çocuk başlarda çok sıkılıyordu şimdi başımızın etini yiyor kampa gitmek için. En çok da babasıyla ateş yakmasını seviyor. Çocukların geneli ateşle oynamayı sever ama bu konuda dikkatli olmak lazım olası bütün tehlikeleri çocuğa anlatmak lazım. Eğer çocuğunuzun derisi hassas ise mutlaka iyi bir koruyucu güneş kremi alın, biz ilk kapımızda almamistik mahvoldu çocuk. Etrafta kesici delici alet bırakmayın balta bıçak çekiç gibi. Bu tarz aletler çocuklara çok ilgi çekici geldiği için oynamak istiyolar ama bu çok tehlikeli. Biz ilk kampimizda şişme yatak kullanmıştık ama çocukla çok rahat olmuyor ve 3. Gün patladı zaten. Artık kalın yumuşak minderler götürüyoruz çadırın içine sermek için çok rahat oluyor. Çadır olarak da büyük odalı aile çadırı kullanıyoruz. Çadırın içinde oğlumuzun odası ayrı mesela genç çiftler için bence çok gerekli

   0 Puan
   • 19 May

    Merhaba, elbette 8 yaşında ki bir çocuk ile kampa gidilebilir. YouTube da bir suru video izliyorum adamlar bebekleri ile kamp yapıyorlar, çocuğa biraz dikkat etmek gerekiyor sadece çadırdan tek başına fazla uzaklasmasin, ve bir de kamp yapacağız bölgede yaban hayat aktifse çocuğunuzu uyanabilirsiniz çevrede ki tehlikeler hakkında. Ek olarak çocuklar doğada buldukları bilmedikleri meyveleri yiyebilirler, bu konuda epey bir dikkatli olmak lazım, bunların dışında aile ile kamp yapılacaksa gerçekten geniş bir çadır lazım, standart 3-4 kişilik çadırlar yeterince rahat değil bence. Decathlon da 4-5 kişilik çok güzel aile çadırları var, önünde balkonu falan da var yemek yemek için süper düşünülmüş. Biraz pahalı 600 800 civari ama uzun yıllar kullanılır. Küçük çadırlarda çocuklar sıkılıp bunalaniliyorlar çünkü.

    0 Puan

    Benzer gönderiler