Güncellemek için aşağı sürükleyin

Kampçılık 20 May

Mayıs ayında kamp kuruyor olsak yeterince sıcaklık olur mu?

4 Puan
 • 20 May

  Bana kalırsa kamp için en güzel ay Mayıs ayı, Ağustosun temmuzun pis, boğucu sıcaklığı olmaz Mayıs ayında, sıcaklık olur ama tam kıvamında olur hatta bazen esinti çıkar hafif bir serinlik olur, bir çay içersiniz sahilde püfür püfür.. 3 sene önce salda gölü civarında kamp yapmıştım mayısın ilk haftasında. Orası mesela geceleri epey bir serin oluyordu ben uyku tulumu götürmedigim için pişman olmuştum, ama gündüz sıcaklıklari 20-25 derece civarında göle de giriliyordu güzeldi bence.

  0 Puan
  • 20 May

   Salda gölünün rakımı 1000 metreden yüksek elbette üşürsünüz, uyku tulumu olmadan gitmek hata olmuş, aynı hatayı bende yapmıştım baya baya donmustum, resimlerde Maldivler gibi gösteriliyor ama 1000 metre rakımı olduğunu yazmiyorlar

   0 Puan
  • 20 May

   Biz geçen sene Çanakkale civarlarında Mayıs ayında kamp yaptık, sahil kenarında, biraz üşüdük açıkçası baya bir rüzgar vardı ve deniz buz gibiydi. Bence Mayıs ayı yaz kampları için çok erken, en az haziranın 15-16 sindan sonra havalar tam manasıyla ısınıyor ve denize rahatlıkla girilebiliyor. Ama arkadaşlarım her sene Mayıs ayında Antalya koylarında kamp yapmaya gidiyorlar, ben onlardan hiçbir şikayet duymadım, sanırım güney Mayıs ayında oldukça sıcak oluyor denizleri de aynı şekilde. Sadece Mayıs ayında Antalya da bazen çok şiddetli yağmurlar fırtınalar olabiliyormuş 1-2 kere denk gelmişler gerçekten yıkıci düzeyde fırtınalar oluyormuş bunlara da dikkat etmek gerekir.

   0 Puan
   • 20 May

    Kuzey ege nin denizi genel olarak soğuktur zaten, Ağustosun ortasında da gitseniz denizde üşürsünüz. Kuzey ege sahillerinde kamp için en ideal aylar Haziran ve eylül arası özelikle eylülün ilk iki haftası harika olur kalabalıkta azalır

    0 Puan
   • 20 May

    Bu nerede kamp yapacağıza bağlı olarak değişir bence. Örneğin güney sahillerde kamp alacaksanız hava oldukça sıcak olur ama Karadeniz de kamp alacaksanız hava özellikle geceleri epey serin olur. 4 mevsimin yaşandığı ülkemizde sıcaklıklar kısa mesafede bile çok farklı olabiliyor, ama dediğim gibi güney sahillerinde deniz kenarlarında kamp yapacaksanız Mayıs ayı oldukça ideal bir ay, aşırı derecede sicaklik da olmaz hem güzel olur, geceleri de hafif serinlik olur mis gibi uyursunuz. Ama iç ve Kuzey bölgelerde Mayıs ayında kamp yapacaksanız uyku tulumu kullanmalısınız bence, gündüz sıcaklıklar yüksek olsa da geceleri 5-10 derece civarına rahatlıkla düşebilir bu da uyku tulumu olmadan uyuyamazsıniz demek oluyor.

    0 Puan

    Benzer gönderiler