Güncellemek için aşağı sürükleyin

Kampçılık 22 May

Kamp yaparken güvende hissetmek

Eskiden beri sessiz, sakin bir yere çadır kurup kamp yapmayı hayal etmişimdir fakat gerek hayvanların, gerek kötü niyetli insanların saldırısı ihtimali beni bu hayalimi gerçekleştirmekten hep uzaklaştırdı. Siz kamp maceralarınızda ne gibi önlemler alıyorsunuz? Kamp yaparken başınıza kötü bir olay geldi mi?

4 Puan
 • 23 May 23 May

  Doğrusunu söylemek gerekirse, aslında şehirde bir yerden bir yere giderken daha çok tehlike atlatiyoruz, sadece rutine bindiği için farkına varmıyoruz. Kötü niyetli insanlar hayatın her alanında karşımıza çıkabilir, onlardan korkup hayallerimizi ertelemek kötülerin kazanmasına sebep olur. Ben yıllardır kamp yaparim en ıssız yerde de kamp yaptım herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Hayvan saldırısından zaten hiç korkmayın çoğu hayvan durduk yere asla bir insana saldırmaz aksine kaçıyorlar. Ben kamplarimda yaban domuzu, çakal, tilki, yılan gibi hayvanlarla karsilastim, çoğu kaçıyor sadece bir keresinde dilek yarımadası milli parkında domuz yavrularını ellerimle beslemistim anneleri de yanımdaydı, hiçbiri bana zarar vermedi. Yine de kamp yaparken hayvanların kamp alanına gelmesini istemiyorsanız uyanık kaldığınız süre boyunca ateşiniz aktif olsun ve ayrıca Yiyeceklerinizi çadırda bırakmayın, mümkünse ağzını sıkıca bağlayıp yüksek bir ağacın dalına asın, bu ağaç çadıra 5-10 metre uzaklıkta olabilir. Ek olarak bilmediğiniz bir bölgede kamp yapmak isterseniz gol ve su kenarlarından uzak durmaya gayret edin, gerek sel tehlikesinden dolayı gerekse hayvanların su kenarlarına gelme ihtimalinden dolayı. Yanınızda çok amaçlı bir kamp çakısı taşıyın, kendinizi daha güvende hissedersiniz. Bir kere kamp atıp şeytanın bacağını kırdıktan sonra göreceksiniz ki şehirler ormanlardan çok daha tehlikeli.. En kısa zamanda güzel kamp yorumlarınızı görmek isterim :)

  0asdasdsa 1 Puan

  Benzer gönderiler

  Kampçılık 20 May

  Hangi sıcaklıkta hem çadıra hem de uyku tulumuna ihtiyacımız olur?

  2 Puan 5 Yorum
  Bizim Önerilerimiz

  Grand Theft Auto 5'nun ücretsiz olduğu bu günlerde GTA 5 hileleri ile oyunda neler yapıyorsunuz neler. Kripto para ile ilgileniyorsanız Bitcoin yorum topluluğunda çok tartışma dönüyor. Canınız sıkıldıysa şuradaki ilginç bilgiler göz atmaya değer.

  Kampçılık 21 May

  Kamperest kullandınız mı? Kalitesinden memnun musunuz?

  1 Puan 4 Yorum
  Kampçılık 20 May

  Mayıs ayında kamp kuruyor olsak yeterince sıcaklık olur mu?

  1 Puan 5 Yorum
  Kampçılık 23 May

  Çubucak orman kampı deneyimleriniz?

  1 Puan 5 Yorum
  Kampçılık 23 May

  Akyaka orman kampı deneyimleriniz?

  1 Puan 4 Yorum
  Kampçılık 21 May

  Hangisi daha sıcak olur ; arabada uyumak mı, çadırda uyumak mı

  0 Puan 5 Yorum
  Kampçılık 22 May

  Büyük aile çadırı önerileriniz?

  0 Puan 4 Yorum
  Kampçılık 22 May

  İstanbul'daki en iyi kamp alanları hangileri?

  0 Puan 0 Yorum