Güncellemek için aşağı sürükleyin

Kampçılık 29 Tem

Hexagonal Çadır: Geniş Aileler İçin İdeal

Hexagonal çadırlar, kamp yapmayı seven kalabalık aileler için oldukça uygun gözüküyor. 6-8 kişi kapasiteye sahip olan Hexagonal çadırlar, kolay kurulumu ve su geçirmez yapıda oluşları sebebiyle son dönemde oldukça moda. Kalabalık aileler için en uygun çadır olduğunu söyleyebiliriz.

Eskinden sadece hippilerin ve özgürlüğüne düşkün gençlerin kamp yaptığı görülürdü. Ama artık günümüzde işler değişti ve kamp yapmak bir tatil seçeneği haline geldi. Ülkemizde bile kalabalık ailelerin yaz tatillerini kamp yaparak geçirdiğini görebiliyoruz. Özellikle tatil masraflarının arttığı ve otel fiyatlarının uçuşa geçtiği bu dönemlerde kamp yapmak, geniş aileler için fırsat oldu. Kamp yapan geniş aile sayısı arttıkça, geniş ailelere uygun kamp çadırları üretilmeye de ekstra özen gösterilmeye başlandı. Kamp yapan geniş ailelerin en büyük sorunu; Kalabalık aile için hangi çadır uygundur? 

Hexagonal Çadır
Hexagonal çadırlar büyük aileler için daha geniş kullanım alanı sunuyor

Kalabalık Ailelere Hexagonal Çadır

6-8 kişilik geniş bir aileye sahipseniz ve kamp yapmayı seviyorsanız, Hexagonal çadırlar tam da ailenize göre. Geniş aileler için üretilen bu aile çadırları, uygun fiyatları ile son döneme damgasını vurmuş durumda. Özellikle pandemi nedeni ile otele gitmek istemeyen kalabalık aileler, Hexagonal aile çadırı alarak, izole bir tatil geçirmenin planlarını yapıyorlar. Hexagonal çadırlar uygun fiyatları ile dikkat çekse de esas olarak özellikleri ile ön plana çıkıyor. Genel olarak su geçirmez yapıda olan Hexagonal çadırlar aynı zamanda tam otomatik kuruluma da sahipler, kurulum işlemini bir kişi rahatlıkla 1 dakika içerisinde yapabilir ve aynı şekilde 1 dakika içerisinde çadırı toplayabilir. Hexagonal çadırlar genellikle 6 kişilik olarak tasarlansa da bazı tasarımların 8 kişilik olduğunu görüyoruz. Eşyalarınızın da olduğunu düşünecek olursak, 5-6 kişilik bir aileye sahipseniz Hexagonal çadırlar size rahatlıkla yetecektir.

Hexagonal Çadır Özellikleri

Hexagonal çadırlar, pek çok aile çadırlarından daha büyük yapıda üretilirler. Bu yüzden sıradan aile çadırlarından bir adım önde olurlar. Oldukça kaliteli olan Hexagonal çadırların özelliklerini madde madde sıralayalım:

  • Yukarıda da belirttiğim gibi, Hexagonal çadırlar su geçirmez yapıdadırlar. Çadırın tavan ve taban kısımları su geçirmez malzemelerden üretilmiş.
  • Kolay kurulum, Hexagonal çadırlar genel olarak otomatik kuruluma sahiptirler ve 1 dakika içerisinde kurulum yapılabilir.
  • Esnek ve güçlü fiber polleri sebebiyle rüzgâra karşı oldukça dayanıklıdır.
  • Oldukça geniştir, birçok tasarım da 2 adet kapı ve 2 adet havalandırma penceresi mevcuttur.
  • Boyutuna göre çok ağır değildir ve çantasında taşımak oldukça kolaydır.
  • Tek tente olmasına rağmen, su geçirmez yapıda olduğu için sonbahar ve kış mevsimlerinde de kullanılabilir.
Hexagonal çadırınızla kışın de keyfini çıkartabilirsiniz
Hexagonal çadırınızla kışın de keyfini çıkartabilirsiniz

Hexagonal Çadır Fiyatları

Hexagonal aile çadırlarını piyasada farklı markalar ve farklı tasarımlarda görmek mümkün. Bazı tasarımlar 6 kişilik olurken bazı tasarımlar 8 kişilik olabiliyor. Hexagonal çadır fiyatları 29 Temmuz 2020 itibariyle; 450 lira ile 850 lira arasında değişiyor. Çok daha büyük markaların üstün kaliteli çadırları daha pahalı olabilir. Genel olarak ülkemizde birçok yerde satılan Hexagonal çadır fiyatları bu şekilde.

2 Puan

Benzer gönderiler

Kampçılık 16 Tem

Araç Üstü Çadır Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Ülkemizde ve dünyada kampçılık her geçen gün yayılmakta ve gelişmekte. İnsanlar artık dört duvar arasında sıkışıp kalmak için tonlarca para ödemek istemiyor ve farklı tatil planları yapıyor. Çağımızın modası artık, kampçılık ve karavancılık oldu. 5-6 yıldızlı otellere haddinden fazla para ödemek yerine, milyonlarca yıldızın altında, sessiz ve huzur

3 Puan 0Yorum
Kampçılık 16 Tem

Kampta yenilebilecek doyurucu, uygun fiyatlı ve pratik yiyecekler nelerdir?

Sırt çantanızı alıp upuzun yollar yürümeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve doğa ile iç içe olmayı seviyorsanız, ağır bir sırt çantası size yolculuğunuz boyunca külfet olacaktır. Buna dengesiz beslenme ve doğru yapılamayan bütçe hesaplamaları da eklenince yeni yerler keşfetme hevesiniz belki de kursağınızda kalacaktır. Bu yazımda, adeta bir kaplumbağa gi

2 Puan 0Yorum
Kampçılık 15 Tem

Karavanla Konaklayabileceğiniz En Güzel Kamp Alanları

1. Yedigöller Milli Parkı – Bolu Yedigöller, Bolu ilinde yer almaktadır. Bolu merkeze 43 km uzaklıkta kalıyor. Yedigöller’de Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl ve Seringöl olmak üzere toplamda yedi göl var. Yedigöller yalnızca gölleri ile değil, oksijen kaynağı ağaçları ile de meşhur. Kızılağaç, akçaağaç, karaağaç, çam, dişbu

2 Puan 0Yorum
Kampçılık 15 Tem

Yağmurlu Havalarda Kamp Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Otel fiyatlarının her geçen gün artış gösterdiği ülkemizde insanlar artık alternatif tatil planları yapaya başladı, bunların başında da hiç şüphesiz kampçılık geliyor. Özellikle pandeminin de etkisi ile insanlar daha güvenli bir tatil için çadırda kalmayı tercih ediyorlar. Bunun geri dönüşü olarak da çadır fiyatları maalesef bir anda fırladı. Ülkem

2 Puan 0Yorum