Güncellemek için aşağı sürükleyin

Kampçılık 22 May

Büyük aile çadırı önerileriniz?

Arkadaşlar malumunuz corona virüsü yüzünden herkes diken üstünde, otelde yaz tatili geçirmek istemiyorum, bu sene corona sebebiyle ilk defa ailem ile kamp yapacağım. Bize geniş güzel büyük bir aile çadırı lazım ne önerirsiniz?

3 Puan
 • 22 May

  Eğer bütçeniz yeterli ise size kendi kullandığım çadırı önermek isterim. Ferrino markasının Proxes 4 modelini 1 yıldır kullanıyorum, bundan önce bir çok çadır kullandim ama bu çadırı aldıktan sonra tam anlamıyla rahat ettim, bi kere çadır güven veriyor acayip sağlam. 4-5 kışlık olan çadırın 2 odası bir geniş orta bölmesi, 3 kapısı ve bir büyük penceresi var. Yüksekliği de gayet iyi. Kurulumu biraz zor gelebilir ama 2 kisi ile rahatlıkla kurulabiliyor. Fiyatı 2700- 3000 TL arasında değişiyor internette, dediğim gibi pahali bir çadır ama ömürlük harbiden.

  0 Puan
  • 22 May

   Merhaba hocam, bu çadır su an epey indirimde n11 de, tek oda ama 8 kişilik olduğu için bir aileye rahatlıkla yeter bence. Su geçirmiyor zaten üstelik tam otomatik kurulumu da çok basit, ilk defa kamp yapacaksanız bence kolay kurulan bir çadır alın yoksa çoluğun çocuğun diline düşersiniz benden demesi. Bu çadırı kışın da kullanabiliyorsunuz ayrıca. Çadırın markasını bilmiyorum ama Hexagonal otomatik çadır diye aratinca çıkıyor

   0 Puan
   • 22 May

    Büyük aile çadırlarının bir çoğu, özellikle de ucuz olanları oldukça kalitesiz ve su geçiren yapıdalar. Kurulumlari da oldukça zor ve taşıması da çok ağır.

    Benim tavsiyem şu yukarı da paylaştığım görselde ki çadırdan almayın. Tamam içi çok geniş ve yüksek oldukça da ucuz ama en ufak bir yağmurda sırılsıklam olacaksınız. Benim size önereceğim çadır 4-5 kişi kapasiteli, decathlonun Arpenaz 4.2 çadırı bir aile için bence çok ideal. 4 kişilik yazmasına karşın 5 kişi rahat rahat sığabilir. Çadır 3 ayrı bölümden oluşuyor, ilk bölüm girişte ki büyük salon ve sağında- solunda 2 ayrı kapısı ayrı 2 kişilik odalar mevcut. Dediğim gibi 4 kişi yazmasına karşın 5 hatta 6 kişi bu cadirda rahat uyuyabilir. Çadır asla su geçirmez her mevsim kullanılabilir ve odalı olmasından ötürü bence aileler için çok güzel.

    0 Puan
    • 22 May

     Hocam ben resmini paylaştığınız çadırı kullanıyorum 2 sene oldu kesinlikle su geçirmiyor, ama dediğiniz gibi piyasada ki çoğu benzer çadır su geçiren yapıdalar maalesef, ucuz maldan kaçmak lazım

     0 Puan

    Benzer gönderiler