Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 3 Haz 2019

Yıllardır annemden şiddet görüyoruz

Ben liseyi yeni bitirdim ve üniversiteye hazırlanan genç bir kızım. Nerdeyse annemden her gün psikolojik ve fiziksel şiddet görüyorum. Hatta kendimi bildim bileli babamla sürekli kavga ederler ve son 10 senedir de aynı yatakta yatmıyorlar.

Annemde uzun süredir ruhsal ve kontrolsüzlük sorunları var. Huzursuz bir ailede kardeşimle ben artık bu şekilde yaşamaktan çok yorulduk gerçekten. Çünkü sürekli ağır hakaret, kavga, psikolojik ve fiziksel şiddet görüyoruz. Bu konuda internetten araştırma yaparken benim yaşlarımda bir kızın buna benzer bir sorun yaşadığını okudum. Bunun üzerine ben de burada sizlerle bu sorunu paylaşmak istedim.

Sadece ne yapabileceğim ve danışabileceğim herhangi birisini veya bir yeri biliyorsanız gerçekten beni çok mutlu edecek. Şimdiden hepinize teşekkür ederim...

0 Puan
 • 3 Haz 2019

  Anlattıklarınız gerçekten çok üzücü. Çünkü daha hayatın başlangıcında olan gencecik bir insansın ve kardeşin ile senin ailenden gördüğü anlayışsızlık ve şiddet gerçekten çok kötü. Ben de bir anneyim ve ülkemizde sanırım birçok genç sizin yaşadığınızı veya buna benzer şeyleri yaşıyor. Ailelerin görevi evlatlarını doğru yetiştirmek ve onları hayata en iyi şekilde hazırlamaktır.

  Türkiye'de kanunlar çocukları ve gençleri korumaktadır. Bunun için hiç çekinmeyin ve doğrudan ya savcılığa veya çocuk mahkemesine giderek ailen hakkında şikayette bulunabilirsin. Hatta acil olaylarda savcılık kararıyla küçük çocuklar koruma altına hemen alınabiliyor. Daha sonrasında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından yetiştiriliyorlar.

  Böylelikle ailen gereken cezayı aldığında akılları başına gelir ve size yaptıklarının farkına varır. Bu arada asla gelecekle ilgili hedeflerinden vazgeçme. Üniversiteye giderek iyi bir meslek sahibi olabilirsin. Hatta bu konuda devletin de sana desteği olur.

  0 Puan

  Benzer gönderiler

  İlişkiler 31 May 2019

  Sevgilime hediye almak istiyorum ama ne alacağımı bilmiyorum

  Yakında sevgilimle tanışma tarihimiz yaklaşıyor ve ben hediye almak istiyorum ama çok kararsızım. Onun nelerden hoşlandığını biliyorum ama birde neye ihtiyacı olduğunu öğrenmem lazım. Tabii bir de çok pahalı olmamalı :) sevgilim 24 yaşında bir erkek ve kendisi bir şirkette çalışıyor. En çok sevdiği konular futbol ve arabalar. ( tabi benden sonra :)

  2 Puan 4Yorum
  İlişkiler 1 Haz 2019

  Oğlum LGS sınavını kazanamazsam diye bunalım yaşayacak

  Herkese selamlar belki benim gibi birçok babanın bugünlerde aynı sorunu yaşadığını düşünüyorum oğlum lgs sınavına bugün girdi ve uzun zamandır sıkı çalışıyordu istediği okula girmek istiyordu bugün sınavdan sonra bana iyi geçtiğini söyledi ama yine de bilemiyor. Eşimle çocuğumuzun eğitimi için elimizden gelen her şeyi yaptığımıza inanıyoruz ama baz

  1 Puan 2Yorum
  İlişkiler 1 Haz 2019

  Aramın gergin olduğu akrabalara bayram ziyareti sorunu yaşıyorum...

  Bir süredir eşimin ailesiyle sorunlar yaşıyoruz çünkü zaten evliliğimizede karşı çıkmışlardı. O zamandan beri sürekli bana karşı hep ilgisiz soğuk davranıyorlardı birkaç yıldır eşimin ailesi ile görüşmüyorum. Şimdi bu bayram eşim benim de ziyarete gelmemi istiyor bayramda küslük olmaz diyor ve mutlaka gelmemi istiyor. Ancak özellikle kayınvalidem p

  1 Puan 0Yorum