Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 5 Haz 2019

Onu reddettiğime çok ama çok pişmanım

Üniversitede okurken sevgilim beni bir anda terk etmiş ve gidip başka birisiyle evlenmişti. Yaşadığım olay beni derinden sarsmıştı. Ama ayakta durdum ve yıkılmadım. Zamanla başarılı bir iş kadını oldum. O ise sonradan çok pişman oldu yaptığına, fakat ben ondan çoktan vazgeçmiştim.
Onun beni terk edip evlendiği dönemde biriyle karşılaşmıştım. Bana sürekli 'birbirimizi tanıyalım' diyordu. Ancak ben sürekli onu istemediğimi söylüyordum. Fakat aradan biraz süre geçince çok hata yaptığımı fark ettim ve onu reddettiğime pişman oldum. Bunu da kendisine 2 defa söyledim. Bu kez o gurur yaptı ve beni reddetti. Her şeyi unutalım isterdim. Anladımki ben onu sevmiştim.

Aradan yaklaşık 1,5 sene geçti ve aynı ortamlarda sürekli karşılaşıyoruz. İşin aslı onu görebilmek için onun yaptığı sosyal aktiviteleri yapmaya hayret ediyorum. Benimle karşılaştığında farklı davranıyor ve yakınları da benimle sürekli iletişim kurmak istiyor. Galiba bizi tekrar bir araya getirmeye çalışıyorlar. Fakat şimdilik birbirimize uzaktan bakabiliyoruz. Sanki o da pişman gibi ama bir defa reddettiği için geri adım atamıyor sanırım. Kalbim sürekli onun için atıyor, fakat ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Her şeyin düzelmesi için dua ediyorum, Diğer yandan beni gerçekten sevmiş olsaydı affeder diye düşünüyorum. Kısacası bu işin içinden bir türlü çıkamıyorum.

-1 Puan
  • 5 Haz 2019

    Galiba ilk sevgilinin sana yaşattığı şeylerin acısını bu genç adamdan çıkarmaya çalışmışsın. Belki de seni terk ederek başka birisiyle evlenen o adam yüzünden tüm erkeklerden intikam almak istemiş de olabilirsin. Bu sebeple gerçekten seni seven birisini kendinden uzaklaştırmaya çalışıyorsun. Fakat intikam düşüncesi sana oldukça zarar vermiş. Madem o genç adamın hayatının erkeği olduğunu düşünüyorsun o zaman bu konuda ısrarlı olman lazım. Aşkta gururun çok anlamsız olduğuna inanıyorum. Hayatımda çok kadın tanıdım, sevdiği adamı ısrarla isteyen ve asla vazgeçmeyen o kadınların başarılı olduklarını görmüşümdür. Sana da aynısını tavsiye ederim.

    1 Puan

    Benzer gönderiler