Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 2 Haz 2019

Ona şans vermeli miyim?

Merhaba ben 25 yaşındayım ve uzun süredir biriyle görüşüyorum fakat annem ve çevremdekiler ilişkimi onaylamıyor. Çünkü sevdiğim adamı işsiz güçsüz evine bakamayacak birisi olarak görüyorlar aslında bunları ben de biliyorum farkındayım ama bazen insanın kimi seveceğimi seçemediğini düşünüyorum. Mantıklı görünmesede ilişkimiz ve sevgimiz çok güçlüydü.

Ailesiyle beni tanıştırmak ve evlenmek istiyor. Giderek onunla daha mutlu olacağıma inanmaya başladım ancak emin olabilmek için onu tanıyanlara sordum. Onlarda bana evine bakamayacağını ve uzun süre aynı işte çalışamaz dediler.

Gerçi bana çok fazla ilgisi olmamasına rağmen güzel sözler söylerdi kendimi değersiz hissetmeye başladım. Bir keresinde ayrıldık tekrar ilişkimize toparlarız diye düşündük ama aramıza tekrar soğukluk girdi.

Geçenlerde doğum günümdü ama bilmesine rağmen kutlamak için aramadı mesaj da atmadı. Ayrıca arkadaş ortamında benden hoşlanan birisi vardı doğum günü arkadaşımdan ev adresimi öğrenip bana çiçek göndermiş. Çok iyi bir genç ve herkes ona şans ver diyor. Bana göre de gerçekten iyi biri gibi ama daha önce gördüğünde hiçbir şey hissetmemiştim ona karşı.

Sonra bir ara arkadaşlarla buluştuk ama yine hiçbir şey hissetmedim. Şimdi ise sevdiğim gençten soğumaya başladım artık onunla görüşmek ve bana yazmasını istemiyorum. Fakat yeni tanıştığım genç de benimle konuşmak veya görüşmek istemesine rağmen ben ona karşı hiçbir şey hissetmediğimi söyledim. O ise belki zamanla ise dersin diyor ama annemle çevremdekiler diğerini tamamen bırakmamı ve bu yeni tanıdığım gence şans vermemi istiyorlar. Fakat benim onunla bir yakınlık kurmak hiç içimden gelmiyor. Ne konuşmak ve ne de görüşmek istiyorum. Kısacası kafam çok karışık...

0 Puan
 • 2 Haz 2019

  Anlaşılan çevrenin baskısı ve araya giren zaman sizin ondan uzaklaşmanıza sebep olmuş, tabii onun hakkında söylenenler seni etkilemiş olmalı Ayrıca işi gücü olmayan ve biraz serseri ruhlu biri ise sizi mutlu edemeyebilir ve evlilik sorumluluğunu taşımayabilir.

  Bu yüzden tereddüt etmekte son derece haklısınız. Bana kalırsa sizi seven ve sizinle olmak isteyen o gence bunu anlatabilmelisin. Eğer gerçekten sizi seviyorsa o zaman bekleyebilir ve biraz sabırlı olabilir. Üstelik anladığım kadarıyla bahsettiğiniz ilk gençle tüm bağlarınızı da henüz koparmış değilsin.

  0 Puan

  Benzer gönderiler

  İlişkiler 31 May 2019

  Sevgilime hediye almak istiyorum ama ne alacağımı bilmiyorum

  Yakında sevgilimle tanışma tarihimiz yaklaşıyor ve ben hediye almak istiyorum ama çok kararsızım. Onun nelerden hoşlandığını biliyorum ama birde neye ihtiyacı olduğunu öğrenmem lazım. Tabii bir de çok pahalı olmamalı :) sevgilim 24 yaşında bir erkek ve kendisi bir şirkette çalışıyor. En çok sevdiği konular futbol ve arabalar. ( tabi benden sonra :)

  2 Puan 4Yorum
  İlişkiler 1 Haz 2019

  Oğlum LGS sınavını kazanamazsam diye bunalım yaşayacak

  Herkese selamlar belki benim gibi birçok babanın bugünlerde aynı sorunu yaşadığını düşünüyorum oğlum lgs sınavına bugün girdi ve uzun zamandır sıkı çalışıyordu istediği okula girmek istiyordu bugün sınavdan sonra bana iyi geçtiğini söyledi ama yine de bilemiyor. Eşimle çocuğumuzun eğitimi için elimizden gelen her şeyi yaptığımıza inanıyoruz ama baz

  1 Puan 2Yorum
  İlişkiler 31 May 2019

  Karımla aramı bozmak için büyü yaptıklarını öğrendim, daha önce böyle bir şey yaşayan var mı?

  İlk eşimden boşandıktan 15 yıl sonra ikinci evliliğimi yaptım ve 1 yıl önce de ikinci eşimden de ayrılmak zorunda kaldım. Kendi işlerine sahip olan iki erkek çocuğum var. ilk evliliğimin son zamanlarında ciddi geçimsizlikler yaşıyorduk. Ancak ikinci evliliğimin ilk 9 ayı gayet güzel giderken emekli olduğum için abime bankadan kredi çektim ve abimin

  1 Puan 1Yorum
  İlişkiler 1 Haz 2019

  Aramın gergin olduğu akrabalara bayram ziyareti sorunu yaşıyorum...

  Bir süredir eşimin ailesiyle sorunlar yaşıyoruz çünkü zaten evliliğimizede karşı çıkmışlardı. O zamandan beri sürekli bana karşı hep ilgisiz soğuk davranıyorlardı birkaç yıldır eşimin ailesi ile görüşmüyorum. Şimdi bu bayram eşim benim de ziyarete gelmemi istiyor bayramda küslük olmaz diyor ve mutlaka gelmemi istiyor. Ancak özellikle kayınvalidem p

  1 Puan 0Yorum