Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 1 Haz 2019

Oğlum LGS sınavını kazanamazsam diye bunalım yaşayacak

Herkese selamlar belki benim gibi birçok babanın bugünlerde aynı sorunu yaşadığını düşünüyorum oğlum lgs sınavına bugün girdi ve uzun zamandır sıkı çalışıyordu istediği okula girmek istiyordu bugün sınavdan sonra bana iyi geçtiğini söyledi ama yine de bilemiyor.
Eşimle çocuğumuzun eğitimi için elimizden gelen her şeyi yaptığımıza inanıyoruz ama bazen her şey istediğimiz gibi olmuyor hayatta. Sınavı kazanamazsam ne yapacağım diye düşünüyor. Bizim buralarda ki okullar o kadar çok iyi değil, biz çocuğumuzun iyi okullarda eğitim almasını istiyoruz tabii her anne baba ister.
ama herkesin çocuğu maalesef iyi okula giremiyor lgs sınav sonucu açıklandığında sonuç beklediğimiz gibi olmazsa çocuğumuz çok üzülecek tabi bizde üzülecez bugünlerde çoğu ailenin aynı sorunu yaşadığını biliyorum belki hayatın sonu değil ama yinede kendimizi çok şartlandırdık sanırım
oğlumuzu özel kolejde okutacak maddi durumumuzda yok. Eğer sınavı kazanamazsa buradaki okullara güvenemiyorum. Sizin gibi aynı durumda olan mutlaka başka ailelerde vardır onlarında duygularını ve düşüncelerini öğrenmek isterdik. yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

1 Puan
 • 17 May

  ben çocuğumu ikna edebilsem onu liseye göndermez bir iş yerinde meslek sahibi olması için çabalardım. baksanıza sınavı kazanıyor iş yok sonra gidip asgari ücrete çalışıyor. onun yerine gidip bir motor ustası olsa ayda hiç yoksa 7-8 bin para kazanacak, şuanda müdür seviyesindeki beyaz yakalar bile ancak bu kadar kazanıyor zaten? bir de kendi iş yerini açarsa ayda 15 bine kadar geliri olacak hemde emin olun zihni fikri daha az yorulacak.

  0 Puan
  • 1 Haz 2019

   Bizde aynı sorun yaşıyoruz maalesef yani eğitim sistemi sürekli değiştiği için bizde şaşırdık çocuklar da şaşırdı. Ailelerin maddi imkanları aynı değil, çocuklarımızın geleceği için onların en iyi eğitim almasını istiyoruz tabi. Ama devlet okulları arasında eğitim kalitesi olarak çok fark bulunduğu için her çocuk aynı eğitim şansına sahip olamıyor maalesef. Bizim zamanımızda şartlar daha iyidi gibi. Bilemiyorum belkide ülkelerin gelişmişlik seviyeleri ile ilgili bir durum bu. Yinede siz umudunuzu koruyun ve inşallah çocuğunuz sınavı kazanır.

   0 Puan

   Benzer gönderiler

   İlişkiler 31 May 2019

   Sevgilime hediye almak istiyorum ama ne alacağımı bilmiyorum

   Yakında sevgilimle tanışma tarihimiz yaklaşıyor ve ben hediye almak istiyorum ama çok kararsızım. Onun nelerden hoşlandığını biliyorum ama birde neye ihtiyacı olduğunu öğrenmem lazım. Tabii bir de çok pahalı olmamalı :) sevgilim 24 yaşında bir erkek ve kendisi bir şirkette çalışıyor. En çok sevdiği konular futbol ve arabalar. ( tabi benden sonra :)

   2 Puan 4Yorum
   İlişkiler 31 May 2019

   Karımla aramı bozmak için büyü yaptıklarını öğrendim, daha önce böyle bir şey yaşayan var mı?

   İlk eşimden boşandıktan 15 yıl sonra ikinci evliliğimi yaptım ve 1 yıl önce de ikinci eşimden de ayrılmak zorunda kaldım. Kendi işlerine sahip olan iki erkek çocuğum var. ilk evliliğimin son zamanlarında ciddi geçimsizlikler yaşıyorduk. Ancak ikinci evliliğimin ilk 9 ayı gayet güzel giderken emekli olduğum için abime bankadan kredi çektim ve abimin

   1 Puan 1Yorum
   İlişkiler 1 Haz 2019

   Aramın gergin olduğu akrabalara bayram ziyareti sorunu yaşıyorum...

   Bir süredir eşimin ailesiyle sorunlar yaşıyoruz çünkü zaten evliliğimizede karşı çıkmışlardı. O zamandan beri sürekli bana karşı hep ilgisiz soğuk davranıyorlardı birkaç yıldır eşimin ailesi ile görüşmüyorum. Şimdi bu bayram eşim benim de ziyarete gelmemi istiyor bayramda küslük olmaz diyor ve mutlaka gelmemi istiyor. Ancak özellikle kayınvalidem p

   1 Puan 0Yorum
   İlişkiler 30 May 2019

   Beş yıllık eşimin çocuk sahibi olamayacağını öğrendik. Hayatımız değişti.

   Eşimi gerçekten çok seviyorum ve yaklaşık beş yıldır evliyiz. O olmasa ne yapardım gerçekten bilmiyorum. Evliliğimiz boyunca birçok zorluğa birlikte göğüs gerdik. Sağlık sorunları mı dersiniz, ekonomik sıkıntılar mı dersiniz, hepsinin üstesinden geldik. Uzun süre denememize rağmen çocuk sahibi olamayınca yapılan tetkikler neticesinde eşimin çocuk s

   7 Puan 3Yorum