Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 4 Haz 2019

Neden evliler hep mutsuz

Merhaba, ben 37 yaşında ve işinde gücünde 10 yıllık evli bir kadınım. Günümüzde dikkat ediyorum da evliler arasında huzuru gerçekten bulan kimse var mı acaba. Eğer varsa nasıl mutlu ve huzurlu olabiliyorlar.

Burada asla eşimi şikayet etmek gibi bir niyetim yok. Sadece ben şahsen belki bunu beceremiyor olabilirim. Aslında hata ondamı bendemi onu da tam bilmiyorum. Eşinle kafa yapılarımız çok farklı olduğu için birbirimizi anlamakta da zorlanıyoruz. Çoğu zaman yok yere birbirimizin kalbini kırıyoruz. Sorunların üstünü örterek zaman geçiyor. Ama benim ruh sağlığımda bozuluyor.

Evlenmeden önce çok iyi anlaşanlar evlendikten sonra ne için bu durumlara geliyorlar. Sanırım toplumumuzda bu genel bir sorun gibi. Ayrıca hep bakıyorum burada da insanların çoüunlukla ilişkilerinde yaşadıkları sorunları anlatıyorlar. Belki de bu konuda yalnız değilim.

1 Puan
 • 17 May

  bir evlilikte sorun varsa %90 erkekten kaynaklı demişti bir büyüğüm, hakikaten de öyledir. erkeğin sağlıklı bir kafa yapısı varsa anlayışlı bir bireyse kolay kolay evlilikte sorunlar olmuyor. ama bizim ülkemizde (bir erkek olarak söylüyorum) erkekler yontulmamış odun

  1 Puan
  • 27 Tem 2019

   Ben eşimle çok mutluyum. Severek evlendik. Evet kavga ediyoruz, tartışıyoruz falan ama çok seviyorum onu. Ama genel olarak kavgaların ana nedeni maddi sorunlar.. Aşabilen insanlar mutlu. :)

   0 Puan
   • 7 Haz 2019

    Günümüz şartlarında evlendikten sonra mutlu olan çok fazla çift yok maalesef. Boşanmaların artmasının sebebi bu zaten. Fakat bazen şaşırtıcı derecede mutlu olan çiftler de var. Aslında bugün için evliliklerin çatırdamasının birçok nedeni var. En başta maddi sorunlar geliyor. Eşlerin aileleri de boşanmalarda sebep oluyorlar bence. Daha sonra eşlerin birbirlerine aldatmaları nedeniyle oluyor. Eşler arasında ruhsal uyumsuzluk olduğunda cinsel uyumsuzluk da oluyor ve bu da gerginlik yaratıyor. Sanki artık evli insanların sekse eskisi gibi ilgi duymadıklarını düşünüyorum. Aslında aranızdaki heyecanı eskisi gibi yakalayabilirsiniz herşey düzelecektir. Biraz sabır, gayret ve fedakarlık yaptığınızda mutluluk çok da uzak değil bence.

    0 Puan

    Benzer gönderiler