Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 12 May

Kekemelik yüzünden yaşadığım sorunlar

Arkadaşlar ben profesyonel bir kekemeyim. Kendimi bildim bileli bu illeti çekiyorum. Birçok terapi ve tedavi görmeme rağmen bir türlü kurtulamadım. Okul hayatım çok zor geçti. Keza sosyal hayatım da öyleydi. Şimdi iş hayatına atılacağım ama çok korkuyorum. Bu şekilde nasıl evleneceğim onu da bilmiyorum. Şu ana kadar sadece 1 kız arkadaşım oldu ve o da 3 ay sonra ayrıldı. Bu sorunu yaşayanlar var mı? Kendinizi nasıl motive ediyorsunuz? Lütfen yardımcı olun.

0 Puan
 • 13 May

  Utanacağın hiçbir şey yok. kesinlikle utanmamalı, daha da içine kapanmamalısın. öz güvenini yükseltecek şeyler yapmanı öneririm. bu durumla başa çıkmanın tek yolu bu çünkü.

  0 Puan
  • 12 May

   Arkadaşım niye utanacaksın ki? Bu ne karamsarlık? Dünyanın sonu mu geldi sanki. Kekeme olabilirsin ama senin de mutlaka diğerlerinden üstün özelliklerin vardır. Boşver takma kafana.

   0 Puan
   • 12 May

    Ben de küçükken vardı ama kurtuldum. Doktora filan da gitmedim. Kendi kendine geçti. Biraz rahat ol. Acaba ne derler diye düşünme. Sal kendini gitsin. Konuşmaktan hiç çekinme.

    0 Puan
    • 12 May

     Benim küçük kardeşimde de kekemelik sorunu var. Sadece aşırı heyecanlandığı zaman oluyor. Biz de onu doktora götürdük ama inanın doktor filan hikâye. Nefes egzersizlerini yapar ve bazı uygulamaları düzenli yaparsan kısa sürede kurtulursun.

     0 Puan
     • 12 May

      Ya kafaya taktığın şeye bak! Ne var bunda? Kekemelik bir hastalık değil ki ve bunda utanılacak bir şey yok. Bol bol yüksek sesli kitap oku.

      0 Puan

      Benzer gönderiler

      İlişkiler 14 May

      ortağım bizi batırmaya çalışıyor veya çok saf

      çok net bir şekilde ya kötü niyetli yada saf olduğunu düşünmeye başladım. ortağımla epeydir tanışıyorduk aynı iş yerinde çalıştığımız için bir samimiyetimiz de vardı ve neden kendi işimizin başında durmuyoruz diyerek birikmiş vadelide ki paralarımızla kendimize inşaat malzemeleri alıp sattığımız bir ofis açtık. birinci yılımız doluyor onun piyasada

      1 Puan 4Yorum
      İlişkiler 10 May

      İş yerinde salak muamelesi görüyorum - mobbing

      Birkaç ay önce bilindik markalardan birinin satış ofisinde danışman olarak işe başladım. Araç satışı, sistem fiyatlandırmaları gibi pek çok iş yükü var ve adapte olmam normalden daha uzun sürüyor. Daha önce hiç araç satışı yapmadım hatta sedan ve hb kasa arasındaki farkı bile daha yeni yeni anlıyorum. İşe başlamadan önce 1 ay eğitim aldım, selim ad

      0 Puan 10Yorum
      İlişkiler 9 May

      Şişman olduğum için kız arkadaşım benden rahatsız oluyor

      İlk zamanlar çok takmıyordu sanırım ama bu ara sürekli bana evde neden egzersiz yapmadığımı söylüyor. Çok aşırı bir kilom yok diyemem göbek falan aldı başını gitti hele yanaklar epeyce şişti fakat bunu bana neden direkt söylemek yerine dolaylı yoldan akıl verir gibi anlatmaya çalışıyor? Hep söylediği şey ben senin kilonu çok seviyorum ama aldığın k

      0 Puan 6Yorum
      İlişkiler 6 May

      iyi niyetimin süistimal edilişi beni çok rahatsız ediyor.

      belki sizinde arada başınıza geliyordur ama benim hiç peşimi bırakmayan bişey bu ve çıldırmak üzereyim. İş yerine giderim hiç işim olmayan şeyleri üstüme bin bir bahaneyle yıkarlar bunu bilerek yaptıklarını anlarım sırf yardımcı olmak için işlerini çözerim ama çok nadir onlardan bir şey istediğimde olumsuz cevaplar alırım. Fakat ben onlara hayır de

      0 Puan 7Yorum