Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 27 May 2019

İlk yıl en zoru. Sıkı tutunun.

16 aylık bir oğlum var. İlk yıl olağanüstü zor bir işti. Eşimle birlikte sayısız kez patlama noktasına geldik. Neredeyse her gece birkaç kere kalkmak. Kusmalar, nedensiz ağlamalar, gaz ağrıları, binbir zahmet ve numarayla mama yedirmeler. Bunlar bir tarafa, diğer tarafta kendinize hiç zaman ayıramaz hale gelmek. Yoğun stres sonucu sıkıntılı günler. Hatta bir iki keresinde neredeyse eşimle ayrılığın eşiğine bile geldik denebilir.

Şimdiyse birşeyler yavaş yavaş değişiyor. Oğluma artık sanki bir bilinç gelmeye başladı. Bize tepki veriyor, bizimle birlikte gülüyor, hatta işe giderken el bile sallıyor. Kapılar açıyor kapatıyor, bir yerlere tırmanıyor, düşüyor, kalkıyor, bazen mini sinir krizleri geçirip bize bebekçe birşeyler söylendiği bile oluyor. Anlıyorsunuz ki artık o da artık bir insan olmaya başlıyor.

Paylaşmak istediğim şu ki benzer şeyleri sizler de yaşıyorsanız, bilin ki herşey iyiye gidecek. Zamanla çok daha iyi olacak. Onun her geçen gün size daha fazla katıldığını görmek, olağanüstü bir duygu. Birlikte oyunlar oynamak, tatile çıkmak, belki bir sinemaya gitmek, kısaca hayatı paylaşmak... Sonuçta evlatlarımızla bunu her geçen gün daha fazla yapabiliyor olmak harika bir deneyim.

Eğer siz de ilk yılınızdaysanız, sıkı tutunun, ve şunu aklınızdan çıkartmayın ki ileride her şey sadece daha iyi olacak. Çocuğunuzun bilinci açıldıkça, size daha fazla katıldıkça, dünya sizin için eskisinden çok daha keyifli ve mutluluk dolu bir yere dönüşecek.

2 Puan

Benzer gönderiler

İlişkiler 30 May 2019

Beş yıllık eşimin çocuk sahibi olamayacağını öğrendik. Hayatımız değişti.

Eşimi gerçekten çok seviyorum ve yaklaşık beş yıldır evliyiz. O olmasa ne yapardım gerçekten bilmiyorum. Evliliğimiz boyunca birçok zorluğa birlikte göğüs gerdik. Sağlık sorunları mı dersiniz, ekonomik sıkıntılar mı dersiniz, hepsinin üstesinden geldik. Uzun süre denememize rağmen çocuk sahibi olamayınca yapılan tetkikler neticesinde eşimin çocuk s

7 Puan 3Yorum
İlişkiler 31 May 2019

Sevgilime hediye almak istiyorum ama ne alacağımı bilmiyorum

Yakında sevgilimle tanışma tarihimiz yaklaşıyor ve ben hediye almak istiyorum ama çok kararsızım. Onun nelerden hoşlandığını biliyorum ama birde neye ihtiyacı olduğunu öğrenmem lazım. Tabii bir de çok pahalı olmamalı :) sevgilim 24 yaşında bir erkek ve kendisi bir şirkette çalışıyor. En çok sevdiği konular futbol ve arabalar. ( tabi benden sonra :)

2 Puan 4Yorum
İlişkiler 1 Haz 2019

Oğlum LGS sınavını kazanamazsam diye bunalım yaşayacak

Herkese selamlar belki benim gibi birçok babanın bugünlerde aynı sorunu yaşadığını düşünüyorum oğlum lgs sınavına bugün girdi ve uzun zamandır sıkı çalışıyordu istediği okula girmek istiyordu bugün sınavdan sonra bana iyi geçtiğini söyledi ama yine de bilemiyor. Eşimle çocuğumuzun eğitimi için elimizden gelen her şeyi yaptığımıza inanıyoruz ama baz

1 Puan 2Yorum
İlişkiler 31 May 2019

Karımla aramı bozmak için büyü yaptıklarını öğrendim, daha önce böyle bir şey yaşayan var mı?

İlk eşimden boşandıktan 15 yıl sonra ikinci evliliğimi yaptım ve 1 yıl önce de ikinci eşimden de ayrılmak zorunda kaldım. Kendi işlerine sahip olan iki erkek çocuğum var. ilk evliliğimin son zamanlarında ciddi geçimsizlikler yaşıyorduk. Ancak ikinci evliliğimin ilk 9 ayı gayet güzel giderken emekli olduğum için abime bankadan kredi çektim ve abimin

1 Puan 1Yorum