Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 30 Haz

İlk buluşmada asla yapılmaması gereken şeyler nelerdir?

2 aydır uzaktan uzağa aşık olduğum bir kadın ile zor bela bir randevu ayarladım. Kendisi ile yemeğe gideceğiz ama oldukça heyecanlı ve tedirgin bir durumdayım. Kendisi ona olan duygularımı henüz bilmiyor. İlk intiba oldukça önemli, yapacağım en ufak bir hatada sevdiğim kadını kaybedebilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

3 Puan
 • 1 Tem

  Sohbet ederken telefonunuzla oynamayın hatta sessize alın, hesabı ödeyecekseniz ulu orta cüzdanı çıkarıp göstere göstere ödemeyin masa altından halledin buluşmaya kadın arkadaşınızdan önce gidin gördüğünüzde ayağa kalkın selam verin ve tokalaşmak için ilk olarak siz davranmayın ya da en fazla kibarca elinizi uzatıp merhaba deyin yemek seçimleriniz ağır ve yemesi zor yiyecekler olmasın daha hafif yemekler tercih edin onun tercihlerini de ona bırakın, konusurken onu dinlediginizi belli edin etrafa ya da kesinlikle telefona bakmayın benim kadınlarla ilgili gözlemlerim bu kadar biraz da kendimden örnek verdim açıkçası ve şu ana kadar da olumsuz bir buluşma yaşamadım çok şükür inşallah sizde de her şey yolunda gider

  2 Puan
  • 1 Tem

   Hocam heyecanınızı anlıyorum, ama boşuna tedirgin olmayın bence. Kızı güzel, pahalı ve lüks bir restoranta götürmek için bütçenizi zorlamayın. Samimi olun bence bu çok önemli, yapay olmayın. Kız zaten öğrenecek bir gün, o yüzden fazla tutulmayın. Eğer kızın sevdiği herhangi bir yemeği biliyorsanız ona özel bir yere gidin. Mesela ben ilk buluşmada kızı kendin pişir kendin ye mekanına götürdüm. Deli gibi köfte ve kebabın dibine vurduk ve şalgam suyu içtik, acayip samimi bir ortam oldu ve belki de sırf bu doğallığım sayesinde bugün o kızla hala evliyim. O yüzden rahat olun, kadınlar samimiyetten hoşlanır ama bunun bi ayarı var tabii, fazla da gevsememek gerekiyor. Mesela ben ilk yemeğin hesabını ödediğim zaman çıkıp biraz dışarda yürüdük, ben bütün paramı gömdüm tabii kebaba.. Cebimde sadece bozukluklar kaldı, çıkardım disarda, kızın yanında bozuklukları, olleey dondurma almak için hala paramız var dedim ve bu onu çok güldürdü. Demek istediğim paranız yok diye utanmayın, kazanırsınız ille Velakin. Bunu bile esprisi konusu yapın, param yok diye ezilip buzulmeyin, cebinizde ki paraya göre size not verecekse bırakın versin ama siz kendinizden ve karakterinizden odun vermeyin, para kazanılır ama karakter sonradan kazanılmaz.

   2 Puan
   • 1 Tem

    Bence net olun, lafı döndürüp durmayın. Açık ve net net bir şekilde ne istediğinizi belirtin. Ben buyum, bunları bunları yapıyorum bunları bunları yapicam deyin ve sizinle ilgili böyle düşüncelerim var deyin. Eğer siz de arzularsaniz sizi daha yakından tanımak istiyorum deyin. Gerisi bence fasa fiso. Hiç boşuna kasılmayın, olay belli zaten. Sanki başka bir amaç için buluşmuş gibi davranmaya çalışmayın, daha çok kafa karışıklığına neden olabilirsiniz. Yapmacık davranıp sizi siz yapan özelliklerinizi bir kenara bırakmayın, sırf kadın sizi sevecek diye olmadığınız biri gibi görünmeye çalışmayın, kendin ol, bırakın ne olursa olsun. İlişki devam ederse sizi tanıyacak zaten o yüzden rol yapmayın boşu boşuna. Yalan asla söylemeyin, ilk etapta ise yarasa da sonrasında daha kötü olacaktır. Siz net olduğunuz sürece karşınızda ki kişi de net olacaktır ve olaylar daha hızlı gelişecektir. İlk buluşmada sakın kadını dudağından öpmeye kalkma, yanlış anlaşılma ihtimaliniz oldukça yüksek olur ve direkt olarak çizgiyi çekebilirler üzerinize. İlk buluştuğunuzda ve akşam vedalaşma sırasında yanaklarına ufak masum bir buse kondurmak gayet tatlı ve yeterli olacaktır. Ama be olursa olsun ilk buluşma çok keyiflidir, bence anın tadını çıkarmaya özen gösterin, eğlenin, bu anın değerini değerini bilin, ileride hatırlayıp güleceksiniz birlikte. Hayatınızda asla unutulmayacak bir gün olacak işte ona göre davranın.

    2 Puan
    • 1 Tem

     Kisisel temizlik benim icin en önemli kriter hele ki su günlerde. Yemek yerken mecburen maskenizi cıkaracaksınız dislerinizi fırcalamıs olun kıyafetleriniz ütülü olsun, ayakkabılarınız silinmis ve temiz olsun bazen gorüyorum ilk alındıgında beyaz olan sonraları bayağı pislenmiş ve temizlenmemiş ayakkabıları bence hic hos degil. İkinci olarak cok kisisel sorular sormayn ilk günden, evlenme meraklısı gibi gorunmeyin, ilgilendiginiz alanlar hakkında konusabilirsiniz bir dereceniz varsa bir alanda iyiyseniz ondan bahsedebilirsiniz. Göz teması kurmaktan cekinmeyin ama dik dik imalı bir bakıs da atmayın, haddinden fazla iltifat etmeyin hatta etmeseniz bile daha iyi boylece cok istekli gorunmezsiniz. Dünden razı gibi bir davranıs sergilemek sizi kendisinden uzaklastırabilir. Bir de heyecanınızı kontrol etmenizi öneririm yazdıklarınızdan anladıgım kadarıyla cok heyecanlısınız, ne diyeyim sansınız bol olsun :)

     2 Puan
     • 2 Tem

      Beni ilk defa yemeğe davet eden sığır adam beni masada unutup 15 dakika telefonda konuşmuştu, masada sıkıntıdan kafayı yemiştim artık, siz sakın ola böyle bir hataya düşmeyin, şansınızı sıfıra düşünürsünüz. Hiç kimse karşısında ki insanı önemsemeyen, değer vermeyen ve düşüncesiz bir adamla tekrar görüşmek istemez. İnce düşünceli olun lütfen, yoksa çoook düşünüp durursunuz

      1 Puan
      • 2 Tem

       İlk buluşmada dikkat edilmesi gereken çok şey var bence, kadınlar erkeklerden farklı düşünüyor ve bizim hiç aklımıza bile gelmeyecek şeylere önem verip, onlara takabiliyorlar. O yüzden ilk buluşmada oldukça dikkat etmek gerekir, istemeden de olsa olsa yaptığınız bir hata her şeyin sona ermesine neden olabilir. Yemek yerken veya masada otururken sadece karşınızda ki kadın ile ilgili olun, diğer herkese karşı gözlerinizi bağlı bir konuma getirin, istemeden de olsa bir başka kadına gözünüzün kayması, karşı taraf tarafından epeyce bir yanlış anlaşılabilir. Karşı tarafla konuşurken gözlerinin içine odaklanın, vücuduna bakmayın, dekolte giyse bile kendinize hakim olun ve süzmemeye özen gösterin, kadınlar sırf sizi denemek için bile ilk buluşmada bilerek ve isteyerek dekolte girebilirler, gözlerinize hakim olun. Tuvalete giderken, mağara adamı gibi davranmayın, kibar bir şekilde, izninizle lavaboya gitmem gerekiyor, deyin, aynı şekilde kadın lavaboya gitmek istediğinde, tamam gidebilirsiniz demeyin, kalkıp kapıya kadar geçiriverin bir zahmet. Centilmenliktir yani bu. Elbette kadın tek başına gidebilir tuvalete ama orada amaç o değil, erkeğin duruşu ve ne kadar kibar oluşudur. Gereksiz ve saçma konulardan asla söz etmeyin, örnek vereceğim, asla ama asla futbol maçından, takımdan, arabadan falan bahsetmeyin, bunu söylüyorum çünkü başıma geldi, genel kültürden bahsedin ve karşı tarafın ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz şeylerden bahsedin ki kadın sıkılmasın masada. Yemeğinizi aç gibi yiyip bitirmeyin, nazik ve kibar olun, ne kadar görgülü bir erkek olduğunuzu karşı tarafa her basit fırsatta gösterin mutlaka. Hesabı öderken kasılıp ego kasmayın, senin paran burada geçmez, gibi kaba ifadelerden olabildiğince uzak durun. Karşı taraf hesabı ödemek ya da sizin ödemenize yardım etmek istemiş olabilir, bu oldukça güzel bir bir gelişme bence, sizi umursadığini gösterir, burada yapılması gereken şey zekice cevap vermektir, şöyle bir yanıt verilebilir ; kibarca teşekkür edilir, bu seferlik benden olsun, gelecek sefer de birlikte öderiz gibi olabilir ya da yemekten sonra bir yerde kahve içilecekse, esprili bir dille ; o zaman kahveler sizden olsun, denilebilir. Takındığınız tavır çok önemli, her zaman nazik, kibar ve centilmen olun, temiz olun, güzel kokun, kasıntı durmayın ve paranıza güvenmeyin.

       1 Puan
       • 1 Tem

        Kardeşim benden sana tavsiye hemen açılma ben ilk buluşmada kıza açıldım kız bana sevdiğim biri var dedi ne diyeceğimi bilemedim bir anda her şey berbat oldu oysa ki kafamda her şeyi kurgulamıştım ne konuşacağımdan hangi kelimeleri seçeceğime kadar bazen spontane olmak en iyisi

        1 Puan
        • 1 Tem

         Bence hiç boşuna heycan yapıp kendinizi germeyin, bu zaten baştan yapacağını en kötü şey olur. Kadınlar böyle erkeklerden haz etmezler. Oldukça özenli olmasınız, karşı taraf bunu direkt olarak fark edebilmeli. Özensiz, ütüsüz ve kirli kıyafetler tercih etmemeye çalışın, aksi taktirde sevdiğini kişi ile ilk ve son yemeğiniz olun. İlk buluşma oldukça özeldir ve özel bir mekan gerektirir, özelden kastım ille de pahalı bir mekan değil tabii ki, bu biraz da sizin yaratıcılığınıza bağlı, aslında seçtiğiniz mekan sizi de yansıtacaktır, ondan ötürü kendinizi doğru bir şekilde yansıtmanız gerekir, yani normalde gitmeyeceğiniz bir mekan tercih etmeyin. Örnek veriyorum eğer doğaya ilgili biriyseniz, bir dağ evi temalı restorant tercih edebilirsiniz, ormanda ve şehirden uzakta, bu sizin kendinizi yansıtmanıza oldukça yardımcı olacaktır. Kadın sevmez diye düşünmeyin, kadın sizi tanımalı. Hem böyle otantik bir mekanda konuşmak için çok daha fazla konu bulunabilir. Yemek yerken sürekli sohbete devam edin ama geveze olmayın, sessiz de olmayın, ikisi de oldukça kötü. Tam ortasını bulup karşılıklı etkileşim kurmanız gerekir. Ona özel biri olduğunuzu gösterin ama her şeyinizi de ilk buluşmada ortaya dökmeyin tabii sonrası için bir şeyler kalsın, azıcık gizem iyidir, karşı taraf biraz merak etsin sizi.

         1 Puan
         • 1 Tem

          en onemlisi rahat ve dogal olmak bence. ben karsımdaki erkegin kasıntı ve yapmacık olmasını istemem zaten cevremizde yeteri kadar kasıntı ve yapmacık erkek var bize biz gibi bize benzeyen biri lazım. ben garsonlara karsı tavrına diger insanlarla iletisimine cok dikkat ederim. tanımadıgı ve herhangi bir duygu beslemedigi insnalara karsı kibar olup olmaması aslında kisinin karakterini yansıtır. giyiminize de cok dikkat edin mümkünse keten bir gömlek ve ne spor ne klasik bir pantolon tercih edin temiz ve kokun koku önemli :) varsa saat takabilirsiniz bence cok erkeksi duruyor. cok özel sorular sormayın eski erkek arkadaslarından bahsetmesini istemeyin ve siz de eski kız arkadalarınızdan bahsetmeyin. egolu ve kibirli davranmayın sahsen benim en itici buldugum erkek tipidir. daha genel daha kültürel konulardan konusarak onu tanımaya calısın ve en onemlisi icten davranmayı, dogal olmayı ve gülümsemeyi unutmayın

          1 Puan
          • 30 Haz

           Randevuyu ayarlamış olmanız aslında oldukça güzel bir gelişme, ilk buluşmada bu durumu 1-2 level ileriye taşımak lazım ama yavaş yavaş, sakın olmak lazım. İlk buluşmanın bazı altın kuralları vardır bence, yani kadınlar için en azından. Mesela kadın masaya oturmadan siz oturmayın, hatta onun sandalyesini siz çekin, kadından önce sipariş vermeyin ve kadından önce yemeğe başlamayın, afiyet olsun diyip birlikte başlayın. Yemek yerken kibar olun, 2 dakika yutmayın önünüzde ki tabağı, azcık medeni olun, yemek yerken arada sohbet edin. Ne istediğini bilen ve kendine güvenen biri gibi oturup o şekilde sohbet edin. Kötü bir mekana götürmeyin, kötü bir mekan seçerseniz ilk buluşma için muhtemelen ikinci buluşma olmayacaktır. İlk buluşmada ne giydiğiniz de çok önemli, özensiz ve kötü bir tercih yapmayın, giyindiğiniz kıyafet karşı tarafa olan saygınızı ve ona karşı göstermiş olduğunuz değerin bir kanıtıdır. Ayakkabınız asla kirli olmasın. İlk buluşmada, karşı tarafa olan duygularınızı belli etmeyin, daha çok birbirinizi tanımaya özen gösterin, acele etmek pek işe yaramaz, kadını korkutabilirsiniz ve bundan sonra platonik takılmaya mecbur kalırsınız. Gösterişten uzak durun ve sakın paranız ile karşınızda ki kişiyi etkilemeye çalışmayın. Buluşmaya hediyesiz gitmeyin, ufakta olsa mutlaka bir hediye alın, mesela güzel bir gül oldukça anlamlı olabilir.

           1 Puan
           • 30 Haz

            Bi kere ilk olarak asla kasıntı davranışlarda bulunmayın. Oldukça doğal davranmaya çalışın. Heyecanınızı belli edebilirsiniz bundan dolayı tedirgin olmayın, onunla buluştuğunuz için heyecanlı olmanız, ona verdiğiniz değeri gösterir aslında, karşı tarafın sizin heyecanınızdan rahatsız olacağını sanmıyorum. Sürekli kendinizden bahsetmeyin, kendinizi asla ve asla övmeyin, bu ukala davranışlar olası ilişkini ihtimalini sıfıra indirecektir. Kaba davranmamaya çalışın, telefonunuz çalarsa ve eğer çok önemli değilse açmayın, açmanız gerekirse de müsait olmadığınızı daha sonra arayacağınızı belirtin. Bunlar karşınızda ki kişiye olan saygınızı ve ona vermiş olduğunuz değeri gösterecek. Kadınlar ilk buluşmada her şeye dikkat ederler. Yemeği nasıl yediğiniz, hatta yemeği nasıl sipariş ettiğiniz bile oldukça mühim, kibar bir şekilde ve dostça bir üslup ile siparişinizi verin, garsona önce onun siparişini almasını özellikle belirtin, klasiktir ama her zaman işe yarar. İlk buluşmada hemen duygusal konulara girmeyin, ilk buluşmanın amacı aslında 2. Buluşmaya zemin hazırlamak olmalıdır. Ben çok zenginim, benim şöyle param var böyle param var, şöyle arabam var, böyle evim var tiplerine girmeyin sakın, kız kalkar gider masadan, rezil olursunuz. Mutlaka onu da sohbetin içine katmaya çalışın, hep siz konuşmayın, kararsız gözükmeyin, özgüvenli bir duruş sergileyin ama bunun fazlası egoya kaçıyor, dengeyi iyi ayarlayın.

            1 Puan
            • 21 Tem

             Kıçında 37 numara ayakkabı iziyle dolaşmıyorsundur umarım şu sıralar

             0 Puan
             • 4 Tem

              Hamburgerciye gitmeyin, kalabalık müzikli birbirinizi zar zor duyabileceğiniz mekanları tercih etmeyin çok susmayın ama çok da konuşmayın fazla kişisel sorular sormaktan kaçının

              0 Puan
              • 1 Tem

               Hmmm çok ince bir soru ? olduğun gibi ol bence seni seven olduğun gibi sevsin ?

               0 Puan
               • 1 Tem

                Sahiplenici tavırlarda olmayn kız arkadasınızmıs gibi davranmayn hemen ilk bulusmadan hislerinizi söylemeyn bırakın merak etsin ikinci bulusma icin günü hemen almayn biraz beklesin hatta sizi düslesin acaba yine cagıracak mı diye

                0 Puan
                • 30 Haz

                 Kesinlikle bir anda açılmayın öncelikle bir tanışın hayattan beklentileri nedir onu öğrenin, bir ilişkiye hazır olup olmadığını gözlemleyin. Yemek yiyecekmişsiniz yemek yerken görgü kurallarına uygun bir şekilde yiyn yani ben mesela ilk buluşmada hamburgerden byük bir ısırık alıp ağzının yanına ketçap bulaşmış birinden pek etkilenmezdim. Hatta mümkünse hamburger, sosisli, patso gibi mayonez ketçap içeren şeylerden yemeyn. Her daim nazik ve kibar olun ilk günden her şeyinizi anlatmayın biraz gizem yaratın kadınlar gizemi severler eski ilşkilerinizden katiyen bahsetmeyin aşırı marjinal şeylerden bahsetmekten kaçının kılık kıyafetinize ve temizliğinize özen gösterin mesela ben tırnakları yamuk yumuk kesilmiş ve içleri kirle dolu iki el görmek istemem hele ki yemekte! Saç sakal tıraşınıza da özen gösterin orman kaçkını gibi gözükmek pek hoş olmaz :) Bunların dışında doğal davranın yeni tanıştığınız için karşı tarafın sınırlarını aşmamaya özen gösterin kaba davranmayın umarım her şey yolunda gider :)))

                 0 Puan

                 Benzer gönderiler

                 İlişkiler 10 May

                 İş yerinde salak muamelesi görüyorum - mobbing

                 Birkaç ay önce bilindik markalardan birinin satış ofisinde danışman olarak işe başladım. Araç satışı, sistem fiyatlandırmaları gibi pek çok iş yükü var ve adapte olmam normalden daha uzun sürüyor. Daha önce hiç araç satışı yapmadım hatta sedan ve hb kasa arasındaki farkı bile daha yeni yeni anlıyorum. İşe başlamadan önce 1 ay eğitim aldım, selim ad

                 0 Puan 10Yorum
                 İlişkiler 14 May

                 ortağım bizi batırmaya çalışıyor veya çok saf

                 çok net bir şekilde ya kötü niyetli yada saf olduğunu düşünmeye başladım. ortağımla epeydir tanışıyorduk aynı iş yerinde çalıştığımız için bir samimiyetimiz de vardı ve neden kendi işimizin başında durmuyoruz diyerek birikmiş vadelide ki paralarımızla kendimize inşaat malzemeleri alıp sattığımız bir ofis açtık. birinci yılımız doluyor onun piyasada

                 1 Puan 4Yorum
                 İlişkiler 6 May

                 iyi niyetimin süistimal edilişi beni çok rahatsız ediyor.

                 belki sizinde arada başınıza geliyordur ama benim hiç peşimi bırakmayan bişey bu ve çıldırmak üzereyim. İş yerine giderim hiç işim olmayan şeyleri üstüme bin bir bahaneyle yıkarlar bunu bilerek yaptıklarını anlarım sırf yardımcı olmak için işlerini çözerim ama çok nadir onlardan bir şey istediğimde olumsuz cevaplar alırım. Fakat ben onlara hayır de

                 0 Puan 7Yorum