Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 3 Haz 2019

Evlenmekten korkuyorum dedi ama başkasıyla nişanlandı

Merhaba, benim 2 yıldır bir ilişkim vardı ve her şey güzel gidiyordu. Fakat sonra nasıl oldu ne oldu bilmiyorum ama bir anda ayrıldık. Ailelerimiz de tanışıyordu, kendisine güvenmenin nedeni de zaten ailesiydi. Ancak çoğunlukla evliliğin kendisini korkuttuğunu söylüyordu. Bense evleneceğiz sanıyordum. Bir gün nedensiz yere benimle muhabbeti kesti. Birden ne olduğunu anlayamadım. Hiçbir açıklama yapmadan çekip gitti.

Geçtiğimiz hafta kardeşinin sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımdan onu nişanlandığını öğrendim. Hem de ikimizi de en baştan beri tanıyan birisiyle... Aslında son 1 ayda sevdiğim adam bana karşı çok değişmişti. Araştırdım ve meğerse daha önceden bir ilişkisi olmuş şimdiki nişanlısıyla.

Geçtiğimiz gün ailesi ile aynı ortamda bir araya geldik. Halimi hatırımı sordular arama ilişkimize ilişkin hiçbir şey söylemediler. Bazen kendimi çok çaresiz hissediyorum, içimde fırtınalar kopuyor. Herkes çok güzel kandırmış beni. Ancak artık kabul ettim ve o zaten benim değilmiş dedim. Söylediklerinin hepsi yalanmış meğer! Tek bildiğim ise bu aileyi hiç iyi tanıyamamışım. Bu haksızlık değil mi sizce?

0 Puan
 • 3 Haz 2019

  Bence ister sevgili olun isterseniz karı koca; bana göre hiç kimse bir başkasına ait değildir, herkesin kendi özgürlüğü vardır. Belki de farkında olmadan ona çok baskı yaptın. Korktuğunu söylediği halde evlilik konusunda onu çok mu sıkıştırdınız?

  Seni gerçekten sevmiş olsaydı eski sevgilisine dönmezdi. Ben bu ilişkinin sona ermesinde sizin hatanız olduğunu düşündüm her nedense...

  Çünkü genellikle bir ilişki bittiği zaman artık geri dönüşü çok zor oluyor. Aslında evlilik öncesinde böyle bir durum yaşamanız sizin hayrınıza bir durum. Ayrıca şu anda zaten kesin bir şey de yok anladığım kadarıyla. Sadece nişanlanmışlar...

  0 Puan

  Benzer gönderiler

  İlişkiler 1 Haz 2019

  Oğlum LGS sınavını kazanamazsam diye bunalım yaşayacak

  Herkese selamlar belki benim gibi birçok babanın bugünlerde aynı sorunu yaşadığını düşünüyorum oğlum lgs sınavına bugün girdi ve uzun zamandır sıkı çalışıyordu istediği okula girmek istiyordu bugün sınavdan sonra bana iyi geçtiğini söyledi ama yine de bilemiyor. Eşimle çocuğumuzun eğitimi için elimizden gelen her şeyi yaptığımıza inanıyoruz ama baz

  1 Puan 2Yorum
  İlişkiler 31 May 2019

  Sevgilime hediye almak istiyorum ama ne alacağımı bilmiyorum

  Yakında sevgilimle tanışma tarihimiz yaklaşıyor ve ben hediye almak istiyorum ama çok kararsızım. Onun nelerden hoşlandığını biliyorum ama birde neye ihtiyacı olduğunu öğrenmem lazım. Tabii bir de çok pahalı olmamalı :) sevgilim 24 yaşında bir erkek ve kendisi bir şirkette çalışıyor. En çok sevdiği konular futbol ve arabalar. ( tabi benden sonra :)

  2 Puan 4Yorum