Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 2 Haz 2019

Çocuğumu evime alamıyorum

4 yıl önce evlendim. Hem eşimin hem benim 2. evliliğimiz oldu. Her ikimizin de ilk evliliklerinden çocukları var. Fakat onun kızı evimize çok rahat gelip giderken benim çocuğumun ise öyle bir özgürlüğü yok ve bu adaletsizlik beni çok üzüyor.

Benim kızımın özel bir durumu söz konusu. O nedenle eşim yanımızda kalmasını istemiyor. Kızım bu sebeple annemde kalıyor. Eşim asla ona hiçbir yakınlık göstermiyor. Eşime bu konuyu güzellikle anlatmaya çalışıyorum ama o sürekli konuyu değiştirip duruyor.

Kendi kızı annesi ile problemler yaşadığında ve bunları anlattığında eşim hiç tereddüt etmeden onu yanına alacağını söylüyor. Ama bana ve kızıma gelince oralı bile olmuyor. Eski eşinin ve kızının her istediğini yapıyor. Bir de ortak bir çocuğumuz var. Onun geleceğini ise hiç düşünmeyip sanki dünya sadece büyük kızının etrafında dönüyormuş gibi davranıyor. Onun her istediğini ve her dediğini yapıyor, en pahalı elbiseleri alıyor, onu özel okullarda okutuyor. Ama bize sıra gelince her nedense hiç parası olmuyor.

Evlendiğimiz ilk dönemlerde eski eşiyle yaşadıklarını bana sürekli anlatırdı. Acaba diyorum hala gönlü onda mı? Çok çaresiz durumdayım, ne yapmalıyım?

0 Puan
 • 3 Haz 2019

  Benim gördüğüm kadarıyla ikinci evliliklerde arada çocuklar varsa böyle sorunlar yaşanıyor. Çocuğunuz tahminimce küçük olmalı ve bu sebeple ergenlik çağında olan ilk çocuğuna daha çok özen gösteriyor olabilir. Belki size bu biraz haksızlık gibi geliyordur ama bence normaldir.

  Kendinizi o kızın yerine koyun ve bir de öyle düşünün bence. Çünkü boşanmış ebeveynlerin çocuklarında önemli sorunlar yaşanabiliyor.

  Bu arada eski eşinde gönlü var mı diye düşünmeniz de bana göre yanlış. Kuşku içinde olmanız eşinize karşı devamlı gergin olmanıza neden olur ve mutluluğunuza gölge düşürür.

  0 Puan

  Benzer gönderiler

  İlişkiler 31 May 2019

  Sevgilime hediye almak istiyorum ama ne alacağımı bilmiyorum

  Yakında sevgilimle tanışma tarihimiz yaklaşıyor ve ben hediye almak istiyorum ama çok kararsızım. Onun nelerden hoşlandığını biliyorum ama birde neye ihtiyacı olduğunu öğrenmem lazım. Tabii bir de çok pahalı olmamalı :) sevgilim 24 yaşında bir erkek ve kendisi bir şirkette çalışıyor. En çok sevdiği konular futbol ve arabalar. ( tabi benden sonra :)

  2 Puan 4Yorum
  İlişkiler 1 Haz 2019

  Oğlum LGS sınavını kazanamazsam diye bunalım yaşayacak

  Herkese selamlar belki benim gibi birçok babanın bugünlerde aynı sorunu yaşadığını düşünüyorum oğlum lgs sınavına bugün girdi ve uzun zamandır sıkı çalışıyordu istediği okula girmek istiyordu bugün sınavdan sonra bana iyi geçtiğini söyledi ama yine de bilemiyor. Eşimle çocuğumuzun eğitimi için elimizden gelen her şeyi yaptığımıza inanıyoruz ama baz

  1 Puan 2Yorum
  İlişkiler 1 Haz 2019

  Aramın gergin olduğu akrabalara bayram ziyareti sorunu yaşıyorum...

  Bir süredir eşimin ailesiyle sorunlar yaşıyoruz çünkü zaten evliliğimizede karşı çıkmışlardı. O zamandan beri sürekli bana karşı hep ilgisiz soğuk davranıyorlardı birkaç yıldır eşimin ailesi ile görüşmüyorum. Şimdi bu bayram eşim benim de ziyarete gelmemi istiyor bayramda küslük olmaz diyor ve mutlaka gelmemi istiyor. Ancak özellikle kayınvalidem p

  1 Puan 0Yorum