Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 30 May 2019

Beş yıllık eşimin çocuk sahibi olamayacağını öğrendik. Hayatımız değişti.

Eşimi gerçekten çok seviyorum ve yaklaşık beş yıldır evliyiz. O olmasa ne yapardım gerçekten bilmiyorum. Evliliğimiz boyunca birçok zorluğa birlikte göğüs gerdik. Sağlık sorunları mı dersiniz, ekonomik sıkıntılar mı dersiniz, hepsinin üstesinden geldik.

Uzun süre denememize rağmen çocuk sahibi olamayınca yapılan tetkikler neticesinde eşimin çocuk sahibi olamayacağını öğrendik ve bu onu büyük yıkıma uğrattı. Eskiden olduğu insandan tamamen farklı bir insana döndü. Her dakika ya bana whatsapp'dan yazıyor ya da telefon ediyor. Ağlama krizlerine giriyor, onu rahatlatmak için elimden geleni yapsam da ne yapsam teselli edemiyorum.

Eskiden herhangi bir konuda kendi fikrini söyleyebilen özgüveni yüksek normal bir insanken, şimdi ben ne söylersem söyleyim %100 aynı fikirde oluyor. Kendini beni mutlu etmeye zorunlu hisseden itaatkar, uysal bir yapıya büründü. Bu da beni çok üzüyor ve sıkıntıya düşürüyor çünkü sanki bu durumdan faydalanıyormuşum gibi oluyor. Ona neden böyle yaptığını sorduğumda "Çünkü seni çok seviyorum" diyor.

Gerçekten nerden başlayacağımı, ne yapacağımı bilemiyorum. Onun eskisi gibi normal olmasını çok istiyorum.

7 Puan
 • 1 Haz 2019

  Bizde o kadar uzun zaman olmadı ama 7-8 aydır çocuk sahibi olmak istiyoruz çok erken ama bende bu duruma düşmekten korkuyorum ya olmazsa diye kafamda kurup üzülüyorum bence kafasını dağıtması için bir uğraş bulmalı kendine bi hayvan sahiplenebilirsiniz yararlı olduğunu duymuştum bu konuda inşallah uzun sürmez bu durum evlat edinmeyi de düşündünüz mü peki hiç ?

  1 Puan
  • 27 Tem 2019

   Evlat edinebilirsiniz belki. Eşinizin acılarına bir nebze de olsa iyi gelebilir..

   0 Puan
   • 1 Haz 2019

    Ne olursa olsun her şartta onu çok sevdiğini ona hissettir ve söyle ancak öyle düzelebilir çok zor

    0 Puan

    Benzer gönderiler

    İlişkiler 31 May 2019

    Sevgilime hediye almak istiyorum ama ne alacağımı bilmiyorum

    Yakında sevgilimle tanışma tarihimiz yaklaşıyor ve ben hediye almak istiyorum ama çok kararsızım. Onun nelerden hoşlandığını biliyorum ama birde neye ihtiyacı olduğunu öğrenmem lazım. Tabii bir de çok pahalı olmamalı :) sevgilim 24 yaşında bir erkek ve kendisi bir şirkette çalışıyor. En çok sevdiği konular futbol ve arabalar. ( tabi benden sonra :)

    2 Puan 4Yorum
    İlişkiler 31 May 2019

    Karımla aramı bozmak için büyü yaptıklarını öğrendim, daha önce böyle bir şey yaşayan var mı?

    İlk eşimden boşandıktan 15 yıl sonra ikinci evliliğimi yaptım ve 1 yıl önce de ikinci eşimden de ayrılmak zorunda kaldım. Kendi işlerine sahip olan iki erkek çocuğum var. ilk evliliğimin son zamanlarında ciddi geçimsizlikler yaşıyorduk. Ancak ikinci evliliğimin ilk 9 ayı gayet güzel giderken emekli olduğum için abime bankadan kredi çektim ve abimin

    1 Puan 1Yorum
    İlişkiler 1 Haz 2019

    Oğlum LGS sınavını kazanamazsam diye bunalım yaşayacak

    Herkese selamlar belki benim gibi birçok babanın bugünlerde aynı sorunu yaşadığını düşünüyorum oğlum lgs sınavına bugün girdi ve uzun zamandır sıkı çalışıyordu istediği okula girmek istiyordu bugün sınavdan sonra bana iyi geçtiğini söyledi ama yine de bilemiyor. Eşimle çocuğumuzun eğitimi için elimizden gelen her şeyi yaptığımıza inanıyoruz ama baz

    1 Puan 2Yorum
    İlişkiler 1 Haz 2019

    Aramın gergin olduğu akrabalara bayram ziyareti sorunu yaşıyorum...

    Bir süredir eşimin ailesiyle sorunlar yaşıyoruz çünkü zaten evliliğimizede karşı çıkmışlardı. O zamandan beri sürekli bana karşı hep ilgisiz soğuk davranıyorlardı birkaç yıldır eşimin ailesi ile görüşmüyorum. Şimdi bu bayram eşim benim de ziyarete gelmemi istiyor bayramda küslük olmaz diyor ve mutlaka gelmemi istiyor. Ancak özellikle kayınvalidem p

    1 Puan 0Yorum