Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 17 May

babam aşırı tutumlu

babam sürekli para harcamadan yaşadığımız bir dünya oluşturmaya çalışıyor. onun için herşey gereksiz aldığımız herşey lüzumsuz.

mesela elimi yıkarken ışıkları yakarım, o ışıklar neden yanıyor veya uyumaya gider televizyon açıktır, odadan bağırır kapatın o televizyonu uyuyun.

bu şekilde tutumlu davranırken de dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünüyor. örneğin kendisi gereksiz fuzuli bir şey aldığında kimse ona bişey söyleyemez ben başka bir şehire arkadaşımın yanına gitmek istediğimde ise kesinlikle izin vermek.

daha sayabileceğim binlerce örnek var yani nefes almanız için para harcamamanız gerekiyor. bu yüzden bişey planladığımda onu en az masraflı şekilde göstermek zorunda kalıyorum.

bir şehire gidicem birkaç gün kafa dinleyecez arkadaşlarla bileti ve masrafları onlar karşılarsa gitmeme izin veriyor eğer ondan para ister veya kendi paramı harcayarak oraya gidersem kesinlikle olmaz. yani resmen insanların sırtında asalak gibi yaşa para harcama diyor. bende mecbur bir yere giderken onun istediği gibi yaptığımı söyleyip gidiyorum. ama bütün masraflarımın arkadaşlarım tarafından karşılaşıldığını düşünmek başka bir şehire 50 lira ile gidip gelebildiğime inanmak neden hiç onun zoruna gidiyor anlamıyorum.

sırf o izin verecek diye para almadığım için sürekli kredi kartı kullanıyorum veya kmh hesabımı harcıyorum. çalışıyorum ve aldığım maaşın neredeyse hepsini ona veriyorum bana kalan parayla da borcumu kapatamıyorum ve borcum şişiyor.

gerçekten rezil bir durumu ve artık beni bıktırıyor kurtulmak için tek çarem var evlenip gitmek yada bir arkadaşım bana devada ev tutacak evin tüm ihtiyacını karşılayacak ve ayda 10 bin tl maaş verecek bende bunu babama vericem ve ayrı eve çıkmam mümkün olacak.

siz de benzer şeyler yaşıyor musunuz, nasıl dayanabiliyorsunuz?

0 Puan
 • 26 May 26 May

  Babana onun gibi yaşayanların bir gün bir şekilde ellerindekilerinin hepsinin uçup gittiğini söyle ama bir hırsız ama bir dolandırıcı belkide bir yangın durumunuzu bilmiyorum kıt kanaat geçindiği için kenara kara gün dostu bir kaç aylık İstihkak parası koyar onu anlarım ama var iken böyle kitipiyozluk yapanların paraları hep ellerinden uçar gider bu da ilahi adaletin bir sopasıdır.

  0asdasdsa 0 Puan
  • 22 May 22 May

   Pintilik bu, tutumluluk başka bir şey

   0asdasdsa 0 Puan
   • 20 May 20 May

    Tamam tutumlu olmak çok güzel bir şey ama Her şeyin fazlası zararlı olduğu gibi tutumlu olmanın da fazlası zararlı bence. Benim eski erkek arkadaşım böyleydi aşırı tutumluydu, dışarı yemek yemeğe çıktığımız zaman hep en ucuz yerlere giderdik, halbuki parası da vardı, benim ki tutumlu değil baya baya pintiymis herhalde

    0asdasdsa 0 Puan
    • 17 May 17 May

     belkide size daha rahat bir gelecek hazırlamak için bu kadar sizi sıkıyor ama bunu yaparken gençliğinizi ve çocukluğunuzu perişan etmiş. şimdi bakıyorum da keşke güzel bir gençlik ve çocukluk geçirmenize izin verseydi de ilerleyen yaşlarda kirada otursaydın.

     şimdi sana gençliğini çocukluğunu nasıl geri verebilir? oldukça üzün bir durum tekrar geçmiş olsun

     0asdasdsa 0 Puan
     • 17 May 17 May

      ileride pişman olsa da onu bağışlamayacağım, tam olarak dediğiniz gibi gençliğimi ve çocukluğumu tam anlamıyla çaldı benden

      0asdasdsa 0 Puan
     • 17 May 17 May

      bende babayım çocuklarıma böyle davransam, beni öldürmelerine izin verirdim sanırım bu hiç çekilir bir çile değil. tez zamanda kurtulman dileğiye

      0asdasdsa 0 Puan
      • 17 May 17 May

       seninki gibi bir babam olsa öldüğünde üzülmem heralde, bir insan kendi çocuğuna hayatı ancak bu kadar dar edebilir, ne denir bilmiyorum ama biran önce dişini göster ayrı eve çık kurtar kendini.

       bunu en kolay nasıl yapabilirim diyorsan başka şehirde iyi bir iş bul ve kaç

       0asdasdsa 0 Puan
       • 17 May 17 May

        bende birkaç günden fazla üzülebileceğimi düşünmüyorum ciddi anlamda sevgimi ve saygımı kaybetti, aslında bir anda olan birşey değil bu yıllardık yaptıklarıyla zaten kendini öldürdü

        0asdasdsa 0 Puan
       • 17 May 17 May

        yanlış anlama ama baban tam bir ruh hastası, bu kadar parayı ne yapıyor

        yani insanların ihtiyacı var bunun için para da harcaması gerekiyor bunu kısıtladığında borca gireceğini daha büyük sorunlar olacağını bilmiyor mu?

        0asdasdsa 0 Puan
        • 17 May 17 May

         hayır yanlış anlamıyorum, tamamen haklısını bunun tek açıklaması babamın ruhsal bir sorun yaşıyor olması.

         Yaşım 26 erkeğim ve şuan tüm borçlarımın toplamı 26 bin tl civarında sürekli üstüne faiz geliyor ne yapacağımı bilmiyorum konuşarak anlaşılabilecek birisi değil bu arada biriktirdiği paraları da evde saklıyor yani ne altın alıyor ne döviz, yıllardır aklını kullanmadan öylece para biriktiriyor, yatırım yapmadığı için para sürekli değer kaybediyor. Çok para biriktirip hepimize ev alacakmış, ama bence emekli olunca bizi bırakıp kaçıp bu paraları yiyecek :)

         0asdasdsa 0 Puan

        Benzer gönderiler

        İlişkiler 16 May

        Arkadaşım bana karşı samimi değil

        0 Puan 6 Yorum
        Bizim Önerilerimiz

        Grand Theft Auto 5'nun ücretsiz olduğu bu günlerde GTA 5 hileleri ile oyunda neler yapıyorsunuz neler. Kripto para ile ilgileniyorsanız Bitcoin yorum topluluğunda çok tartışma dönüyor. Canınız sıkıldıysa şuradaki ilginç bilgiler göz atmaya değer.

        İlişkiler 21 May

        olgun bir adama âşık oldum

        0 Puan 9 Yorum
        İlişkiler 14 May

        ortağım bizi batırmaya çalışıyor veya çok saf

        0 Puan 4 Yorum
        İlişkiler 12 May

        işim olmayan ama bana yüklenen sorumluluklar

        0 Puan 8 Yorum
        İlişkiler 12 May

        Kekemelik yüzünden yaşadığım sorunlar

        0 Puan 5 Yorum
        İlişkiler 12 May

        20 sene önceki kız arkadaşımla karşılaşmak

        0 Puan 4 Yorum
        İlişkiler 4 May

        Fark edilmeyen bir kadın olmanın en zor yanı nedir?

        1 Puan 12 Yorum
        İlişkiler 7 May

        babam huysuz aksi biri oldu çıktı

        0 Puan 11 Yorum