Güncellemek için aşağı sürükleyin

İlişkiler 16 May

Arkadaşım bana karşı samimi değil

Uzun yıllardır tanıdığım, kardeşten öte bellediğim bir arkadaşım var. Aynı yaştayız ve yaklaşık 12 yıllık arkadaşım. Çok zor dönemlerinde her zaman yanında oldum. Maddi manevi destek oldum. Mahkemesi oldu ilk ben koştum, paraya ihtiyacı oldu ilk ben yardım ettim, ağlarken yanındaydım, güzel günler yaşadık. Gerçek bir dost olduğuna inanıyordum. Ancak özellikle son 2 yıldır inanılmaz değişiklikler olmaya başladı. Benden bazı şeyleri gizlemeye başladı. Örneğin bir kız arkadaşı olduğunu ve onun sözlendiğini yeni öğrendim. Sözleneceği gün bana bunu zoraki anlattı. Neden bundan haberim yok diye sorduğumda ise, aaa sana söylediğimi sanıyordum gibi saçma bir bahane sundu bana. Bu konu üzerinde çok durmadım. Olur böyle şeyler diyerek geçiştirdim. Bu süreçten sonra araya soğukluk girdi ve 6 ay hiç aramadık bir birimizi. Ve dün beni aradı ve çok acil yardıma ihtiyacı olduğunu, benimle görüşmek istediğini söyledi. Ben de ona onu arayacağımı söyledim. Sizce ne yapmalıyım? Acaba gerçekten zor durumda mı? 1 defa güven kaybedilirse, geriye dönüşü zor oluyor.

0 Puan
 • 22 May

  Arama abi o senin arkadaşınmış, sen onun arkadaşı degilmişsin.

  0 Puan
  • 16 May

   arkadaşlık bu günlerde belli olur. eğer samimi olmadığına inanıyorsan, hiç zorlama. anlamı yok! ama eğer herkesin hata yapabileceğine inanıyorsan bence arayıp sormalısın. belki de bu onun son şansı olur.

   0 Puan
   • 16 May

    arkadaşlık zor günde belli olur. hemen aramalısın. o hata yaptı diye sen de aynı hatayı yaparsan, o zaman senin de samimiyetini sorgulamak lazım?

    0 Puan
    • 16 May

     Aynı sorunu ben de dost sandığım bir arkadaşım ile yaşadım ama söküp atamadım. Hala arkadaşım ama elbette incinen kalbi onarmak zordur. Tekrar denemelisin. Onu ara ve en azından sorunu öğren.

     0 Puan
     • 16 May

      Hiç arama! Samimiyetsizliği ortada zaten görmüyor musun? Ne demek yani, hem 12 yıllık arkadaşın hem de sözlendiği gün bunu sana zoraki söyleyecek. Ben olsam yüzüne bakmam. Ne hali varsa görsün derdim.

      0 Puan
      • 16 May

       bence derdinin ne olduğunu öğrenmelisin. bunca uzun yıllar süren dostluk bir çırpıda atılamaz. kimse kimsenin ne yaşadığını bilemez dostum.

       0 Puan

       Benzer gönderiler

       İlişkiler 14 May

       ortağım bizi batırmaya çalışıyor veya çok saf

       çok net bir şekilde ya kötü niyetli yada saf olduğunu düşünmeye başladım. ortağımla epeydir tanışıyorduk aynı iş yerinde çalıştığımız için bir samimiyetimiz de vardı ve neden kendi işimizin başında durmuyoruz diyerek birikmiş vadelide ki paralarımızla kendimize inşaat malzemeleri alıp sattığımız bir ofis açtık. birinci yılımız doluyor onun piyasada

       1 Puan 4Yorum
       İlişkiler 10 May

       İş yerinde salak muamelesi görüyorum - mobbing

       Birkaç ay önce bilindik markalardan birinin satış ofisinde danışman olarak işe başladım. Araç satışı, sistem fiyatlandırmaları gibi pek çok iş yükü var ve adapte olmam normalden daha uzun sürüyor. Daha önce hiç araç satışı yapmadım hatta sedan ve hb kasa arasındaki farkı bile daha yeni yeni anlıyorum. İşe başlamadan önce 1 ay eğitim aldım, selim ad

       0 Puan 10Yorum
       İlişkiler 4 May

       Fark edilmeyen bir kadın olmanın en zor yanı nedir?

       yalnız mıyım? bilmiyorum ama yalnız olmadığımı bilmeye ihtiyacım var çalıştığım yerde hoşlandığım bir çocuk var ama bir türlü ilgisini çekemiyorum. Yapmadığım şey kalmadı iş ortamında mola saatlerimi bile sırf onunla konuşabilmek için ayarlıyorum, sigara aralarında en fazla konuştuğumuz iki üç kelime daha fazlası yok. İş yerinde 2-3 kızla arası çok

       3 Puan 14Yorum
       İlişkiler 6 May

       iyi niyetimin süistimal edilişi beni çok rahatsız ediyor.

       belki sizinde arada başınıza geliyordur ama benim hiç peşimi bırakmayan bişey bu ve çıldırmak üzereyim. İş yerine giderim hiç işim olmayan şeyleri üstüme bin bir bahaneyle yıkarlar bunu bilerek yaptıklarını anlarım sırf yardımcı olmak için işlerini çözerim ama çok nadir onlardan bir şey istediğimde olumsuz cevaplar alırım. Fakat ben onlara hayır de

       0 Puan 7Yorum