Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

x

IOS uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

1

Alt menüden seçeneğine dokunun.

2

Açılan menüden ("Ana Ekrana Ekle") seçeneğine dokunun.

3

Artık ana ekranınızdan ikonuna dokunarak Blogio'yu bir uygulama olarak kullanabilirsiniz!

x

Güncellemek için aşağı sürükleyin

huzursuz • 9 ay önce huzursuz • 9 ay

Yıllardır annemden şiddet görüyoruz

Ben liseyi yeni bitirdim ve üniversiteye hazırlanan genç bir kızım. Nerdeyse annemden her gün psikolojik ve fiziksel şiddet görüyorum. Hatta kendimi bildim bileli babamla sürekli kavga ederler ve son 10 senedir de aynı yatakta yatmıyorlar.

Annemde uzun süredir ruhsal ve kontrolsüzlük sorunları var. Huzursuz bir ailede kardeşimle ben artık bu şekilde yaşamaktan çok yorulduk gerçekten. Çünkü sürekli ağır hakaret, kavga, psikolojik ve fiziksel şiddet görüyoruz. Bu konuda internetten araştırma yaparken benim yaşlarımda bir kızın buna benzer bir sorun yaşadığını okudum. Bunun üzerine ben de burada sizlerle bu sorunu paylaşmak istedim.

Sadece ne yapabileceğim ve danışabileceğim herhangi birisini veya bir yeri biliyorsanız gerçekten beni çok mutlu edecek. Şimdiden hepinize teşekkür ederim...

0 Puan
  • hayalalemi 9 ay önce 9 ay

    Anlattıklarınız gerçekten çok üzücü. Çünkü daha hayatın başlangıcında olan gencecik bir insansın ve kardeşin ile senin ailenden gördüğü anlayışsızlık ve şiddet gerçekten çok kötü. Ben de bir anneyim ve ülkemizde sanırım birçok genç sizin yaşadığınızı veya buna benzer şeyleri yaşıyor. Ailelerin görevi evlatlarını doğru yetiştirmek ve onları hayata en iyi şekilde hazırlamaktır.

    Türkiye'de kanunlar çocukları ve gençleri korumaktadır. Bunun için hiç çekinmeyin ve doğrudan ya savcılığa veya çocuk mahkemesine giderek ailen hakkında şikayette bulunabilirsin. Hatta acil olaylarda savcılık kararıyla küçük çocuklar koruma altına hemen alınabiliyor. Daha sonrasında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından yetiştiriliyorlar.

    Böylelikle ailen gereken cezayı aldığında akılları başına gelir ve size yaptıklarının farkına varır. Bu arada asla gelecekle ilgili hedeflerinden vazgeçme. Üniversiteye giderek iyi bir meslek sahibi olabilirsin. Hatta bu konuda devletin de sana desteği olur.

    0 Puan