Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

x

IOS uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

1

Alt menüden seçeneğine dokunun.

2

Açılan menüden ("Ana Ekrana Ekle") seçeneğine dokunun.

3

Artık ana ekranınızdan ikonuna dokunarak Blogio'yu bir uygulama olarak kullanabilirsiniz!

x

Güncellemek için aşağı sürükleyin

merakliyim • 10 ay önce merakliyim • 10 ay

İlk yıl en zoru. Sıkı tutunun.

16 aylık bir oğlum var. İlk yıl olağanüstü zor bir işti. Eşimle birlikte sayısız kez patlama noktasına geldik. Neredeyse her gece birkaç kere kalkmak. Kusmalar, nedensiz ağlamalar, gaz ağrıları, binbir zahmet ve numarayla mama yedirmeler. Bunlar bir tarafa, diğer tarafta kendinize hiç zaman ayıramaz hale gelmek. Yoğun stres sonucu sıkıntılı günler. Hatta bir iki keresinde neredeyse eşimle ayrılığın eşiğine bile geldik denebilir.

Şimdiyse birşeyler yavaş yavaş değişiyor. Oğluma artık sanki bir bilinç gelmeye başladı. Bize tepki veriyor, bizimle birlikte gülüyor, hatta işe giderken el bile sallıyor. Kapılar açıyor kapatıyor, bir yerlere tırmanıyor, düşüyor, kalkıyor, bazen mini sinir krizleri geçirip bize bebekçe birşeyler söylendiği bile oluyor. Anlıyorsunuz ki artık o da artık bir insan olmaya başlıyor.

Paylaşmak istediğim şu ki benzer şeyleri sizler de yaşıyorsanız, bilin ki herşey iyiye gidecek. Zamanla çok daha iyi olacak. Onun her geçen gün size daha fazla katıldığını görmek, olağanüstü bir duygu. Birlikte oyunlar oynamak, tatile çıkmak, belki bir sinemaya gitmek, kısaca hayatı paylaşmak... Sonuçta evlatlarımızla bunu her geçen gün daha fazla yapabiliyor olmak harika bir deneyim.

Eğer siz de ilk yılınızdaysanız, sıkı tutunun, ve şunu aklınızdan çıkartmayın ki ileride her şey sadece daha iyi olacak. Çocuğunuzun bilinci açıldıkça, size daha fazla katıldıkça, dünya sizin için eskisinden çok daha keyifli ve mutluluk dolu bir yere dönüşecek.

2 Puan