Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

x

IOS uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

1

Alt menüden seçeneğine dokunun.

2

Açılan menüden ("Ana Ekrana Ekle") seçeneğine dokunun.

3

Artık ana ekranınızdan ikonuna dokunarak Blogio'yu bir uygulama olarak kullanabilirsiniz!

x

Güncellemek için aşağı sürükleyin

hayalalemi • 10 ay önce hayalalemi • 10 ay

Çocuklarımın bilgisayar ve cep telefonu kullanımı sorunu

15 yaşında erkek ve 12 yaşında bir kız çocuğum var son zamanlarda onların bilgisayar ve telefon bağımsız olmalarından endişe duyuyorum. Tamam günümüz teknoloji çağı arama bilgisayar ve telefon ile bu kadar çok zaman geçirilmemesi gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca bi de bu sosyal medya denen yerlerde saçma sapan şeylerin çocuklarımın beynini zehirlenmesinden korkuyorum.

Belki de çoğu anne baba bu konuda sıkıntı yaşıyordur ama çocuklarımı bu konuda uyardığımda bana tepki gösteriyorlar ve bazen de küsüyorlar. Elbetteki onların 24 saatini kontrol etmek fikrini de savunmıyorum. Ama birçok bilim adamı akıllı cep telefonlarının radyasyon yaydığını söylüyor.

üstelik hem sağlık ve hem de başka türlü zarar görmemeleri için onlara bu konuda nasıl yaklaşmam gerekiyor bilemiyorum anneme tanışıyorum ama annem de zaten bilgisayar ve telefondan anlamıyor sosyal medya nedir bilmiyor dolayısıyla annemede olayı tam anlatamıyorum Sizce ne yapmam gerekiyor?

4 Puan
  • dermane 10 ay önce 10 ay

    sizin yaşadığınız sorunu neredeyse her aile yaşıyor diyebiliriz çünkü günümüzde artık bilgisayar ve cep telefonu sayesinde internet çok yaygınlaştı. bu konuda uzmanların tavsiyelerini takip etmek gerekir diye düşünüyorum. Hatta küçük çocuklar için dahada zararlı olmaya başladı gibi. çünkü neredeyse çevrelerine ilgisiz ve dikkatsiz bir şekilde yetişiyorlar

    0 Puan