Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

x

IOS uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

1

Alt menüden seçeneğine dokunun.

2

Açılan menüden ("Ana Ekrana Ekle") seçeneğine dokunun.

3

Artık ana ekranınızdan ikonuna dokunarak Blogio'yu bir uygulama olarak kullanabilirsiniz!

x

Güncellemek için aşağı sürükleyin

melankolikkibar • 10 ay önce melankolikkibar • 10 ay

Çocuklarım mafya dizileri izlemeyi seviyor :(

Üçüz erkek çocuk sahibiyim ve 16 yaşındaki çocuklarımın sürekli mafya TV dizileri izlemelerinden hoşlanmıyorum Neredeyse her televizyon kanalında mafya dizileri yayınlanıyor. Çocuklarımın bu dizilerden etkilenmesi ve onlar gibi olmak istemelerinden korkuyorum Çünkü toplumda artan bir şiddet ve çatışma ortamına doğru bi gidişat söz konusu.

Her anne-baba gibi bende çocuklarımın güvenli bir ortamda yetişmelerini istiyorum, ancak sokağa çıktığımızda her an bir olayla karşı karşıya kalmaktan endişe eder hale geldik. Hata ben çocuklara oyuncak silah alınmasına da karşıyım neden çocukların küçücük beynine hep savaş ve kavga aşılanıyorki? Toplum nereye gidiyor? Sadece televizyon dizileri olsa iyi bir de bilgisayar oyunları ve cep telefonu oyunlarında da aynı şekilde savaş ve şiddet var. Böyle bir ortamda çocuklarımızı nasıl güvenli bir şekilde yetiştirebiliriz bilmiyorum.

Artık idarecilerinde bu konuların özellikle okuldaki eğitimlerde üzerinde durmaları gerekiyor bu konuda Siz ne yapıyorsunuz çocuklarınız için herhangi bir yöntem veya önlem uyguluyormusunuz?

2 Puan
 • Sonbirdefa 9 ay önce 9 ay

  Her anne-baba gibi maalesef biz de çocuklarımızla ilgili bazı sorunlar yaşamaktayız. Ancak önemli olan çocuklarımıza doğru şeyleri onların anlayabileceği bir dilde düzgün olarak anlatmaktır. Elbette ki ergenlik dönemi zor bir süreçtir ve bazıları bu dönemi rahat geçirirken bazıları da birçok sıkıntılar yaşar. Ergenlik döneminde ebeveynlerin en fazla dikkat etmesi gereken hususların başında çocuklarımızın arkadaş seçimleri gelmektedir. Yanlış arkadaş seçmelerini engellemek isteriz, fakat nereye kadar başarılı olabiliriz ki?

  Ergenlik dönemindekiler çoğunlukla hırçın olurlar, anne babaları ile konuşmak istemezler, sürekli odalarına kapanırlar ve hiçbir şeyi beğenmezler. Ben hep çocuklarıma şunu söylemişimdir, "yanlış yaptığın zaman doğru olanı bulacaksın".

  Şunu da unutmamak gerekir, aynı dönemlerden bizler de geçtik ve çocuklarımızı çok iyi anlamamız gerekir. Zor dönemi kolay atlatmaları için çocuklarımıza elimizden geldiği kadar yardımcı olmamız gerekir.

  Bu mafya dizileri de maalesef neredeyse her televizyon kanalında gösteriliyor. İster istemez bu dizileri izleyen birçok genç rol model olarak dizi oyuncularını örnek alıyorlar. Dolayısıyla onlara daha katı yaklaşmaktan ziyade mafya dizilerinde yaşanan olayların ve kişiliklerin yanlışlıklarını anlatmamız gerekir. Bizler bu ülkeye ve topluma faydalı bireyler yetiştirdiğimiz takdirde doğru anne ve babalar olabiliriz. Saygılar...

  0 Puan
  • yupiyupi 10 ay önce 10 ay

   Vallahi aynı şekilde ben de dert yanıyorum bu konuda. bir şekilde aileler çocuklarını doğru yönlendirmeli ama yetkililerinde önlemler alması gerekir mesela rtük var oraya ben bazen şikayet ediyorum ama ne kadar etkili oluyor bilmiyorum. Bir de cimer var oradada bu televizyon dizileri ile ilgili şikayette bulunuyorum

   0 Puan