Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

x

IOS uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

1

Alt menüden seçeneğine dokunun.

2

Açılan menüden ("Ana Ekrana Ekle") seçeneğine dokunun.

3

Artık ana ekranınızdan ikonuna dokunarak Blogio'yu bir uygulama olarak kullanabilirsiniz!

x

Güncellemek için aşağı sürükleyin

çaresizim • 9 ay önce çaresizim • 9 ay

Çocuğumu evime alamıyorum

4 yıl önce evlendim. Hem eşimin hem benim 2. evliliğimiz oldu. Her ikimizin de ilk evliliklerinden çocukları var. Fakat onun kızı evimize çok rahat gelip giderken benim çocuğumun ise öyle bir özgürlüğü yok ve bu adaletsizlik beni çok üzüyor.

Benim kızımın özel bir durumu söz konusu. O nedenle eşim yanımızda kalmasını istemiyor. Kızım bu sebeple annemde kalıyor. Eşim asla ona hiçbir yakınlık göstermiyor. Eşime bu konuyu güzellikle anlatmaya çalışıyorum ama o sürekli konuyu değiştirip duruyor.

Kendi kızı annesi ile problemler yaşadığında ve bunları anlattığında eşim hiç tereddüt etmeden onu yanına alacağını söylüyor. Ama bana ve kızıma gelince oralı bile olmuyor. Eski eşinin ve kızının her istediğini yapıyor. Bir de ortak bir çocuğumuz var. Onun geleceğini ise hiç düşünmeyip sanki dünya sadece büyük kızının etrafında dönüyormuş gibi davranıyor. Onun her istediğini ve her dediğini yapıyor, en pahalı elbiseleri alıyor, onu özel okullarda okutuyor. Ama bize sıra gelince her nedense hiç parası olmuyor.

Evlendiğimiz ilk dönemlerde eski eşiyle yaşadıklarını bana sürekli anlatırdı. Acaba diyorum hala gönlü onda mı? Çok çaresiz durumdayım, ne yapmalıyım?

0 Puan
  • anneolmak 9 ay önce 9 ay

    Benim gördüğüm kadarıyla ikinci evliliklerde arada çocuklar varsa böyle sorunlar yaşanıyor. Çocuğunuz tahminimce küçük olmalı ve bu sebeple ergenlik çağında olan ilk çocuğuna daha çok özen gösteriyor olabilir. Belki size bu biraz haksızlık gibi geliyordur ama bence normaldir.

    Kendinizi o kızın yerine koyun ve bir de öyle düşünün bence. Çünkü boşanmış ebeveynlerin çocuklarında önemli sorunlar yaşanabiliyor.

    Bu arada eski eşinde gönlü var mı diye düşünmeniz de bana göre yanlış. Kuşku içinde olmanız eşinize karşı devamlı gergin olmanıza neden olur ve mutluluğunuza gölge düşürür.

    0 Puan