Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

Blogio uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

x

IOS uygulamasına geç, Blogio'yu çok daha hızlı ve kolay kullan!

1

Alt menüden seçeneğine dokunun.

2

Açılan menüden ("Ana Ekrana Ekle") seçeneğine dokunun.

3

Artık ana ekranınızdan ikonuna dokunarak Blogio'yu bir uygulama olarak kullanabilirsiniz!

x

Güncellemek için aşağı sürükleyin

anneolmak • 9 ay önce anneolmak • 9 ay

Anne olmak için kendimi hazır hissetmiyorum

2 yıldır evliyim ve eşim artık çocuk sahibi olmak istiyor. ancak ben kendimi anne olmaya hazır hissetmiyorum. 26 yaşındayım ve bir firmada çalışıyorum. eşimle çok iyi anlaşıyoruz ve hiçbir sorunumuz yok çok şükür. tartıştığımız zamanlar konuyu çok fazla uzatmıyoruz ve konuşarak tatlıya bağlıyoruz.

ama son zamanlarda çocuk yapma konusunda anlaşamıyoruz. eşim gerçi bu konuda da anlayış gösteriyor, benim istediğim zaman çocuk sahibi olabileceğimizi söylüyor. ancak ben ne zaman hazır olacağımı bilmiyorumç

hatta yakın zamanda doktora kontrole gittim ve sağlıklı çocuk sahip olup olmayacağım konusunda araştırma yaptım. çok şükür herhangi bir problem çıkmadı. fakat ben hala çocuk sahibi olmak için kendimi hazır hissetmiyorum. eşim söylediğinde 3 ay geçti ve yine tekrar konu açıldı ama ben kendimi hazır hissetmiyorum.

belki de hiçbir zaman kendimi hazır hissetmiyeceğim... Ayrıca eşimin ailesi sürekli olarak bebek konusunu açıyor. ailesiyle de aram iyi ama açık konuşmak gerekirse onlardan çok fazla hoşlanmıyorum. bende mi problem var hala anlamış değilim.

Acaba psikolojik destek alsam mı?

0 Puan
  • ankarali 9 ay önce 9 ay

    Henüz yeni evlisin ve 2 yıl evlilik için oldukça kısa bir süre. Çünkü eşinizle birbirinizi daha yeni tanıyorsunuz ve hayata yeni atılıyorsunuz. Anladığım kadarıyla çocuk sahibi olmanın ne kadar önemli olduğunun farkındasınız.

    Hem maddi güç, her zaman, hem sabır ve hem de en önemlisi sevgi ister. Artık insanlar eskisi gibi 17'sinde evlenerek 18'inde çocuk sahibi olmuyor. Günümüzün kadınları artık meslek sahibi ve iş güç sahibi anneler. Bu nedenle hemen çocuk yapmayı düşünmüyorlar.

    Bence psikologa gitmenize falan hiç gerek yok. Sadece bu durumunuz devam ederse ve 3-5 yıl sonra hala çocuk yapmakta kararsız kalırsanız belki o zaman bu seçeneği düşünebilir ve bir danışmana başvurabilirsiniz.

    0 Puan