Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio'ya Sor 11 May

Sizce iş bulma konusunda dış güzelliğin bir etkisi var mı?

1 Puan
 • 11 May

  Çok üzücü bir örnek vermek istiyorum; üniversiteden oda arkadaşım tesettürlüydü ve Trakyada okuyorduk. Hiç kimse iş vermemişti tesettüründen ötürü. Fakat açık olan kişiler kolaylıkla iş bulabiliyordu. Kim ne derse desin, iş başvurularında dış görünüme dikkat ediyorlar. Buna ek olarak genellikle kafe ve otellerde oldukça önem taşıyor bu detay. Fakat göz önünde olunmayan işlerde durum biraz daha farklı.

  0 Puan
  • 11 May

   Sektöre, çalışma pozisyonuna ve hatta iş yerinin bulunduğu semte göre dış görünüşün önemi de değişiyor. Örneğin bağcılarda pek önemli değilken; nişataşında oldukça önemli bir detaydır dış görünüş.

   0 Puan
   • 11 May

    Özel şirketlerde gördüğüm kadarıyla evet önem veriliyor. Herkes mi güzel ya da yakışıklı olur? Özel olarak seçtiklerini düşünüyorum. Ortalama bir güzelliğim var, fakat buna rağmen birçok işe alınmadım. En kolay alındığım iş müşteri temsilciliğiydi. Sanırım o da insanlar sadece sesimizi duyuyor diye.

    0 Puan
    • 11 May

     Böyle bir durumun olmamasını çok isterdim fakat her konuda olduğu gibi iş bulma konusunda da dış güzelliğin çok büyük bir etkisi var. Basit bir örnek vermek gerekirse; dışarıda herhangi bir olayda yardım gerekince bile insanlar – özellikle de erkekler – tipinize göre yardıma geliyor. Garson, satış temsilcisi v.b işlerde de yine çalışanların dış görünüşüne göre karar veriyorlar. Bence bu durum çok yanlış, insanın dili varsa her iş uygundur.

     0 Puan

     Benzer gönderiler

     Blogio'ya Sor 7 May
     0 Puan
     Blogio'ya Sor 7 May
     0 Puan