Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio'ya Sor 18 May

Sence insan neden aldatır?

0 Puan
 • 18 May

  Bence insanın genetiğinde aldatmak var. Her insan aldatır, çoğu zaman bunun sebebi basit olur, sadece 'haz duymak' . İnsan estetik kaygıları olan ve sürekli daha fazla haz almak isteyen bir canlıdır. İnsan, birlikte olduğu kişinin artık yeterince estetik olmadığının farkına varırsa, ona daha estetik gelen biri ile birliktelik yaşayabilir, tek bir amaç vardır o da daha fazla haz almaktır. Modern insan bu kaygıları baskılayabilir, ancak gerekli ortam ve uygun koşullar oluşursa bastırdığı kaygılar ve duygular bir tekrar açığa çıkacaktır.

  0 Puan
  • 18 May

   Aldatma çeşitleri 4 kısma ayrılabilir;

   1. Pasif aldatma: Kişinin partneri haricinde ikinci bir kişiyle girmiş olduğu herhangi bir paylaşım ya da hoşlantı durumudur.
   2. Duygusal aldatma: Kişinin, partneri haricinde ikinci bir kişiye duyduğu ve herhangi bir fiziksek yakınlığın bulunmadığı karşılıklı duygusal yakınlıktır. Duygusal aldatmada cinsel yakınlık yoktur.
   3. Aktif aldatma: Genelde ilişki için karar alınması gereken bir olaydır. İkinci bir kişiye karşı cinsel, duygusal, fiziksel ve mekansal anlamda yakınlıktır.
   4. Cinsel aldatma: Kişinin, partneri haricinde ikinci kişiyle yaşadığı cinsel yakınlıktır. Günübirlik veya para karşılığı gerçekleşen durumlardır. Ancak zamanla duygusal bir bağ da kurulabilir.

   Bu şartlar ya da farklı bir deyişle aldatma çeşitleri bir araya geldiğinde; kişi belirttiğim nedenlere bağlı olarak aldatacaktır.

   0 Puan
   • 18 May

    Popüler inancınız ne olursa olsun, aldatmalar uzun ilişkilerde kaçınılmazdır. İlişkinin güzel yaşanmıyor ise ilişki dışındaki bir insanda alınan sevgi ve ilgiye karşı koymak zamanla güçleşebilir ve aldatmalara zemin hazırlayabilir. Öyleyse aldatılmaları engellemek için çiftler ne yapabilir? Çiftler ihtiyaçları olan değeri ve sevgiyi birbirlerine göstermelidirler. Birlikte vakit geçirmeli, kendilerine ve ilişkilerine zaman ayırmalıdırlar.

    0 Puan
    • 18 May

     Sevdiğiniz insan tarafından reddedilmek ve istenmemek biyolojik olarak hemen herkes tarafından bilinen ve evrensel acıya neden olan bir durumdur. Böyle bile olsa aradaki duygusal bağ tamamen kaybedilene kadar bu durum görmezden gelinebilinir.
     İlişkilerin gelişmesi için ilgiye ve beslenmeye ihtiyacı vardır. Çiftlerin birbirlerinin güvende ve değerli hissettirmesi gerekir. İnsanlar günlük hayatın akışı içinde kendilerini kaybederek ilişkilerini ihmal edecek olursa, gerekli olan duygusal ihtiyaçları karşılayamaz ve eşler arasındaki bu bağ kaybolur. Bu da dolayısıyla aldatma olaylarına neden olur.

     0 Puan
     • 18 May

      Başlarda zararsız gibi gördüğümüz bir arkadaşlık zamanla güçlü duygusal bir bağ haline gelir. Zaten evliliğinden kopmuş olan, reddedilmiş veya terk edilmiş hisseden bir insan için kaçış yolu olur. Peki insanlar neden aldatır? Aslında bu eylem kasıtlı olarak yapılmış olabilir de olmayabilir de. Genellikle birbirleri ile derin ve duygusal bağ kuran insanların zamanla karşı konulamaz şekilde birbirlerini istemeleri ile gerçekleşiyor.

      0 Puan
      • 18 May

       Basitçe ifade ettiğimizde, aldatmak genellikle halihazırda bulunan ilişkide eksikliği hissettiği duygusal bağlantı için bir ihtiyaç sonucu doğar. Eğer bir çift beraber mutlu ve duygusal bağları kuvvetli ise, çiftlerden birinin dışarıda arayışta bulunması durumuna çok nadir rastlanır. Fakat çiftler arasında duygusal kopukluklar yaşanıyorsa, aldatma riski oldukça artar.

       0 Puan

       Benzer gönderiler