Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio'ya Sor 4 Haz

Herkesin hayatında mutlaka yapması gereken şey nedir?

3 Puan
 • 11 Haz

  Tüplü dalış tabii ki. İlk kez gittiğim bir tatilde satıcının ısrarlı daveti üzerine dönüp bilgi almak istedim öyle bir anlattı yağladı balladı ki kabul ettim. Biraz da moralim bozuktu açıkçası, beni kendime getirecek bir şeyler arıyordum. Neyse eğitmen teknede dalış öncesi bir kaç hareket gösterdi OK vs gibi. Özel kıyafetlerimizi giydik paletlerimizi taktık tüpümüzü de sırtımıza aldık ve atlama zamanı geldi. Ben hayatımda ilk defa bu kadar heyecanlandım. Yeraltında da bizim şu an gördüğümüz doğal dünyanın daha renklisi varmış bir sürü balıklar, yengeçler değişik değişik su canlıları, bitkiler, yeraltı dağları, mağaramsı taşlar. Ben böyle bir şey görmedim herkes mutlaka yapmalı zaten sonra önünü alamayacaksınız :))

  1 Puan
  • 7 Haz

   Valla benim önerim öyle egzantrik şeyler değil, uçmali kaçmali aktiviteleri yapamayacak olanlar için çok daha çılgın bir önerim var, sanayide tost yiyin abi. Kulağa çılgın geliyor, biliyorum.. Ama kendinize inanın ve yapın şunu, tostu yeniden keşfedeceksiniz, tostun yanında mis gibi bir tavşan kanı çay da içi verin, kulağa anlamsız geliyor ama o kadar lezzetli ki namussuz bir çok şeyden daha çok keyif veriyor. Bakın bu kıyağımı da unutmayın, bunu sadece gerçekten sanayinin tozunu emiklemis kisiler bilir..

   1 Puan
   • 25 Haz

    Bence herkesin hayattayken ölmeden önce yapması gereken bir şey var oda karşındaki kişiyi anlamaya çalışmak her zaman kendi düşüncelerinin çıkarlarının ön planda olması gerektiğini düşünmemek bazı zamanlar kendinin de hata yapabileceğini anlamak ve karşındaki kişinin söylediklerine kulak asmamazlık yapmamak dinleyip yorumlamak ve kendin için iyi olacak şekilde yorumlamak hem insanın ruh sağlığı mutluluğu için hem de karşındaki sizi düşünüp konuşan kişinin kalbinin kırılmaması sizi düşünmeyi bırakmaması için önemli bir etken diye düşünüyorum insan her zaman her konuda haklı değildir her yaptığı doğru değildir bunu topluma aşılayabilirsek ve karşındaki kişinin düşüncelerinden bir şeyler çıkarmayı öğrenebilirsek bu dünya şüphesiz daha yaşanır bir hale gelecektir

    0 Puan
    • 22 Haz

     Bence herkes bir kere de olsa otostop çekip şehir şehir dolaşmalı ben şu ana kadar yaklaşık olarak 40 şehir gezdim insan özgürlüğü hissediyor bir çok yeni şey görüyor öğreniyor. Hani bir soru vardır ya çok gezen mi çok okuyan mı diye ben o soruya hep hem gezip hem de okuyan cevabını veririm. Bazen yalnızca okuma yapmak bilgilerin yalnızca beynin geçici hafızasında kalmasına neden oluyor fakat aslında önemli olan işlevsel, kullanılabilen bilgidir ve geçici bilgi bir süre sonra silinebiliyor. Kalıcı olması kişinin hafızasında ne kadar yer ettiğine kişiyi ne kadar etkilediğine bağlı bence. Ama diğer taraftan gezip görmek bizzat deneyimlemeyi anı hissetmeyi bahşediyor dolayısıyla bir kalıcılık sağlıyor size bir de an üzerine ya da ufuk genişleten okumalar yapmanız kalıcı hafızaya aktarılmasına sebep oluyor naçizane

     0 Puan
     • 12 Haz

      Dağcılık bence. Çocukluğumdan beri hep hazır parkurlarda önlemler eşliğinde tırmanışlar yapıyorum ama hiç bi eğitimim olmadığı için de gidip gerçek bir dağa tırmanamadım. Çok efsane olurdu herhalde. Bu iş için çok iyi kıyafetler alet ekipman almak gerekiyor ayakkabı eldiven vs gibi. Bir de en önemlisi büyük bir cesaret gerektiriyor. Umarım bir gün bu hayalimi gerçekleştirebilirim

      0 Puan
      • 4 Haz

       Bence hayatında herkes özgürlüğü gerçek anlamda iliklerine kadar hissetmeli, bunun yolu da bana göre uçmak ya denizlere dalmak. Uçmaktan kastım uçağa binmek değil tabiki, ucus kıyafetleri ile uçmak ama bu gerçekten çok zor bir şey ben bile yapamadım henüz, ama denize dalmak nispeten daha kolay ve uçmakla bana göre eşdeğer bir hisse sahip, dalış yapmak da uçmak gibi. Ben dalış yaptığım zaman özgür olduğumu hissediyorum, alışık olmadığım bir dünyada uçuyormusum gibi hissediyorum, denizleri baştan keşfediyormusum gibi hissediyorum. Kimilerine korkunç gelebilir tüp ile dalış yapmak ama ben eminim bunun tadını alan insanlar korkuyu unutup anın tadını çıkarmaya başlayacaklar, hayatınızda hiç görmediğiniz balıklarla birlikte yuzecek ve hiç görmediğiniz deniz bitkilerinin göreceksiniz. Dalış yapmak çok zor değil hele ki ülkemizin her yeri denizlerle kaplı iken, bu kadar imkanınız varken mutlaka bu özel deneyimi yaşayın

       0 Puan
       • 4 Haz

        Parasutle bir ucaktan ya da bir yamactan mutlaka atlamali. Asil ozgurlugu insan kendini o bosluga biraktigi anda hisseder. Itiraf etmeliyim ki bunu ben de yapmadim cunku bunu yapabilecegimi asla sanmiyorum dusuncesi bile beni cok heyecanlandiriyor ama insanin hayatinda yapmasi gereken seylerden biri olduguna inaniyorum. UMARIM BIR GUN KENDIMDE BU CESARETI BULURUM!!! ?

        0 Puan
        • 4 Haz

         Size biraz tuhaf gelecek ama bana göre herkes hayatında bir kere ıssız bir denizde, gölde ya da ormanın ortasında ıssız bir nehirde, çıplak bir şekilde yüzmeli, hatta bunu eşinizle ya da sevgiliniz ile yaparsanız çok daha özel olur. Bu ne saçma şey diye düşünenleriniz olacaktır ama ormanın ortasında ıssız bir gölde çıplak bir şekilde yüzmek insana acayip hissettiriyor, tam anlamıyla kendinizi doğanın bir parçası gibi hissediyorsunuz, bu gerçekten çok doğal bir his, tıpkı eski atalarımız gibi. Herkesin bu doğal hissi tatmasi gerektiğini düşünüyorum ama ülkemizde biraz zor tabi, yanlış anlaşılma ihtimaliniz çok yüksek o yuzden gerçekten %100 ıssız olduğuna göre emin olduğunuz bir yerde dediklerimi yapabilirsiniz, ya da bu ülkede yapamazsınız bir yurt dışı tatilinizde yapmayı deneyebilirsiniz, eğer deneyenler olursa deneyimlerini bekliyorum ))

         0 Puan
         • 4 Haz

          Mitolojide bunu periler yapıyor ??‍♀️ ?‍♂️ Hatta bir efsaneye göre avcılık ve bakirelik tanrıçası Artemis (roma mitolojisinde Diana) bir nehirde çıplakken, avcı Acteon tarafından farkediliyor çalıları aralayıp tanrıçaya bakan Acteon Tanrıça Artemis’e yakalanıyor bunun üzerine onu bir geyiğe dönüştürüyor kaçarken köpeklere yakalanıyor ve parçalanarak ölüyor ? ?

          0 Puan
          • 4 Haz

           Sanırım ben bir mitolojik karakterim o halde ??

           2 Puan
         • 4 Haz

          Aşık olmak ama öyle aşk nedir bilmeden değil gerçekten aşık olmak. İnsanın ayaklarını yerden kesiyor yaşamı hissediyorsun dünya daha güzel bir yer haline geliyor. Bence insan ömründe 1 kere de olsa aşık olmalı ?

          0 Puan
          • 4 Haz

           Ben motor kullanana kadar motor kullanan kişilere hep kötü gözle bakardım, ‘ne anlıyor lan şu motordan ‘ derdim, taa ki bir gün yazlıkta motor kullanmak zorunda kalana kadar, arkadaş alt tarafı 10dk motor kullandim egenin bi sahil kasabasında, sağımda deniz solumda yemyeşil zeytinlikler, rüzgar püfür püfür esiyor, bütün vücudumda hissediyorum, adrenalin patlıyor, acayip bir duygu hem korkuyorum hem de acayip zevk alıyorum. O günden sonra yazlıkta düzenli olarak her motor kullandim, eve dönünce ilk işim motor ehliyeti almak oldu, şimdi harley çakması bir motor sahibiyim. Öyle tuhaf bir alet ki bu motor, idda ediyorum bir binen bir daha inemez, bence herkes ömründe bu zevki mutlaka tatmali. Eğer imkanınız varsa trafiğin olmadığı küçük ve deniz kenarı bir kasabada motor kullanın, yavaş yavaş gidin keyfini çıkarın,ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Elbette tehlikeli ama cok keyifli, kaskiniz ve sağlam ekipmanlarınız olmadan motor kullanmayın tabiki ve bilen birinden destek alın benim yaptığımı yapmayın.

           0 Puan
           • 4 Haz

            Ben herkesin şehirden uzakta ve vahşi doğanın ortasında kamp yapması gerektiğini düşünüyorum, en azından bir kere bile olsa bunun tadını mutlaka yaşamalı herkes. Kamp yapmayı sadece ucuz tatil aracı olarak görmemek lazım, doğada kamp yaptığınız süre boyunca vücudunuz bütün negatif enerjiden kurtulur. Eğer şehir ışıklarından uzakta bir bölgede kamp yaparsanız gökyüzünde milyonlarca yıldızı bir arada görebilirsiniz, işte o zaman anlayacaksınız neden herkesin kamp yapmasını istediğimi. Özellikle şehirlerde yaşayan insanlar gökyüzünün muazzam güzelliğinden bi haber yaşıyorlar, ben de öyleydim de oradan biliyorum. İstanbul’da doğup büyüdüm, tahmin edeceğiniz üzere İstanbul’da gökyüzüne bakınca 3-5 tane yıldız ya görürsünüz ya görmezsiniz, uslu bir çocuk olsanız da göremezsiniz, lanet şehir ışıkları yüzünden, 19 yaşında ilk kez bolu dağlarında kamp yapmaya gittiğimde anladım ben de gökyüzünün ne kadar muazzam bir şey olduğunu, ölmeden önce mutlaka deneyin, pişman olmazsınız.

            0 Puan

            Benzer gönderiler

            Blogio'ya Sor 9 Haz
            2 Puan
            Blogio'ya Sor 29 May
            0 Puan