Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio'ya Sor 22 Haz

Hayatında kavga etmemiş birisinin bir sokak kavgasında kazanmasını sağlayacak bazı taktikler nelerdir?

3 Puan
 • 22 Haz

  Sokak kavgasında galibiyeti sağlayacak tek taktik : Kaçmaktır!

  2 Puan
  • 22 Haz

   Çok güzel bir açıdan bakmışsınız @Açelya :) Bu da benden gelsin

   2 Puan
  • 22 Haz

   Açıkçası kavgayı hiç onaylamasam da bazı durumlarda insan kendini savunmak zorunda kalabiliyor ve mecburen kavga etmesi gereken bir durum oluşabiliyor. Eğer böyle bir durumla karşı karşıya gelirseniz bilmeniz gereken ilk şey; kavga önce psikolojik olarak başlar, psikolojik kavgayı kaybeden fiziksel kavgayı da kaybeder. Peki psikolojik kavga nasıl kazanılır? Rakip sizden güçlü olsa bile ondan korkmayacaksınız ya da korksanız bile karşı tarafa bunu hissettirmeyeceksiniz. Korkmayan, çekinmeyen ve ilk vuran yüksek ihtimalle her zaman kazanır. Mantık basittir, rakip güçlü ve siz ondan korkmadan, gerekirse ona karşı koyabileceğinizi gösteriyorsunuz, bu durumda karşı taraf demoralize oluyor, çünkü sizin ondan korkmanız için bir sebep olmadığını düşünüyor, bende cekinmediyse, benden korkmadiysa demek bildiği bir şey var ya da benden daha güçlü diye düşünüyor. Ve bu sayede rakibe psikolojik olarak üstünlük sağlamış oluyorsunuz. Psikolojiyi kazandıktan sonra eğer rakip yine de kavga etmeye gönüllü ise, ilk darbeyi vuran siz olun, şunu unutmayın sokak kavgalarında ilk vuran kişi genellikle kazanır, bu sadece bir darbe değildir çünkü, karşı tarafa niyetinizi göstermiş olursunuz. Eğer ilk vuruşta sağlam bir darbe vurursanız, karşı taraf zaten iyice afallayacak, psikolojik savaşı da kaybetmenin etkisi ile, sizden güçlü olsa da sizden korkmaya başlayacak, sizden korkup çekinmesi de sizin için yeterli zaten. Cesaretini toplayıp size daha fazla üstünlük kurmayı denemeyecektir, büyük ihtimalle ilk fırsatta kaçacaktir. Kavgayı güçlü olan değil daha akıllı ve cesur olan taraf kazanır. Kas yığını da olsanız eğer cesaretiniz yoksa kaslarınız gösterişten öteye geçemeyecektir.

   2 Puan
   • 22 Haz

    Daha önce hiç kavga etmediğinizi ve tecrübesiz olduğunuzu belli etmeyin bence aksi takdirde eşek sudan gelinceye kadar dayak yersiniz. Yapmanız gereken şey cesur durmak. İlk olarak böyle bir durumda hemen gardınızı alın, tıpkı bir boksör gibi sağlam durun. Bu şekilde gardınızı alarak durmanız karşı tarafa sizin onları tokat manyağı yapabileceğinizi gösterecek. Çünkü bu bir boksör duruşu ve sizin bunu yapmanız karşı tarafı korkutacaktır sizin tecrübeli bir boksör olduğunuzu düşünecektir. Ve hiç kimse tecrübeli bir boksör ile kavga etmek istemez diye düşünüyorum, her ne olursa olsun asla cesaretinizi yitirmeyin, rakip bir adım gelse siz iki adım gidin üzerine. Eğer kavgaya başlarsanız elinizi çabuk tutun ve hemen rakibin dizine güçlü bir tekme atın, bu tekme rakibin ayakta kalmasını zorlastiracaktir. Dizinin acısı en az 5 dakika devam edecektir, siz de bu süre boyunca allah ne verdiyse pataklayin durun işte, 50 tane vuracağıniza 1 tane sağlam vurun ve her zaman soğuk kanlı olun. Not: kavga etmeden dövüşün..

    1 Puan
    • 23 Haz

     Eğer gerçekten nefsi müdaafa içinse ve karşısındaki kişi erkekse direkt yumurtalıklarına sert bir şekilde tekme atmasını söylerdim. Hiç bir erkeğin buna dayanabileceğini sanmıyorum

     0 Puan
     • 23 Haz

      Kısır olur büyük günah

      0 Puan
      • 23 Haz

       Çeneye ya da burna yumruk şeklinde de çalışılabilir bu da çok etkili bir yöntem

       0 Puan

      Benzer gönderiler