Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio'ya Sor 5 May

Hangi şarkı 10 numaradır, ama neredeyse kimse duymamıştır?

1 Puan
 • 5 May

  "Yavuz Çetin -Yaşamak İstemem" Bundan 3-5 öncesine kadar Yavuz çetini ve şarkılarını çok az kişi bilirdi ve dinlerdi. Bildiğim kadarıyla geçtiğimiz yıllarda bir dizide şarkısının yayınlanması üzerine nispeten ünlenmiştir. Bu adam Türkiye'nin ve dünyanın en büyük Blues'cularından biridir. Onun gibi gitar çalan adam gelmedi ülkeye. Kendisi son albümü olan "Satılık" dan sonra 2001 yılında boğaz köprüsünden atlayarak intihar etmiştir. Satılık albümünün en dikkat çekici şarkısı ise; " Yaşamak İstemem" oldu. Kendisi bu şarkıda neden intihar ettiğini anlatıyor adeta.

  2 Puan
  • 5 May

   Ülkemizde sadece benim bildiğime emin olduğum bir şarkı var. Bugüne kadar herkeslerden sır gibi sakladım. İlk defa burada açıklıyorum "Pat Boone" amcamızın 1961 yılında seslendirdiği "Speedy Gonzales" şarkısı. Pat Boone amcamız bu şarkı ile 1960'lı yıllarda Amerika'da fırtına gibi esiyordu. Dünyanın en neşeli şarkılarından biridir. Pop, Jazz ve Country severlere duyurulur efendim

   1 Puan
   • 6 May

    Hiç kimse duymadı demek olmaz belki ama bu şarkı kasinlikle Darrel Scott'ın seslendirdiği "You'll never leave Harlan alive " şarkısıdır ve 10 numara bir şarkıdır. İnsanda değişik duyguları harekete geçirir. Keşfettiğim için çok mutluyum.

    0 Puan
    • 5 May

     Sadece gerçekten Türkçe- Metal severlerin bildiği bir şarkı; "Pickpocket- Benim Dünyam" Alt yapıları ve şarkıları çok iyi, vokal çok iyi ama ne yazık ki ufak bir azınlık dışında pek kimse bilmiyor. Dinleyin bu adamları, pişman olmazsınız.

     0 Puan
     • 5 May

      Yıllar önce bir cafede dinlediğim bir grubun şarkısı ; "Retrica- Sensizliği 8 Geçe" Grubun solisti Teoman vari bir adam, ses tonu da Teoman' a çok benziyor. Bu şarkıyı kimsenin duymadığına eminim. Umarım hak ettikleri yere gelirler.

      0 Puan

      Benzer gönderiler

      Blogio'ya Sor 5 May
      0 Puan
      Blogio'ya Sor 6 May
      0 Puan