Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio'ya Sor 23 May

Haftada dört gün çalışmaya geçilmesi sizce iyi olur mu?

3 Puan
 • 24 May

  Bizim halkımız alışmış 6 gün çalışmaya. 4 güne inerse, halkın yarısı sudan çıkmış balığa döner bence. Düşünsenize, haftanın kalan üç günü evde ne yapacaklar? Boşanmalar artar kavgalar nedeniyle. Haftada 4 gün iş, kalan 3 gün ise çocuklarla hobi ve aktiviteler için ayrılırsa fena olmaz aslında.

  0 Puan
  • 24 May

   Bence çok saçma olur. Biz Norveç veya Danimarka değiliz kardeşim, gerçekçi olmak lazım. Bu ekonomi ile haftada değil 7 gün 9 gün bile çalışsak yetmez bize. Burası Türkiye!

   0 Puan
   • 24 May

    Bence çok yerinde bir karar olur. Bu sisteme geçiş olursa, 9-10 gün süren bayram tatillerine de son verilir. Dünyanın hiçbir yerinde yok bu kadar uzun tatiller. Dünyanın en saçma olayı bence. Hafta sonu tatilleri ve standart senelik izinler yeterli olur.

    0 Puan
    • 24 May

     maaşlarda kesinti olmayacaksa elbette 4 gün çalışmak süper olur. ama bizim patronlar kesin maaş kesintisine gider. asgari ücret bile düşebilir. eğer öyle olacaksa, hiç değişmesin bence. bu maaşla zor geçiniyoruz zaten. kesinti olursa aç kalırız.

     0 Puan
     • 23 May

      4 gün çalışıp, kalan 3 gün ne yapacağız? yan gelip yatacak mıyız? bu soruma cevap verirseniz eğer, size fikrimi net olarak söylerim. çünkü haftada 3 gün tatil yapmak, çok fazla olur. ama eğer bu 3 günü değerlendirecek farklı aktiviteler olursa ve elbette maaş kesintisi olmayacaksa neden olmasın. zaten çoğu Avrupa ülkesi bu sisteme geçmeye başlarılar bile.

      0 Puan
      • 23 May

       haftada 4 gün çalışmak güzel ama bunun alt yapısını sağlamak önemli. şu an Türkiye’nin mevcut durumu bunun için hazır mı? tartışmaya açık bir durum.

       bana sorarsanız şimdiki sistem ideal. ama hafta sonu çalışmayı komple kaldırmak gerekir. cumartesi - pazar günleri çalışanların dinlenme günü olmalıdır. hala çoğu özel sektörde maalesef bu hala var.

       0 Puan

       Benzer gönderiler

       Blogio'ya Sor 29 May
       0 Puan