Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio'ya Sor 12 May

Evrenle ilgili en şaşırtıcı gerçek nedir?

1 Puan
 • 15 May

  Gözlemlenebilir evren, evrenin sadece %15'ini oluşturuyor, geriye kalan %85,i göremiyoruz ve hakkında hiçbir şey bilmiyoruz. Gözlemlenebilir evrenin içerisinde milyarca galaksi ve bu galaksilerin içinde trilyonlarca yıldız sistemi vee bu yıldız sistemlerinin içinde katrilyonlarca gezenin olduğunu biliyoruz, tekrar ediyorum evrenin sadece %15 lik Gözlemlenebilir küçük bir kısmında.. Geriye kalan %85 i düşünmek adamı delirtir

  0 Puan
  • 12 May

   Size bir şey söyleyeyim mi? İnsanoğlunun yaptığı bunca kötülüğe rağmen, dünyanın hala ayakta kalabilmesi bile evrenin bir mucizesidir. Hayvanlara yapılan işkenceler, doğayı kendi ellerimiz ile katletmemiz ve daha birçok kötülüğe sebep oluyoruz. Buna rağmen hala dünyamız varlığı koruyor. Bence evrenin en büyük mucizesi bu olsa gerek.

   0 Puan
   • 12 May

    Jüpiter gezegeninin aslında diğer tüm gezegenlerden daha ağır olduğunu bilgisini vererek sizi bilgilendireyim. Ayrıca saniyede bir yıldızın yok olduğunu da belirteyim. Her zaman burada olmayabilirim ona göre:)

    0 Puan
    • 12 May

     Yerçekimi olmayan uzay, atmosferi olmayan ay, soğuk ve itici Mars, onlarca bilinmeyen farklı gezegenler, 200 milyar galaksi ve milyarlarca yıldız. Off bunları sayarken bile kafam karıştı vallahi. Evrenin kendinizi başlı başına şaşırtıcı bir gerçek değil midir zaten?

     0 Puan
     • 12 May

      Evreni çözmek, onu anlamak ve hakkında bilgi edinmek gerçekten çok zordur. 200 bin sene önce yaşayan Neandertal insanının şu an mecliste milletvekili olduğunu düşünsenize? Sürekli evrim geçiren insanoğlunun şimdiki zamandaki durumunu görselerdi, sanırım önceki nesillerimiz bu günlere gelmeden kendilerini imha ederlerdi.

      0 Puan

      Benzer gönderiler

      Blogio'ya Sor 7 May
      0 Puan