Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio'ya Sor 13 May

Evlilikte kadın maaşını kocasına vermeli mi?

0 Puan
 • 13 May

  bence herkesin parası kendisinde kalmalı, yalnızca ortak giderler için para verilmeli

  0 Puan
  • 13 May

   Bence kazanılanlar ortak para değil; kişilerin bireysel parasıdır. aksi durumda kadın ya da erkek bir şey almak istediğinde eşinden para istemek zorunda kalabilir. evin giderlerini düzenli olarak belirlemeli ve maaş alınca belirli bir kısmı birikime, bir kısmı da giderlere ayrılmalı. geri kalan kısmı ise kişilerin kendi parası olmalı. naçizane düşüncem bu şekilde.

   0 Puan
   • 13 May

    Ailede senin paran benim param asla olmamalı. Biz eşimle sevgili iken okulda bile harcliklarimizi birleştirir ortak harcardik. Askerde harcligimi bile o gönderdi. Sonra maaşla çalışmaya başladık. Ben maaşımı alıp ona verdim çünkü o benden daha tutumluydu. Sonra kendi işimizi kurduk bütün finansal işleri ben yürüttüm. Ve 23 yıldır bu böyle devam ediyor. Ev aldık araba aldık, iş kurduk ama Bir gün bile para yüzünden tartismadik. Eşler birbirine güvenir ve şeffaf olursa paranın kimde nasıl olduğunun hiçbir önemi olmaz. Güven ve şeffaflık olmadıktan sonra verse de kaos vermese de kaos olur. Para için guvenemeyecin birisi ile nasıl evlenirsin ki zaten. Nasıl ona kendini emanet edersin. Evlilik saçmalık olur.

    0 Puan
    • 13 May

     Çok garip bir soru bence. üniversite arkadaşınla ortak eve mi çıkıyorsun, yoksa evleniyor musun belli değil.... Bence herkesin parası kendisinde kalmalı. ev içindeki giderler için ortak olarak bir meblağ ayırılmalı ve bu şekilde devam edilmeli. ayrılınca kadın ya da erkek bomboş ceplerle ortada kalıyor sonra.

     0 Puan

     Benzer gönderiler

     Blogio'ya Sor 7 May
     0 Puan
     Blogio'ya Sor 7 May
     0 Puan