Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio'ya Sor 17 Haz

Erkekler neden hep kız çocuk ister?

3 Puan
 • 17 Haz

  Sanırım erkeklerin genelinin kız çocuğu istemesindeki ana neden, kız çocuklarının babaya daha düşkün oluyor olmaları. Ben şu an evli olmama rağmen ilerisi için hayal kuruyorum ve ikiz kızlarım olsun istiyorum. Ama benim nedenim beni annelerinden daha çok sevmeleri için değil, eşimin güzelliğinin devam etmesi. Yani şu anki kız arkadaşımın tabi. Çok güzel bir duygudur ya, düşünsenize eve bir geliyorsunuz dünyalar güzeli karınız ve onun küçük güzel versiyonları, insan özeniyor. Bi de hep kızlarımla yemek yapmayı hayal ederim, anneleri uyurken kızlarımla sabah kahvaltısı hazırlayıp annelerine sürpriz yapmayı hayal ederim... Peki tüm bunları hayal ederken kız arkadaşımın bana küs olması ?

  1 Puan
  • 17 Haz

   Cevap çok basit çünkü kızımın kahramanı olmak istiyorum, annesinin kahramanı olduğum gibi ? üstelik kız çocukları babaya düşkün olur derler, bununla ilgili bir şey okumuştum, kız çocuklarının babayı, erkek çocukların da daha çok anneye düşkün olmalarının sebebi psikolojikmis, mesela erkek çocuk koruma iç güdüsü ile anneye daha düşkün olurmuş, baba nasılsa güçlü, kendi başının çaresine bakabilir diye düşünürmüş. Kız çocukları da babam beni daha iyi korur düşüncesi ile birlikte ve babama daha çok yardımcı olabilirim düşüncesi ile babaya düşkün olurmuş . Bunların yanı sıra kız çocuğu eve ayrı bir neşe katar sanki, kızım beni daha çok sever, annesi kıskanır falan, evde sürekli tatlı bir çekişme olur. İnşallah bana da nasip olur.

   1 Puan
   • 17 Haz

    Erkek çocuklar kendini babaya karşı rakip görebiliyor özellikle Freud’un psikoseksüel gelişim süreci üzerine teorisinde de var bu. Erkek çocuklar fallik dönemde baba tarafından kastrasyon edilme korkusuyla babaya karşı korku hissedebiliyorlar hatta çocuk baskılandığını hissedebiliyor. Kız çocuklarda da tam tersi o da anneyi rakip görüp babaya düşkün olabiliyor. Bu konuya dair Freud’un analizi bu şekilde. Büyük bir ihtimal erkeklerin kız çocuk istemesinin sebebi kızların babaya erkeklerden daha düşkün olmasından kaynaklı olmasından olabilir

    0 Puan

    Benzer gönderiler