Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio'ya Sor 23 Haz

Birisi "Sizi seviyorum" derse, ama karşılığını söylemeye hazır değilseniz, ne yanıt verirsiniz?

5 Puan
 • 23 Haz

  Birisi bana beni sevdiğini söylüyorsa ve ben de onu sevmiyor ve sadece arkadaş olarak görüyorsam bunu ona açıkça söylerim. Sevmiyorsam sevmiyorumdur bu gökten zembille inecek bir şey değil

  3 Puan
  • 23 Haz

   Bu tamamen karşımda ki kişiye bağlı, ona karşı ne hissettiğime bağlı açıkçası. Eğer beni sevdiğini söylüyorsa demek ki beni uzun süredir tanıyor, aynı şekilde ben de onu tanıyorum ki ne yanıt vereceğimi bilmiyorum. Bu durumda karşımda ki kişiyi üzmemek için elimden geleni yapmaya çalışırım, ya da bu konuyu başka bir zaman diliminde daha ayrıntılı bir şekilde konuşmayı teklif ederim. Beni seviyorsa zaten başka zaman konuşmayı kabul edecektir.

   3 Puan
   • 23 Haz

    Bizi mi? Yalnızca beni seviyorsa bi tanışabiliriz bence. 27 yaşına geldim biz de birini sevelim artık ya huu ?‍❤️‍? Şansımız bol olsun derdim herhalde ?

    2 Puan
    • 23 Haz

     Nazım Hikmet’in Tahir ile Zühre Meselesi şiirinden bir alıntı yapardım
     “Yani sen elmayı seviyorsun diye
     elmanın da seni sevmesi şart mı?
     yani Tahiri Zühre sevmeseydi artık
     yahut hiç sevmeseydi
     Tahir ne kaybederdi Tahirliğinden?
     Tahir olmak da ayıp değil Zühre olmak da
     hattâ sevda yüzünden ölmek de ayıp değil.”

     2 Puan
     • 23 Haz

      Valla benim gibi sevgiye aç birine, biri gelip de seni seviyorum derse, mutluluktan ağlarım herhalde.. Ve böyle bir fırsatı da kaçırmam. Kucağına atlamamak için kendimi zor tutarım, ama asla belli etmemeye de çalışırım ki adam korkup kaçmasın. Bir daha böyle bir fırsat bulamayabilirim. Maalesef ben her zaman karşılığını söylemeye hazırım, açım lan sevgiye napayim. Hayatım boyunca birinin beni sevmesini bekledim..
      Sanırım verilecek en güzel cevap yarın birlikte bir çay içip konuşabiliriz, böylece birbirimizi daha iyi tanıyabiliriz, olur.

      2 Puan
      • 23 Haz

       Şaşırırım, gülümserim ve teşekkür ederim ama senin hakkında hiçbir bilmiyorum derim. Ardından ne kadar süredir beni sevdiğini sorarım. Neden beni sevdiğini sorarım. Tanımaya çalışırım kendisini, ilgi alanlarını sorarım. Verdiği cevaplardan az buçuk kafamda bir şeyler oturur zaten. Bir de kılık kıyafeti benim için çok önemli, yani beni sevdiğini söylemek için benim yanıma gelirken dış görünüşüne önem vermeli, eğer gerekli önemi göstermisse, kendisini tanımak istediğimi söylerim, beni seviyor olmanız çok hoş ama şu anda size söyleyebileceğim tek şey sizi tanımam gerekli yanıtı olur. Dediğim gibi eğer bütün kriterleri sağlıyorsa böyle yanıt verirdim. Ama potansiyel hiç yoksa bence uzatmanın anlamı yok, direkt olarak teşekkür eder ve su an böyle bir şey düşünmediğimi söylerim ki umutlanmasin boşu boşuna. Ama kaba olmanın da anlamı yok tabi nazik bir şekilde karşıda ki insanı, sizi sevdiğine pişman etmeden bunları ifade etmek gerekli. Sevmek suç değil sonuçta, nazik olmak gerekir.

       2 Puan
       • 23 Haz

        Şu an ne diyeceğimi bilemiyorum bana biraz zaman verir misin kırılmanı istemem derdim

        2 Puan
        • 23 Haz

         Bana biri beni sevdiğini söylese ve ben de onu sevmiyorsam ona daha önce o gözle bakmadığımı bunu biraz düşünmem gerektiğini söylerim. Seven insan sevdiği insanın bir kelimesine bile kırılabilir bunu hissedebilen biri olarak seçtiğim kelimelere çok dikkat ederdim

         2 Puan
         • 23 Haz

          Beni sevdiğini söylüyorsa uzun süredir, bu konuşmayı yaptığını düşünürüm, demek ki uzun zamandır beni seviyor ve açılmak için fırsat kolluyor diye düşünürüm. Burada bence yapılmaması gereken ilk şey karşıda ki kişiye onu tanımadan umut vermek. Ben karşımda kişiye öncelikle teşekkür ederim, ardından kendimden bahsederim, nasıl biri olduğumu anlatırım ve ona ne düşündüğünü sorarım. Ardından onu tanımaya çalışırım onunla sohbet etmek isterim. Yani bence yapılması gereken şey bu. Çünkü karşıda ki kişi soru sormuyor, evlenme teklif etmiyor, sadece duygularından söz ediyor, bu durumda da karşıda ki kişiyi üzmeden, duygularıyla oynamadan onunla sohbet etmek gerekli.

          2 Puan
          • 23 Haz

           Eğer ona karşı içimde ufacıkta olsa bir şeyler varsa bunu düşünmek için "zaman ver bana" derim. Ama ben bu konularda yaralı olduğumdan eksik etek takılıyorum. Yani uzak duruyorum. Yeterince yaralandım zaten, emin olmam lazım iyice.

           1 Puan
           • 23 Haz

            Benim de onu sevmem için tanışık olmam lazım hoşlanma ve aşk ayrı sevmek ayrı bir şey insan tanımadığı insanı sevemez bi ihtimal aramızda bir şeyler olur düşüncesiyle hoş tatlı bir bey ise belki ben de onu sevebilirim diye onunla tanışmak isterim. Tabii bunun için bir de sevdiğinden emin olmam gerek

            1 Puan
            • 23 Haz

             Gönül isterdi ki; ben de seni seviyorum uleeeyn deyip sarılalım ama öyle olmuyor işte o işler. Ben malım, beni sevdiğine göre büyük ihtimalle ben onu seviyorumdur. Bende de bi huydur vardır, lafı hiç eveleyip geveleyemem, baktım ben onu sevmiyorum ve hiç olacağı yok, direkt derim abla kusura bakma; ‘ I dont love you ‘ . Hayvan gibi söylemem tabi, alıştıra alıştıra daha insanı bir şekilde neden olmayacağını anlatırım, kliselere bağlarım, sorun siz de degil, bende derim..

             1 Puan
             • 23 Haz

              Bir an kilise diye okudum ne alaka diyorum mum yakıp dilek mi dileyecek ağaçlara çaput mu bağlayacak diye düşündüm ?

              2 Puan
             • 23 Haz

              O an onun hislerinin karşılıklı olmadığını söylerim, sevmiyorsam bunu ona hemen o an söylerim yoksa umut edecek ve belki de benim ona olumlu yanıt vereceğimi düşünecek. Sevilenin sevene bunu yapmaya hakkı yok diye düşünüyorum en iyisi o an ona hislerinin karşılıksız olduğunu söyleyip bana dair umut beslemesinin önüne geçmek yoksa daha çok üzülür

              1 Puan
              • 23 Haz

               Ben tamam demiştim ?

               1 Puan
               • 28 Haz

                Benim başıma böyle bir olay geldi içimi de bir hayli yaktı açıkçası bundan yıllar önce bir arkadaşım vardı yakın arkadaşım sürekli beraberdik yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi o zamanlar da benim sevdiğim ama kimseye anlatamadığım bir kız vardı ama kızı bir görseniz o kadar güzel bakıyor ki o kadar güzel saçları vardı ki insanın başını döndürecek cinsten neyse gel zaman git zaman bu kıza karşı içimdeki hisler giderek arttı artık açılmak istiyordum sevgimi paylaşmak istiyordum tam cesaretimi toplayacaktım ki önce arkadaşıma anlatmak istedim ilk bilen o olsun istedim ve anlattım oda açıl dedi bu zamana kadar beklemen hata dedi ve cesaretimi toplayıp gittim yanına arkadaşımla uzaktan gördük ve arkadaşım şok oldu bu kız mıydı sevdiğin dedi evet neden bu kadar şaşırdın diye sordum arkadaşımın da sevdiği açılmayı beklediği kız oymuş bir iki kere muhabbet etme şansları da olmuş ben bunu öğrenince yıkıldım ne kadar sevsem de arkadaşım çok iyi niyetli bir insan kalbini kıramazdım sevgimi içime gömüp gitmem lazımdı ve ona ben bu işte yokum için rahat olsun hiçbir şekilde hamlem olmayacak dedim ve uzaklaştım 2 hafta boyunca arkadaşımla bir kere bile konuşmadık bir gün okula yakın bir sahilde otururken kız yanıma geldi ve oturabilir miyim dedi şok olmuştum utanarak tabii ki dedim seninle bir şey konuşmam lazım dedi konuş dedim bunu söylemek çok zor ama senden çok hoşlanıyorum uzun zamandır bekliyorum dedi ve o an kalbim yerinden çıktı bildiğin aşık olduğum kız arkadaşım için vazgeçtiğim kız bana beni sevdiğini söyledi ne diyeceğimi bilemedim ve oradan uzaklaştım iki gün sonra tekrar yanıma geldi cevap vermeyecek misin bir şey demeyecek misin dedi arkadaşıma bir söz vermiştim ne kadar ben de seni çok seviyorum demek geldiyse de dilimin ucuna benim sana karşı böyle bir hissim yok arkadaşımın sevdiği kızsın sen dedim ve oradan uzaklaştım o arkadaşımla o zamandır beri konuşmadık yüzüme bakmadı onun içine böyle bir acıya katlanmışken.

                0 Puan
                • 25 Haz

                 teşekkür ederim. teşekkür etmekten zarar gelmez

                 0 Puan

                 Benzer gönderiler