Güncellemek için aşağı sürükleyin

Blogio'ya Sor 6 May

Bir kere fark ettiğinizde bir daha gözardı edemeyeceğiniz şey nedir?

0 Puan
 • 6 May

  Şu mübarek Ramazan günlerine de atıfta bulunarak söyleyeyim. Mesela orucunu bozarsan 61 gün kefaret orucu tutmak zorundasın. Bunu öğrendiğimde 6. sınıfa gidiyordum, o dönemlerde ve öncelerinde bir çok orucunu bozan ben, din dersinde hocamızın, orucu bozmanın günahlarını anlatması ve üstüne; 'orucunu bozarsan 61 gün kefaret orucu tutmak zorunda kalırsın' demesi üzerine hayatımın şokunu yaşadım. 1 gün için 61 gün oruç tutulması gerektiğini öğrendikten sonra bunu gözardı edemedim haliyle .

  0 Puan
  • 6 May

   Fark ettiğinizde artık çok geç olan, gözardı etmeyişinizin bir öneminin olmadığı bir durum var. (En azından benim için böyle oldu.) Ailenizin her şeyden daha önemli olduğu durumu. Kaybettikten sonra bunu fark etmek bir işe yaramıyor tabi, keşkelerle baş başa kalıyorsunuz. Aile her şeyden daha önemli, bunu gözardı etmeyin, benim gibi çok geç fark etmeyin.

   0 Puan
   • 6 May

    Sevdiğiniz insanlar hatta aşık olduğunuz insan asla sizin onları tanıdığınız gibi kalmıyor. Siz saf gibi öyle olacağını düşünüp beklerken onlar bir virüs gibi çok hızlı mutasyona uğruyorlar. Ama ağır bir darbe yedikten sonra fark ediyorsun ki herkes değişir yeter ki buna uygun bir ortam oluşsun. Herkes her şeyi yapabilir, bunu engellemeye çalışmaktansa akışına bırakmak mutluluğun kaynağı. Bu tavsiyemi hiçbir zaman gözardı etmeyiniz.

    0 Puan
    • 6 May

     Kısa ve net olarak yaşlanmak. İnsan yaşlanacağını hiç düşünmez ve yaşlanırken de bunu hissetmez ta'ki tamamen yaşlanıncaya kadar. Artık yaşlısınızdır ve bunu gözardı edemezsiniz, yaşınıza göre yaşamak zorundasınız. Geçmişinizde ne kadar enerjik ve sosyal biri olduğunuz aklınıza geliyor ve şimdi merdivenlerden bile destek alarak çıkıyorsunuz.

     0 Puan

     Benzer gönderiler

     Blogio'ya Sor 7 May
     0 Puan
     Blogio'ya Sor 7 May
     0 Puan