Güncellemek için aşağı sürükleyin

Bitcoin 27 Tem

Swipe (SXP) Coin Nedir?

Kripto para piyasasında Swipe coin ya da namı diğer SXP coin yaptığı geliştirmeler ve anlaşmalar ile son zamanlarda epey konuşuluyor. Swipe SXP coin nedir, gelin bunu inceleyelim. 

Swipe (SXP) Coin Nedir?

Swipe SXP coin kullanıcılara çoklu cüzdan desteği ve Visa banka kartı sunan bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Bir Swipe kartı ile dilerseniz Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Lumens ve Tron dahil olmak üzere birçok kripto para birimi ile harcama ya da al-sat işlemi yapabiliyorsunuz. Swipe cüzdanı kullanıcılar için geleneksel bir banka hesabı görevi görüyor ve geleneksel bankacılık hizmetlerine erişim sağlıyor.

Swipe, ağını yönetmek için Ethereum blok zincirinden yararlanıyor. Diğer kripto paralar ile işlem yaparken bir çekim ücreti tahsil eden Swipe, kendi alım / satımlarında ise bir çekim ücretine sahip değil.

Swipe SXP Coin
Swipe SXP Coin

Kripto para piyasasında müşteri hizmetlerinin büyük önem taşıdığını düşünen firma, bu konuda en iyisini yapmak üzere çalışmalar gerçekleştirdiğine özel vurgu yapıyor.

Swipe Banka Kartı Mağazalarda Nasıl Kullanılıyor? Bekleme Oluyor mu?

Klasik kripto para işlemlerinde bildiğiniz üzere işlemlerin gerçekleşmesi biraz zaman alabilir ve bu zaman o andaki yoğunluğa göre değişkenlik gösterir. Yani bir mağazadasınız ve alışverişinizi Swipe banka kartı ile yapıyorsunuz diyelim - kartı geçirdikten sonra yarım saat beklemek istemezsiniz değil mi?

Daha da önemlisi, fiat işlemleri, yani devletlerin kontrolünde olan para birimleriyle olan işlemler doğrudan gerçekleştirilemez. Swipe kartı bu anlamda oyunun kurallarını değiştiriyor, ve işte bu gibi kullanımlarda Swipe kart avantajı öne çıkıyor.

Swipe Visa Banka Kartı
Swipe Visa Banka Kartı

Swipe zincir dışı ve zincir içindeki fonksiyonlarını kullanıcıları için bir arada sunarken iki katmanlı bir yaklaşım kullanıyor, ve bunu Swipe Token (SXP) ile sağlıyor. Zincir dışı kullanımlarda desteklenen kripto paralar anında dönüştürülebiliyor ve bu sayede Swipe kart satış noktalarında hemen kullanılabiliyor.

Öte yandan platformda Swipe ağı aktif hale getirilrse, kullanıcılar bir akıllı kontrat cüzdanına sahip oluyorlar. Bu cüzdan zincir içi işlemlerde fonksiyonlarını yerine getirirken SXP'yi doğrudan kullanabiliyor. Swipe ağı üzerindeki fonksiyonların kullanımı esnasında SXP ücretlerinin büyük bir bölümü (%80) otomatik olarak yakılarak deflasyonel bir tedarik modeli yaratılıyor.

Swipe Visa Banka Kartı Hangi Ülkelerde Geçerli?

Swipe Visa banka kartı günümüz itibariyle Avrupa Ekonomik Alanı içindeki 31 ülkede kullanılabilmekte. Banka kartları Visa ödeme sisteminde asil üye statüsüne sahip Contis Financial tarafından veriliyor. Swipe Euro, İngiliz Sterlini, ABD Doları, Kore Wonu ve Filipin Pezosu olarak işlem emirlerini de destekliyor.

Swipe Visa banka kartı henüz ülkemizde hizmete sunulmamış olsa da, firma yeni bölgelerde de kartların en kısa zamanda hizmete girmesi hususunda çalışmaların devam ettiğini bildiriyor. Ayrıca yakın gelecekte bu hizmet Asya ve Kuzey Amerika'da da başlatılacak.

Swipe (SXP) Coin Nasıl Alınır?

Swipe coin Binance, Bithumb, Kucoin ve Bittrex başta olmak üzere bir çok kripto para borsasından satın alınabiliyor. Ama özellikle Türkçe desteğine verdiği önem ve işlem kolaylığını dikkate alırsak elbetteki Binance platformu bu anlamda ön plana çıkacak bir kripto para borsası olarak söylenebilir.

Swipe ve Binance Ortaklığı Ne Anlama Geliyor?

Binance ve Swipe şirketleri, fiat para birimleri (devletlerin kontrolünde olan para birimi) ve dijital varlıklar arasındaki boşluğu doldurarak kripto para birimini daha da erişilebilir hale getirmek için güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Bu özellikle geleneksel finansal sistem üzerinden yürütülen kripto para birimi işlemleri için geçerli hale geldi.

Güçlerini birleştiren şirketler, misyonlarından birinin de kripto para birimini halka açık hale getirmek olduğunu söyledi ve bu süreçteki anahtar rollerden birinin kripto-fiat ağ geçitleri tarafından oynanacağını bildirdi. Fiat para transferlerinin kolaylıkla yapılabilmesi, kullanıcılarına kullanma ve aktarma işlemleri açısından kolay işlem yapmasını sağlayacaktır.

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Swipe’ın bu ortaklıkta büyük adımlar attığını, ticaret ve kripto para birimi arasındaki boşluğu kapatmaya yardımcı olduğunu ve sektörü büyütmek için çabaladığını ifade etti. Binance’in temel değerlerini paylaşan Swipe ekibi ile gelecekte büyük başarılara imza atacaklarının da sözünü verdi.

Öte yandan, Swipe CEO'su Joselito Lisarondo, Swipe’ın misyonlarından birinin de Swipe üzerinden gerçekleştirilecek kripto para ve fiat para işlemlerini eş zamanlı hale getirmek olduğunu söyledi.

Bu ortaklıkla birlikte Swipe, kendi platformuna BNB’yi (bir kripto para türü) ekledi ve kullanıcıların SWIFT ve SEPA (Tek Euro Ödeme Alanı) transferleri ve sabitlenmiş banka hesapları aracılığıyla BNB satın almasına ve satmasına olanak tanımaya başladı ve dünya çapında 50 milyondan fazla noktada fiat ödemeleri için BNB'yi açtı.

Swipe Coin Kimin Tarafından Kuruldu?

Joselito Lizarondo'un CEO'luk görevini üstlendiği Swipe şirketinin yönetim kadrosunda John Khenneth, Anecita Sotomil, Eric Adolfo, Danilyn Gervo, Nicole Del Rosario, Gerald Paran, Jann Balon ve Juvelyn Yrigan gibi isimler bulunuyor.

1 Puan

Benzer gönderiler