Güncellemek için aşağı sürükleyin

Bitcoin 22 May

Bitcoin Neden Ani Fiyatlamalar Yapıyor?

3 Puan
 • 24 May 24 May

  oldukça normal bişey mevcut şartlara göre her şeyin fiyatı inip çıkıyor. örneğin altın 3 ayda %30 çıktı kimse altına balon demiyor.

  0asdasdsa 0 Puan
  • 23 May 23 May

   resmi verilerden ziyade insanların duygularıyla alışveriş yaptıkları için olabilir mi? nesnel hiçbir dayanağı olmayan ve sürekli duygusal al-sat yapılan bir piyasa

   0asdasdsa 0 Puan
   • 24 May 24 May

    bu konuda kısmen haklısınız ama bunu söylerken yeni ortaya çıkmış bir maden olduğunu kabul etmeniz gerekiyor. bu bir çağın başlangıcı aslında, kimse eski çağlarda altını bulduk hemen takas için kullanalım diyemez

    0asdasdsa 0 Puan
   • 23 May 23 May

    borsadan bir örnek verelim, bir şirketin battığı duyumları çıkarsa o kağıt dipleri görür. aynı şekilde o şirketin büyük bir fon ile ortak çalışmaya başladığı duyumu yayılırsa o şirketin hisseleri tavan yapar. normal bir hisse için bu 3 yılda bir olur ama bitcoin için neredeyse her gün olur :)

    0asdasdsa 0 Puan
    • 23 May 23 May

     çünkü bir hayal ürünü ve beklentileri şüpheye düşürecek en ufak birşeyde fiyat çakılıyor veya umutları arttıracak en ufak bir haberde fiyatlar tavan yapıyor.

     haber fiyatlamaları normal borsalarda da vardır ama bu kısıtlıdır. hatta en sık gördüğümüz örneğini dolar üzerinde açıklayabiliriz.

     tüik ilgili dönem verilerini açıklar, mb rezervleri iyi seviyededir ve faizlerin düşeceğine kesin gözüyle bakılır. henüz daha faizler düşmeden kurda oynama başlar. ancak bu oynaklık maksimum %2 olacaktır. faiz indirim açıklandığında ise fiyatlar değişiklik göstermez çünkü o haberin fiyatlaması yapılmıştır.

     ancak bitcoin de durum tam tersidir.
     örneğin binance borsasının hacklendiğine dair haberler servis edilir, 100.000 BTC çalındığı söylenen bu haber duyulur duyulmaz herkes elindeki lotları en yüksek fiyattan satmanın peşine düşer. sonuç olarak talebin olmadığı arz'ın ise zirve yaptığı bir dünya fiyat %30-40 çakılır. hiç bir borsada savaş bile çıksa bu denli anlık düşüş yaşanamaz.

     siz hiç 1 milyar dolar x bankasından hortumlandı diye doların ekstrem bir düşüş yaşadığını gördünüz mü? göremezsiniz çünkü dolar hayal değil ve ayakları yere basıyor. bitcoin ise tam tersi

     0asdasdsa 0 Puan
     • 22 May 22 May

      zamanla oturacağını düşünüyorum. kripto para fikri henüz çok yeni birşey, insanların inanması kabullenmesi oldukça fazla zaman alacak. insanlar kabullenene kadar manipülatif bir piyasa olarak yoluna devam edecek btc bu güveni sağladığında asıl büüyk sıçrayışını yapıp zırvede kalacak. ben buna inanıyorum

      0asdasdsa 0 Puan
      • 22 May 22 May

       olmayan bir şeye var muamelesi yaptığımız düşünülüyor. aslında yatırımcıların çoğu bitcoin'e inanmıyor. bundan dolayı en ufak olumsuz haberde hemen elimde bulunan lotları satmalıyım moduna giriyorlar.

       0asdasdsa 1 Puan
       • 24 May 24 May

        inanılmıyor dediğiniz ürün milyarlarca lira aktif büyüklüğe sahip biraz mübalağa yapıyorsunuz

        0asdasdsa 0 Puan
       • 22 May 22 May

        belki de bir balon olduğu içindir, inanılmaz derecede ani iniş çıkışları var bu kadar hızlı hareket eden bir döviz tipi ancak balondur

        0asdasdsa 0 Puan
        • 22 May 22 May

         çünkü dünyanın görüp görebileceği en manipülatif piyasalardan birisi, en ufak haberden etkileniyor %10-20 lerin üzerinde hareketlenmeler yapıyor.

         0asdasdsa 0 Puan
         • 24 May 24 May

          kullanan kişilerin biraz daha sistemden şüphe duyması bunu tetikliyor diye düşünüyorum

          0asdasdsa 0 Puan

         Benzer gönderiler

         Bitcoin 22 May

         Koronavirüs esnasında Bitcoin almak mantıklı mı?

         1 Puan 11 Yorum
         Bizim Önerilerimiz

         Grand Theft Auto 5'nun ücretsiz olduğu bu günlerde GTA 5 hileleri ile oyunda neler yapıyorsunuz neler. Kripto para ile ilgileniyorsanız Bitcoin yorum topluluğunda çok tartışma dönüyor. Canınız sıkıldıysa şuradaki ilginç bilgiler göz atmaya değer.

         Bitcoin 20 May

         Kripto Varlıklarınızı Nerede Saklıyorsunuz?

         0 Puan 12 Yorum
         Bitcoin 20 May

         Bitcoin nereden alınır? Türkiyedeki en güvenilir bitcoin platformları hangileri?

         0 Puan 12 Yorum
         Bitcoin 22 May

         Bitexen neden bu kadar popüler?

         0 Puan 11 Yorum
         Bitcoin 20 May

         Eğer sadece bir tanesine izin verilseydi, hangi kripto paraya yatırım yapardınız, ve neden?

         0 Puan 10 Yorum
         Bitcoin 20 May

         Bitcoin nasıl alınır? Nasıl satılır?

         1 Puan 1 Yorum
         Bitcoin 24 May

         Bitcoin caiz mi? Yoksa haram mı?

         0 Puan 7 Yorum
         Bitcoin 19 May

         Kripto para nedir?

         1 Puan 0 Yorum