Güncellemek için aşağı sürükleyin

Bitcoin 22 May

Bitcoin Neden Ani Fiyatlamalar Yapıyor?

5 Puan
 • 22 May

  olmayan bir şeye var muamelesi yaptığımız düşünülüyor. aslında yatırımcıların çoğu bitcoin'e inanmıyor. bundan dolayı en ufak olumsuz haberde hemen elimde bulunan lotları satmalıyım moduna giriyorlar.

  1 Puan
  • 24 May

   inanılmıyor dediğiniz ürün milyarlarca lira aktif büyüklüğe sahip biraz mübalağa yapıyorsunuz

   0 Puan
  • 24 May

   oldukça normal bişey mevcut şartlara göre her şeyin fiyatı inip çıkıyor. örneğin altın 3 ayda %30 çıktı kimse altına balon demiyor.

   0 Puan
   • 23 May

    resmi verilerden ziyade insanların duygularıyla alışveriş yaptıkları için olabilir mi? nesnel hiçbir dayanağı olmayan ve sürekli duygusal al-sat yapılan bir piyasa

    0 Puan
    • 24 May

     bu konuda kısmen haklısınız ama bunu söylerken yeni ortaya çıkmış bir maden olduğunu kabul etmeniz gerekiyor. bu bir çağın başlangıcı aslında, kimse eski çağlarda altını bulduk hemen takas için kullanalım diyemez

     0 Puan
    • 23 May

     borsadan bir örnek verelim, bir şirketin battığı duyumları çıkarsa o kağıt dipleri görür. aynı şekilde o şirketin büyük bir fon ile ortak çalışmaya başladığı duyumu yayılırsa o şirketin hisseleri tavan yapar. normal bir hisse için bu 3 yılda bir olur ama bitcoin için neredeyse her gün olur :)

     0 Puan
     • 23 May

      çünkü bir hayal ürünü ve beklentileri şüpheye düşürecek en ufak birşeyde fiyat çakılıyor veya umutları arttıracak en ufak bir haberde fiyatlar tavan yapıyor.

      haber fiyatlamaları normal borsalarda da vardır ama bu kısıtlıdır. hatta en sık gördüğümüz örneğini dolar üzerinde açıklayabiliriz.

      tüik ilgili dönem verilerini açıklar, mb rezervleri iyi seviyededir ve faizlerin düşeceğine kesin gözüyle bakılır. henüz daha faizler düşmeden kurda oynama başlar. ancak bu oynaklık maksimum %2 olacaktır. faiz indirim açıklandığında ise fiyatlar değişiklik göstermez çünkü o haberin fiyatlaması yapılmıştır.

      ancak bitcoin de durum tam tersidir.
      örneğin binance borsasının hacklendiğine dair haberler servis edilir, 100.000 BTC çalındığı söylenen bu haber duyulur duyulmaz herkes elindeki lotları en yüksek fiyattan satmanın peşine düşer. sonuç olarak talebin olmadığı arz'ın ise zirve yaptığı bir dünya fiyat %30-40 çakılır. hiç bir borsada savaş bile çıksa bu denli anlık düşüş yaşanamaz.

      siz hiç 1 milyar dolar x bankasından hortumlandı diye doların ekstrem bir düşüş yaşadığını gördünüz mü? göremezsiniz çünkü dolar hayal değil ve ayakları yere basıyor. bitcoin ise tam tersi

      0 Puan
      • 22 May

       zamanla oturacağını düşünüyorum. kripto para fikri henüz çok yeni birşey, insanların inanması kabullenmesi oldukça fazla zaman alacak. insanlar kabullenene kadar manipülatif bir piyasa olarak yoluna devam edecek btc bu güveni sağladığında asıl büüyk sıçrayışını yapıp zırvede kalacak. ben buna inanıyorum

       0 Puan
       • 22 May

        belki de bir balon olduğu içindir, inanılmaz derecede ani iniş çıkışları var bu kadar hızlı hareket eden bir döviz tipi ancak balondur

        0 Puan
        • 22 May

         çünkü dünyanın görüp görebileceği en manipülatif piyasalardan birisi, en ufak haberden etkileniyor %10-20 lerin üzerinde hareketlenmeler yapıyor.

         0 Puan
         • 24 May

          kullanan kişilerin biraz daha sistemden şüphe duyması bunu tetikliyor diye düşünüyorum

          0 Puan

         Benzer gönderiler