Güncellemek için aşağı sürükleyin

Basitçe Anlat 5 May

Neden Rüya Görürüz?

1 Puan
 • 7 May

  Öncelikle uykuyu ele almamız gerekiyor bildiğiniz üzre uyku bilinciniz ve gözlerinizin kapalı olduğu bir aktivitedir. Çok sayıda basamağı vardır örneğin derin uyku, dalma vs gibi..

  Bilincimizin kapalı olduğu süre zarfında beynimiz bize bir takım görselleri yaşatır. Hatta bu görselleri öylesine bir oyunla bize yaşatır ki 3 saniye gördüğümüz bir rüyayı saatlerce anlatabiliriz. En uzun rüyanın 20 saniye olduğunu düşünürsek bilinçaltımızdan beslenen beynimizin uyku aktivetisi sırasında bize yaşattığı günümüz tabiriyle sanal gerçeklik diyebiliriz.

  Bunu destekler en önemli done ise sonradan kör olanların gördükleri rüyalarda daha önceden gözlerinin gördüğü resimleri yaşamalarıdır diyebiliriz. Görseller doğuştan körlerde nasıl oluşuyor diyebilirsiniz? Bu görseller aslında sadece gözümüz marifetiyle bilinçaltımıza alınmıyor, hislerimiz duyularımız buna yardım ediyor. Örneğin dokunduğunuz ve sizde güzel bir his uyandıran nesnenin rüyanızda bir olay olarak karşınıza çıkabilmesi tamamen bilinçaltınızın kurguladığı bir süreçtir.

  Bir bilgisayardan örnek vererek konuyu daha netleştirebiliriz. Çok güçlü bir kuantum bilgisayar ve ileri düzey bir yapay zeka yazılımının bir görseli alarak saliseler içerisinde farklı formlara soktuğunu hayal edin. Beyniniz bu bilgisayardan daha güçlü olarak yine bahsi geçen yapay zekadan daha güçlü olan bilinç altınızla koordineli çalışmak suretiyle size bir resim veya hissi binlerce farklı formda yaşatır ve siz toplam 3 saniye süren bir olayı saatlerce yaşamış olursunuz.

  Rüya halen büyük ölçüde gizemini korumakta bir gün bilim rüyanın tam bir açıklamasını yaptığında rüyadan çok daha fazla şey öğreneceğimiz kesin, hatta astral seyahatlerin sistematikleşmesi bile mümkün hale gelebilir.

  0 Puan
  • 5 May

   ben tuzlu yiyenin göller derelerde gezdiğini de duymuştum fizyolojik ihtiyaç da rüyada şakkadanak diye belirebiliyor. aynı şekilde akşama kadar mankenleri izleyenlerin rüyada hamamcı olması da bu tezimi destekliyor (:

   0 Puan
   • 5 May

    eğlenceli rüyalar gördüğüm sürece şikayetçi olmadığım olaydır

    0 Puan
    • 5 May

     rüya gerçek bir mucize aslında düşünsenize 2 saniyelik bir video ama içerisinde saatlerce film var, resmen içeriği rarlayıp bana set ediyorlar.

     0 Puan
     • 5 May

      tüm dostlarımın benimle oynaması yetmezmiş gibi birde bilinçaltımın beynimle bir olup beni maymun etmesi gerçeği...

      0 Puan

      Benzer gönderiler