Güncellemek için aşağı sürükleyin

Basitçe Anlat 5 May

Kulak çınlaması neden olur?

0 Puan
 • 7 May

  Kulağınızda televizyon sesi gibi sesler geliyorsa ya da zil sesi, ıslık sesi veya bazen motor sesi gibi bir ses duyuyorsanız, vücudunuz alarm veriyor olabilir. Bu alarm birçok hastalığın habercisi olabilir. Peki genellikle yetişkinde görülen kulak çınlamasının nedenleri nelerdir?
  Yüksek ses, gürültülü ortamlar, kulaklıkla müzik dinlemek; çalışılan alanın gürültülü olması gibi nedenler; genç bireylerde kulak çınlamasına neden olabilir. Fakat bu durum yaş ilerledikçe farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Peki, kulak çınlamasının diğer nedenleri nelerdir?

  1. Kadınlardaki hormonal değişiklikler
  2. Vitamin, mineral eksiklikleri
  3. Tiroid bezi (guatr) anormallikleri
  4. Kuvvetli ses travmasına maruz kalma
  5. Hafıza ve konsantrasyon ile ilgili sorunlar
  6. Kulak zarı delikleri
  7. Vücuttaki bazı sistemik hastalıklar
  8. Kalp ya da kan damarları hastalıkları
  9. Meniere hastalığı
  1 Puan
  • 5 May

   Arkadaşlar aslında bu durumu bu kadar ciddiye almanıza gerek yok; kulak kiri de çoğu zaman kulak çınlamasına neden olabilir. Kulak salgısı, kirleri belirli bir süre tutarak bakterilerin kulak içerisinde büyümesini engeller. Böylelikle de kulak kanalı korunur. Fakat kulak içerisinde çok fazla kir biriktiği takdirde atılması oldukça zor bir hale gelir. Bu da zaman içerisinde kulak zarı tahrişi, işitme kaybı gibi bir takım sorunlara neden olabilir. Bu da dolayısı ile kulak çınlamasının oluşmasını sağlar.

   0 Puan
   • 5 May

    Yani özetle kulağınızı temizleyin arkadaşlar.

    0 Puan

   Benzer gönderiler