Güncellemek için aşağı sürükleyin

Basitçe Anlat 6 May

Kediler neden mırlar?

1 Puan
 • 7 May

  Bu mırlama, kedilerin kendini ifade çeşitlerinden biridir diyebiliriz. Tabii ki sadece bu mırlayarak değil kuyruk sallayarak, farklı vücut hareketleri yaparak da ruh hallerini anlatırlar.

  Mırlama tonu frekansına göre kedinizin neden mırladığını anlayabilirsiniz, örneğin kenidiniz sevdiğinizde ki mırlama sesiyle başka bir kediyle kavga etmeden önce çıkardığı mırlama sesi çok farklıdır.

  Bazı rahatsızlıkları yaşayan kedilerinde mırlayarak kendilerini iyileştirdiği yapılan deneyler neticesinde ortaya çıkmıştır. Daha enteresan olan ise bu mırlamanın kedilerde mutluluk hormanı üretiyor olması, bu sayede kedi rahatsızlığından kaynalık hissettiği acıyı azaltabiliyor.

  Doğum yaptıktan sonra mırlayarak yavrusuyla bilinmeyen bir yakınlığın temellerini atıyor. Tehdit unsuru hissettiğinde mırlayarak kendisini güçlü gösteriyor ve hatta cinsel birliktelik öncesinde de kur yapmak için kediler mırlıyor.

  Basitçe kendini dışarıya ifade ediş biçimlerinden biridir de diyebiliriz.

  0 Puan
  • 6 May

   evin patronu olduğu yetmezmiş gibi birde külhanbeyi oldu son 1 haftadır çok fazla mırlıyor bugün veterinere götürücem

   0 Puan
   • 6 May

    mart ayında sokakları inleten sesin, sebebini açıklıyor bu "kur" mevzusu

    0 Puan
    • 6 May

     benim anlamadığım mıırrr mı yoksa pıırrr mı dedikleri ikisinin arasında bir ses çıkarıyorlar

     0 Puan
     • 6 May

      bunların hiç biri gecenin 3'ünde yatağımın başında psikopat gibi mırlamasını açıklamıyor, bazı geceler tedirgin olup başka odaya kitliyor sabah çıkarıyorum

      0 Puan

      Benzer gönderiler