Güncellemek için aşağı sürükleyin

Basitçe Anlat 8 May

Karamsarlık nedir, neden olur?

1 Puan
 • 8 May

  Karamsarlık, bir işi başarabilme potansiyeli olmasına rağmen kişinin buna inanmaması, kendisini sürekli olarak başarısız olacağı yönünde telkin etmesidir. Bunun en temel nedeni daha önce yaşanılan uzun süreli başarısızlıklardır. öğrenilmiş çaresizlik gibi düşünebilirsiniz. insan karamsar doğmaz, karamsar olur zamanla.

  0 Puan
  • 8 May

   KUSURSUZ YANITLAR ARAMAYIN! Karamsarlık, kusursuzluk beklentisinin anlamıdır. Bilimsel karşılığını bilemem fakat kusursuzluk beklentisi, umut ve diğer birçok unsur karamsarlığın meydana gelmesine neden oluyor.

   0 Puan
   • 8 May

    Karamsarlık bence mükemmelliyetçi olmaktan dolayı ortaya çıkan bir durumdur. Beklentiler arttıkça, aynı oranda karamsarlık da artar fakat bu bir anda gelişmez. Yüksek beklentinin olduğu bir konuda ani düşüş yaşandığında ve bu durum birden fazla tekrarlandığında; dolayısıyla karamsarlık meydana gelir. Eğer karamsar olduğunuzu düşünüyorsanız beklentilerinizi minimum seviyeye indirin.

    0 Puan
    • 8 May

     the atlantic'den bir makale alıntısı yapacağım; umarım iyi özetlemiştir durumu.
     “Çok iyi bir eğitim almış olmak ya da hayatta birçok şeyi başarmış olmak, bir insanın mutlu olacağı anlamına gelmiyor. Aslında bu durum, o kişinin hayat hakkında daha memnuniyetsiz olabileceği anlamına bile gelebilir.”

     0 Puan

     Benzer gönderiler